• Неодамнешно
Убава Слегување Илузија О Вратот Beaded Слива Chiffon Вечерни Фустани

Убава Слегување Илузија О Вратот Beaded Слива Chiffon Вечерни Фустани

DEN 4860.00
DEN 6480.00
-25 %
Достапно

Количина на стоки


КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ :
Големина На Табелата :
Боја Палета :
Answer : ___________________________ NOTE :
О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики). Наддавање е за еден фустан само!!!
Б : Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.
C : Тоа е многу нормално да се 1 инчен грешка при мерење помеѓу големините што ги обезбеди и големини на облека што ќе ја добие. Овој вид на грешка и не може да се прифати за било враќа или размена.
D : Фустан Може да Се Направи во Сопствени Големина, Боја, Дизајн (Без Дополнителни Трошоци) . Оваа gown може да биде сопствени направени според вашите мерења. Ако вашиот мерења начин се симне моите големина на табелата, ние сме среќни да се направи gown според вашиот мерења додека вие се согласувате дека конечната промена може да бидат потребни за најдобро одговара. Ние силно препорачуваме да имате на вашиот мерењата направени од страна на професионални пред купување на било gown онлајн.
Плаќање
A. PLS кликнете на "Купи Сега" копчето кога ќе го поставите цел, тогаш тоа ќе доведе до крај плаќање додека можете да оставите порака во однос на мерењата, боја и други детали што мислите дека е важно.
Б. Зачувам е СЛОБОДЕН обезбеди плаќање услуга која е автоматски достапна за сите трансакции. Оваа услуга се осигурува дека плаќањето е објавен на добавувачот само откако ќе се потврди задоволително потврда на вашата нарачка.
В. во моментот можете да платите користејќи 1) Кредитна Картичка 2) Банкарски Трансфер 3) Moneybookers 4) Western Union 5)Други Методи, поддржани од Aliexpress како што Маестро, Qiwi Паричник ,Самостојна, Carte Bleue, Poste Pay, Carta Si, 4 B и Euro6000. Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.
Пакување : Нашите производи се спакувани во еден вода-отвратителен polybag. Или ако имате било какви посебни барања, само кажи ни, ние ќе ги пакет според вашите барања.

Карактеристики на понудата

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20
Повод:
Формално Вечер
Тип На Објект:
Вечерните Фустани
Силуета:
А-Линија
Бренд Име:
EMIQIAN
Вграден Градник:
Yes
Декорација:
Pleat,Beading,Кристално
Вистински Слики:
Yes
Воз:
Никој
Број На Модел На:
00145112
Материјал:
Полиестер
Sleeve Стил:
Резервоар
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
Ткаенина Тип:
Chiffon
Деколте:
О Деколте
Половината:
Природни
категорија:
вечер фустан
Затворање:
Патент
ОЕМ:
прифатете
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)

Слични понуди

облека де соаре Сирена Исклучување На Рамо Душо Пурпурна Чипка Appliqued Топла Розова Пердуви Дното Контраст Боја Вечер Фустан
 • Неодамнешно

облека де соаре Сирена Исклучување На Рамо Душо Пурпурна Чипка Appliqued Топла Розова Пердуви Дното Контраст Боја Вечер Фустан

DEN 10032.00

wyприклучокend облека де соаре Сирена Исклучување На Рамо Душо Пурпурна Чипка Appliqued Топла Розова Пердуви Дното Контраст Боја Вечер ФустанБоја ШемаГолемина На ТабелатаКако Да Се Измери

Розова Вечер Фустани 2018 А-линија Долги Ракави Chiffon Чипка се Види Преку Жени Долго Вечер Gown Пром Фустани Облека Де Соаре
 • Неодамнешно

Розова Вечер Фустани 2018 А-линија Долги Ракави Chiffon Чипка се Види Преку Жени Долго Вечер Gown Пром Фустани Облека Де Соаре

