• Неодамнешно
Бесплатен Превозот Нова Секси Церемонија Фустани Еден Рамо Со Висок Шлиц Chiffon Вечерни Фустани Вечер Фустани

Бесплатен Превозот Нова Секси Церемонија Фустани Еден Рамо Со Висок Шлиц Chiffon Вечерни Фустани Вечер Фустани

DEN 4860.00
DEN 6480.00
-25 %
Достапно

Количина на стоки


КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ :
Големина На Табелата :
Боја Палета :
Answer : ___________________________ NOTE :
О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики). Наддавање е за еден фустан само!!!
Б : Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.
C : Тоа е многу нормално да се 1 инчен грешка при мерење помеѓу големините што ги обезбеди и големини на облека што ќе ја добие. Овој вид на грешка и не може да се прифати за било враќа или размена.
D : Фустан Може да Се Направи во Сопствени Големина, Боја . Оваа gown може да биде сопствени направени според вашите мерења. Ако вашиот мерења начин се симне моите големина на табелата, ние сме среќни да се направи gown според вашиот мерења додека вие се согласувате дека конечната промена може да бидат потребни за најдобро одговара. Ние силно препорачуваме да имате на вашиот мерењата направени од страна на професионални пред купување на било gown онлајн.
Плаќање
A. PLS кликнете на "Купи Сега" копчето кога ќе го поставите цел, тогаш тоа ќе доведе до крај плаќање додека можете да оставите порака во однос на мерењата, боја и други детали што мислите дека е важно.
Б. Зачувам е СЛОБОДЕН обезбеди плаќање услуга која е автоматски достапна за сите трансакции. Оваа услуга се осигурува дека плаќањето е објавен на добавувачот само откако ќе се потврди задоволително потврда на вашата нарачка.
В. во моментот можете да платите користејќи 1) Кредитна Картичка 2) Банкарски Трансфер 3) Moneybookers 4) Western Union 5)Други Методи, поддржани од Aliexpress како што Маестро, Qiwi Паричник ,Самостојна, Carte Bleue, Poste Pay, Carta Si, 4 B и Euro6000. Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.
Пакување : Нашите производи се спакувани во еден вода-отвратителен polybag. Или ако имате било какви посебни барања, само кажи ни, ние ќе ги пакет според вашите барања.

Карактеристики на понудата

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Custom Size
Повод:
Формално Вечер
Тип На Објект:
Вечерните Фустани
Вграден Градник:
Yes
Деколте:
Едно Рамо
Декорација:
Pleat,Beading
Вистински Слики:
Yes
Воз:
Понесете Воз
Материјал:
Полиестер
Sleeve Стил:
Едно Рамо
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Бренд Име:
EMIQIAN
Број На Модел На:
00144806
Фустани Должина:
Кат Должина
Силуета:
Труба / Сирена
Ткаенина Тип:
Chiffon
Половината:
Природни
категорија:
вечер фустан
Примена:
матурска или партија
Затворање:
Патент
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)

Слични понуди

2018 Домот Оглавник Пром Фустани Долг Backles Chiffon Кат Должина Backless Формално Вечер Партија Облечи Реално
 • Неодамнешно

2018 Домот Оглавник Пром Фустани Долг Backles Chiffon Кат Должина Backless Формално Вечер Партија Облечи Реално

DEN 6125.00 7205.76

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име На Производ 2018 Домот Оглавник Пром Фустани Долг Backles Chiffon Кат Должина Backless Формално Вечер Партија Облечи 100% РеалноТкаениниChiffonРазубавувањето AppliquesВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

HVVLF Шампањ Вечерни Фустани 2018 А-линија Капа Ракави Chiffon Appliques Домот Долго Вечер Gown Пром Фустан Матурска Gown
 • Неодамнешно

HVVLF Шампањ Вечерни Фустани 2018 А-линија Капа Ракави Chiffon Appliques Домот Долго Вечер Gown Пром Фустан Матурска Gown

DEN 3189.00 3504.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

CloverBridal bling прекрасен луксузен камења sequins кристали beaded злато сирена увезени партија фустан од чипка+tulle илузија назад
 • Неодамнешно

CloverBridal bling прекрасен луксузен камења sequins кристали beaded злато сирена увезени партија фустан од чипка+tulle илузија назад

DEN 10944.00

luxv estidos де феста vestido долго став casamento 2017 Плочки sequins камења луксузни зелена директно вечер фустан за девојки, Имајте на ум...