DEN 3407.00 3744.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

E JUE SHUNG Светло Сина Чипка Евтини Вечерни Фустани Долг 2017 V деколте, А-линија Пром Фустани Формално Фустани
 • Неодамнешно

E JUE SHUNG Светло Сина Чипка Евтини Вечерни Фустани Долг 2017 V деколте, А-линија Пром Фустани Формално Фустани

DEN 3840.00 4315.20

PLS ЉУБЕЗНО СЕ ОБРНЕ ВНИМАНИЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА БРОЈ 412390Имаме многу години искусен менаџмент и одличен дизајнер на тимот.Сите материјали се избрани строго.(Како што се zip, биста на подлога , ткаенина , поставата и beading и сл.)Секој дел од вечер фустан што ние ги направивме за нашите клиенти се со целосно на наша страст и најдобра услуга.Детални услови како што е подолу : .Состојба : ОЕМ и ODM наредби се прифатливи, конкурентна цена со висок квалитет.Материјал : Сатен, chiffon, тафт, tulle, organza, сомот и сл.Исто така, со користење на висококвалитетни материјалиако клиентот во спорот, како на пример свила сатен, памук...

Favordear 2017 Нова Црвена Чипка Сирена Пром Фустани veatidos исклучување Рамо Beaded Appliques Tulle Кат Должина Долги Вечерни Фустани
 • Неодамнешно

Favordear 2017 Нова Црвена Чипка Сирена Пром Фустани veatidos исклучување Рамо Beaded Appliques Tulle Кат Должина Долги Вечерни Фустани

DEN 3326.00 4752.00

КО Е Булчински Куќа е меѓународен бренд на венчаница, која основана во 2006 година.Секоја година неколку милиони фустани се продаваат во глобалната продажба.Ние сами и контрола на сите аспекти на бизнис,од производство на дизајн / контрола на квалитет и продажба,овозможувајќи ни да enture дека сите производи се со висок квалитет.Бесплатен превозот е Кина Пост Воздух Mail,Која време на испорака е секогаш за 3060 дена, исто така е нестабилен,понекогаш е брз, но понекогаш е бавна...

Liac Tulle Embroider арапски Вечерни Фустани V Деколте, А-линија Tulle Пром Фустани Гроздобер Евтини Формално Партија Фустани Матурска
 • Неодамнешно

Liac Tulle Embroider арапски Вечерни Фустани V Деколте, А-линија Tulle Пром Фустани Гроздобер Евтини Формално Партија Фустани Матурска

DEN 5779.00 6720.00

Liac Tulle Embroider арапски Вечерни Фустани V Деколте, Алинија Tulle Пром Фустани Гроздобер Евтини Формално Партија Фустани Матурска Деколте : V деколте Ракав Должина : Капа Ракави Фустан Должина / Воз : Подот Должина Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Embroider Ткаенини : Tulle Фустан Назад : Патент ДоЦарински и увозни даноци Наредби може да треба да се расчисти царината во вашата земја...

AnXin SH Нови Arrvial Невестата се Омажила Банкет Партија Вечер Фустан Шлиц Краток Тенок Црвена Чипка Домот Формално Пром Фустани
 • Неодамнешно

AnXin SH Нови Arrvial Невестата се Омажила Банкет Партија Вечер Фустан Шлиц Краток Тенок Црвена Чипка Домот Формално Пром Фустани

DEN 2394.00 2394.24

Ако ова производи може да избере да ги Прилагодите големина значи може да го прилагодите направени големина, аконе мора да значи не може да се направи Прилагодите големина...

Доброто Домот Chiffon Чипка Душо Деколте Чипка Uo Краток Пром Фустан Appliqued Чипка Директно Формално Фустани За Вечер
 • Неодамнешно

Доброто Домот Chiffon Чипка Душо Деколте Чипка Uo Краток Пром Фустан Appliqued Чипка Директно Формално Фустани За Вечер

DEN 3657.00 4571.04

започнетекрајотFromal Вечер ФустанКога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно како подолу : 1...

Долгите Вечерни Фустани Цвет Шема Цветни Печати 2017 Сирена Плус Големина Матурска Формално Gown Партија Vestidos Де Феста Облека Де Соаре
 • Неодамнешно

Долгите Вечерни Фустани Цвет Шема Цветни Печати 2017 Сирена Плус Големина Матурска Формално Gown Партија Vestidos Де Феста Облека Де Соаре

DEN 4284.00 5040.00

Напомена : 1 Како различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики, ви благодариме за вашето разбирање.2...

Vestidos Де Феста Долго Сребро Evennig Фустани Appliques Формално Вечер Фустани Линија Формално Gown Beaded Со Воз Облека Де Соаре
 • Неодамнешно

Vestidos Де Феста Долго Сребро Evennig Фустани Appliques Формално Вечер Фустани Линија Формално Gown Beaded Со Воз Облека Де Соаре

DEN 5820.00 6192.00

Купувачот Известување1.сите фустани ние се направени ќе бидат малку различни од оригиналната слика можете да го видите на веб страната , и големината ќе биде повеќе или помалку големи или мали помеѓу 1 до 3 см .2.Најниска вредност ќе се забележани на пакет, Но ние не може да го контролира данок...

Нови Пристигнување Chiffon Долги вечерни фустани долг 2018 Strapless Формално фустан abendkleider vestido долго Вечер фустани облека longue
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување Chiffon Долги вечерни фустани долг 2018 Strapless Формално фустан abendkleider vestido долго Вечер фустани облека longue

DEN 5722.00 7152.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Нови Пристигнување Chiffon Долги вечерни фустани долг 2018 Strapless Формално фустан abendkleider vestido долго Вечер фустани облека longueВе Молиме Пополнете Го Овој Формулар : (Се Облекуваат Големина)(1)Биста : __(2)Половината : __(3)Хип : __(4)Од Шупливи До Подот преку биста со чевли : __(5)рамо до Рамо : __Ако се облекуваат имаат на рака или на ракавот,ние се уште треба други димензии : (ако не знаете како да се измери ве молиме контактирајте со нас.)(6) Armseye : __(7) Bicep : __(8)Рамо Точка да Зглоб : __(8)Рамо до Биста : __1...

Облека де Соаре Вечерни Фустани Долг Chiffon Монистра Вечер Фустани за Бремени Жени Формално Матурска Партија Фустани Познати Фустани
 • Неодамнешно

Облека де Соаре Вечерни Фустани Долг Chiffon Монистра Вечер Фустани за Бремени Жени Формално Матурска Партија Фустани Познати Фустани

DEN 6700.00 8701.44

добредојдовте на нашата продавницаОблека де Соаре Вечерни Фустани Долг Chiffon Монистра Вечер Фустани за Бремени Жени Формално Матурска Партија Фустани Познати Фустани​Напомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

LS00196 облека де соаре longue патент назад кат должина капа ракави бал 3D цвеќиња луксузни розова вечер фустани се вистински фотографии
 • Неодамнешно

LS00196 облека де соаре longue патент назад кат должина капа ракави бал 3D цвеќиња луксузни розова вечер фустани се вистински фотографии

DEN 6049.00 13151.04

Предмет Бр : LS00196Повод : Paty, матурска, свадбаГолемина : wБоја : розеваМатеријал : organzaДеколте:О вратотДолжина на ракав : краток ракавДекорација : тантела и цвеќињаПакет : Секое Парче во Еден ПП ТорбаИме на производ : вечер фустанCustom Size (ве молиме кажете ни за вашата големина како што следи)1 биста =2 половината=3 колковите=4 рамо до рамо=5 шупливи до подот без чевли =6 рамо до подот без потпетици=7 вашата висина без чевли=8 потпетици=• ние се надеваме дека нашите производи секогаш може да се направи сте задоволни...