Убавината Емили Топла продажба душо вечерни фустани краток пром фустани домот висока ниска organza враќањето дома фустан vestido де феста
 • Неодамнешно

Убавината Емили Топла продажба душо вечерни фустани краток пром фустани домот висока ниска organza враќањето дома фустан vestido де феста

DEN 2416.00 3356.16

рс tar TrСо производотМерење ПредупредуваАко сакате тоа да се сопствени направени ,ве молиме понуда мерења на следниве покажува!1...

облека де соаре Сирена Исклучување На Рамо Душо Пурпурна Чипка Appliqued Топла Розова Пердуви Дното Контраст Боја Вечер Фустан
 • Неодамнешно

облека де соаре Сирена Исклучување На Рамо Душо Пурпурна Чипка Appliqued Топла Розова Пердуви Дното Контраст Боја Вечер Фустан

DEN 10032.00

wyприклучокend облека де соаре Сирена Исклучување На Рамо Душо Пурпурна Чипка Appliqued Топла Розова Пердуви Дното Контраст Боја Вечер ФустанБоја ШемаГолемина На ТабелатаКако Да Се Измери

Облека де Соаре Вечерни Фустани Долг Chiffon Монистра Вечер Фустани за Бремени Жени Формално Матурска Партија Фустани Познати Фустани
 • Неодамнешно

Облека де Соаре Вечерни Фустани Долг Chiffon Монистра Вечер Фустани за Бремени Жени Формално Матурска Партија Фустани Познати Фустани

DEN 6700.00 8701.44

добредојдовте на нашата продавницаОблека де Соаре Вечерни Фустани Долг Chiffon Монистра Вечер Фустани за Бремени Жени Формално Матурска Партија Фустани Познати Фустани​Напомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Долгите Вечерни Фустани Цвет Шема Цветни Печати 2017 Сирена Плус Големина Матурска Формално Gown Партија Vestidos Де Феста Облека Де Соаре
 • Неодамнешно

Долгите Вечерни Фустани Цвет Шема Цветни Печати 2017 Сирена Плус Големина Матурска Формално Gown Партија Vestidos Де Феста Облека Де Соаре

DEN 4284.00 5040.00

Напомена : 1 Како различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики, ви благодариме за вашето разбирање.2...

Оригиналниот Дизајн Церемонија Едноставни Фустани Линија Notched Вратот Тиркизна Chiffon Вечер Фустан
 • Неодамнешно

Оригиналниот Дизајн Церемонија Едноставни Фустани Линија Notched Вратот Тиркизна Chiffon Вечер Фустан

DEN 2650.00 3312.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се jewelley,ракавици, превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Облека Де Соаре Вечерни Фустани Долг 2018 Sequins Сирена Матурска Партија Невестата Банкет Фустани Ели Сааб Фустани
 • Неодамнешно

Облека Де Соаре Вечерни Фустани Долг 2018 Sequins Сирена Матурска Партија Невестата Банкет Фустани Ели Сааб Фустани

DEN 4166.00 5208.00

Облека Де Соаре Вечерни Фустани Долг 2018 Sequins Сирена Матурска Партија Невестата Банкет Фустани Ели Сааб Фустани* Фустан Материјал : Sequins * Назад Дизајн : Патент...

Црна Вечерни Фустани 2018 Сирена Капа Ракави Чипка Appliques Отвори Врати Во Домот Долго Вечер Gown Пром Фустан Наметка Де Соаре
 • Неодамнешно

Црна Вечерни Фустани 2018 Сирена Капа Ракави Чипка Appliques Отвори Врати Во Домот Долго Вечер Gown Пром Фустан Наметка Де Соаре

DEN 3058.00 3360.00

Зошто да го одберете нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

LS00196 облека де соаре longue патент назад кат должина капа ракави бал 3D цвеќиња луксузни розова вечер фустани се вистински фотографии
 • Неодамнешно

LS00196 облека де соаре longue патент назад кат должина капа ракави бал 3D цвеќиња луксузни розова вечер фустани се вистински фотографии

DEN 6049.00 13151.04

Предмет Бр : LS00196Повод : Paty, матурска, свадбаГолемина : wБоја : розеваМатеријал : organzaДеколте:О вратотДолжина на ракав : краток ракавДекорација : тантела и цвеќињаПакет : Секое Парче во Еден ПП ТорбаИме на производ : вечер фустанCustom Size (ве молиме кажете ни за вашата големина како што следи)1 биста =2 половината=3 колковите=4 рамо до рамо=5 шупливи до подот без чевли =6 рамо до подот без потпетици=7 вашата висина без чевли=8 потпетици=• ние се надеваме дека нашите производи секогаш може да се направи сте задоволни...

AnXin SH сина чипка beading вечер фустан краток сина бисери кристал чипка вечер фустан без ракави линија е малку сино чипка фустан
 • Неодамнешно

AnXin SH сина чипка beading вечер фустан краток сина бисери кристал чипка вечер фустан без ракави линија е малку сино чипка фустан

DEN 3786.00 3786.24

Ако ова производи може да избере да ги Прилагодите големина значи може да го прилагодите направени големина, аконе мора да значи не може да се направи Прилагодите големина...

Луксузна Кристал Сива Вечерни Фустани Секси Шпагети Рака Долго Сирена Tulle Издржам Воз Мода Жените Матурска Партија Фустани OL116
 • Неодамнешно

Луксузна Кристал Сива Вечерни Фустани Секси Шпагети Рака Долго Сирена Tulle Издржам Воз Мода Жените Матурска Партија Фустани OL116

DEN 7769.00 11952.00

Топло ПрепорачувамБелешки1 Остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја, да ни каже точниот датум ќе треба да се облекува, да имаат други барања во фустан детали.2...

Домот Каки Sequined Вечерни Фустани 2018 со Чипка V Вратот Вечер Фустани Долг Партија Пром Фустани vestido де феста Сопствени Направени
 • Неодамнешно

Домот Каки Sequined Вечерни Фустани 2018 со Чипка V Вратот Вечер Фустани Долг Партија Пром Фустани vestido де феста Сопствени Направени

DEN 5184.00 5760.00

Домот Каки Sequined Вечерни Фустани 2018 со Чипка V Вратот Вечер Фустани Долг Партија Пром Фустани vestido де феста Сопствени Направени Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број 6604 Ткаенина Сатен,tulle Разубавувањето sequins Целосно Наредени Не се Изгради во Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

Нов Резервоар V Деколте, Тиркизна Поставата Црна Точка Tulle Вечерни Фустани
 • Неодамнешно

Нов Резервоар V Деколте, Тиркизна Поставата Црна Точка Tulle Вечерни Фустани

DEN 5184.00 6480.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Favordear 2017 Нова Црвена Чипка Сирена Пром Фустани veatidos исклучување Рамо Beaded Appliques Tulle Кат Должина Долги Вечерни Фустани
 • Неодамнешно

Favordear 2017 Нова Црвена Чипка Сирена Пром Фустани veatidos исклучување Рамо Beaded Appliques Tulle Кат Должина Долги Вечерни Фустани

DEN 3326.00 4752.00

КО Е Булчински Куќа е меѓународен бренд на венчаница, која основана во 2006 година.Секоја година неколку милиони фустани се продаваат во глобалната продажба.Ние сами и контрола на сите аспекти на бизнис,од производство на дизајн / контрола на квалитет и продажба,овозможувајќи ни да enture дека сите производи се со висок квалитет.Бесплатен превозот е Кина Пост Воздух Mail,Која време на испорака е секогаш за 3060 дена, исто така е нестабилен,понекогаш е брз, но понекогаш е бавна...

Ели Сааб Пром Фустан Долг 2018 Vestido Formatura V Вратот Beaded Бал Сатен Вечер Партија Облечи Долго Фустани За Матура
 • Неодамнешно

Ели Сааб Пром Фустан Долг 2018 Vestido Formatura V Вратот Beaded Бал Сатен Вечер Партија Облечи Долго Фустани За Матура

DEN 5340.00

Ели Сааб Пром Фустан Долг 2018 Vestido Formatura V Вратот Beaded Бал Сатен Вечер Партија Облечи Долго Фустани За Матура* Фустан Материјал : Сатен+Sequins * Назад Дизајн : Backless , но ако ви се допаѓа други , pls контактирајте ме...