Бесплатен Превозот Нови Пристигнување Обвивка Секси Жолта Tulle Вечер Фустан
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Нови Пристигнување Обвивка Секси Жолта Tulle Вечер Фустан

DEN 8244.00 10992.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

2018 Домот Оглавник Пром Фустани Долг Backles Chiffon Кат Должина Backless Формално Вечер Партија Облечи Реално
 • Неодамнешно

2018 Домот Оглавник Пром Фустани Долг Backles Chiffon Кат Должина Backless Формално Вечер Партија Облечи Реално

DEN 6125.00 7205.76

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име На Производ 2018 Домот Оглавник Пром Фустани Долг Backles Chiffon Кат Должина Backless Формално Вечер Партија Облечи 100% РеалноТкаениниChiffonРазубавувањето AppliquesВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Убавината Емили Топла продажба душо вечерни фустани краток пром фустани домот висока ниска organza враќањето дома фустан vestido де феста
 • Неодамнешно

Убавината Емили Топла продажба душо вечерни фустани краток пром фустани домот висока ниска organza враќањето дома фустан vestido де феста

DEN 2416.00 3356.16

рс tar TrСо производотМерење ПредупредуваАко сакате тоа да се сопствени направени ,ве молиме понуда мерења на следниве покажува!1...

Сон Ангел Секси V Вратот Цвеќе Долги Вечерни Фустани 2017 Appliques Beading Формално Се Облекуваат За Партијата Vestido Де Феста Плус Големина
 • Неодамнешно

Сон Ангел Секси V Вратот Цвеќе Долги Вечерни Фустани 2017 Appliques Beading Формално Се Облекуваат За Партијата Vestido Де Феста Плус Големина

DEN 5846.00 6719.52

започнетекрајотСон Ангел Секси V Вратот Цвеќе Долги Вечерни Фустани 2017 Appliques Beading Формално Се Облекуваат За Партијата Vestido Де Феста Плус ГолеминаБелешки пред да ги купите предмети1...

Руменило Розова Деверуша Фустан Долг 2017 Евтини Чипка Слугинката На Честа Фустани Облека Demoiselle D'honneur Линија Свадба Гостин Фустан
 • Неодамнешно

Руменило Розова Деверуша Фустан Долг 2017 Евтини Чипка Слугинката На Честа Фустани Облека Demoiselle D'honneur Линија Свадба Гостин Фустан

DEN 4709.00 5232.00

Препорачуваме Руменило Розова Деверуша Фустан Долг 2017 Евтини Чипка Слугинката На Честа Фустани Облека Demoiselle D'honneur Линија Свадба Гостин ФустанПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Црна Вечерни Фустани 2018 Сирена Капа Ракави Чипка Appliques Отвори Врати Во Домот Долго Вечер Gown Пром Фустан Наметка Де Соаре
 • Неодамнешно

Црна Вечерни Фустани 2018 Сирена Капа Ракави Чипка Appliques Отвори Врати Во Домот Долго Вечер Gown Пром Фустан Наметка Де Соаре

DEN 3058.00 3360.00

Зошто да го одберете нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Бесплатен Превозот Нова Секси Церемонија Фустани Еден Рамо Со Висок Шлиц Chiffon Вечерни Фустани Вечер Фустани
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Нова Секси Церемонија Фустани Еден Рамо Со Висок Шлиц Chiffon Вечерни Фустани Вечер Фустани

DEN 4860.00 6480.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Домот 2018 Популарни Матурска Вечер фустани со Beaded Шпагети Ремени Chiffon Vestidos де fiesta Формално Вечер Фустан
 • Неодамнешно

Домот 2018 Популарни Матурска Вечер фустани со Beaded Шпагети Ремени Chiffon Vestidos де fiesta Формално Вечер Фустан

DEN 8364.00 9398.40

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ Домот 2018 Популарни Матурска Вечер фустани со Beaded Шпагети Ремени Chiffon Vestidos де fiesta Формално Вечер ФустанТкаениниChiffonРазубавувањето Бисери BeadedВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.КонтактиWhats App : +86 13218172080Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...