Сон Ангел Секси V Вратот Цвеќе Долги Вечерни Фустани 2017 Appliques Beading Формално Се Облекуваат За Партијата Vestido Де Феста Плус Големина
 • Неодамнешно

Сон Ангел Секси V Вратот Цвеќе Долги Вечерни Фустани 2017 Appliques Beading Формално Се Облекуваат За Партијата Vestido Де Феста Плус Големина

DEN 5846.00 6719.52

започнетекрајотСон Ангел Секси V Вратот Цвеќе Долги Вечерни Фустани 2017 Appliques Beading Формално Се Облекуваат За Партијата Vestido Де Феста Плус ГолеминаБелешки пред да ги купите предмети1...

Облека де соаре Прекрасен Вез Брод Вратот А-линија Формално Вечер Фустан Со Бисери Vestidos де феста Пром Фустани
 • Неодамнешно

Облека де соаре Прекрасен Вез Брод Вратот А-линија Формално Вечер Фустан Со Бисери Vestidos де феста Пром Фустани

DEN 5667.00 8212.80

Добредојдовте на нашиот сон се облекуваат продавницаКога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно се како што е подолу : 1...

Едноставен Дизајн Домот Вечерни Фустани линија Chiffon Beaded Долго време Жените се Облекуваат Вечер 2018 Вистински Фото Формално vestido долго феста
 • Неодамнешно

Едноставен Дизајн Домот Вечерни Фустани линија Chiffon Beaded Долго време Жените се Облекуваат Вечер 2018 Вистински Фото Формално vestido долго феста

DEN 4020.00 6000.00

Добредојдовте во мојата продавницаЕдноставен Дизајн Домот Вечерни Фустани линија Chiffon Beaded Долго време Жените се Облекуваат Вечер 2016 Година Реално Фото Формално vestido долго феста100% Реална Слика!!! Висок Квалитет!!!Мерки

Резервоарот-Линија V деколте Издржам Воз Шампањ Chiffon Црна Чипка Жените Формално Вечер Фустан
 • Неодамнешно

Резервоарот-Линија V деколте Издржам Воз Шампањ Chiffon Црна Чипка Жените Формално Вечер Фустан

DEN 6444.00 8592.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Бесплатен Превозот Нов Дизајн Прекрасни Исклучување На Рамо А-Линија Суд Воз Вечер Фустан
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Нов Дизајн Прекрасни Исклучување На Рамо А-Линија Суд Воз Вечер Фустан

DEN 5940.00 7920.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Нови Пристигнување Chiffon Долги вечерни фустани долг 2018 Strapless Формално фустан abendkleider vestido долго Вечер фустани облека longue
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување Chiffon Долги вечерни фустани долг 2018 Strapless Формално фустан abendkleider vestido долго Вечер фустани облека longue

DEN 5722.00 7152.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Нови Пристигнување Chiffon Долги вечерни фустани долг 2018 Strapless Формално фустан abendkleider vestido долго Вечер фустани облека longueВе Молиме Пополнете Го Овој Формулар : (Се Облекуваат Големина)(1)Биста : __(2)Половината : __(3)Хип : __(4)Од Шупливи До Подот преку биста со чевли : __(5)рамо до Рамо : __Ако се облекуваат имаат на рака или на ракавот,ние се уште треба други димензии : (ако не знаете како да се измери ве молиме контактирајте со нас.)(6) Armseye : __(7) Bicep : __(8)Рамо Точка да Зглоб : __(8)Рамо до Биста : __1...

LS23990 нови пристигнување вечер фустан жените 2018 сина tulle бал луксузни beaded appliqued формално вечер фустани фустани со кејп
 • Неодамнешно

LS23990 нови пристигнување вечер фустан жените 2018 сина tulle бал луксузни beaded appliqued формално вечер фустани фустани со кејп

DEN 12191.00 23903.04

23990 нови пристигнување вечер фустан жените 2016 година сина tulle бал луксузни beaded appliqued формално вечер фустани фустани со кејпПредмет Бр...