• Неодамнешно
продажба FCFB ПРЕПРАТЕНА карбонски влакна велосипед seatpost MTB патот велосипед superlight 182g седиште пост 27.2 / 30.8 / 31.6 * 350MM xxx назад 20mm

продажба FCFB ПРЕПРАТЕНА карбонски влакна велосипед seatpost MTB патот велосипед superlight 182g седиште пост 27.2 / 30.8 / 31.6 * 350MM xxx назад 20mm

DEN 1478.40
Достапно

Количина на стоки


FCFB ПРЕПРАТЕНА супер светло планински велосипед seatpost патот велосипед seatpost
големина 27.2/30.8/31.6 *350mm
тежина 182g (27.2*350mm)
назад 20mm seatpost
1.Можете да направи плаќање преку горенаведените методи за плаќање. Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена откако ставање наредби. 2.Aliexpress ќе се потврди вашиот плаќање во рок од 24 часа откако плаќање завршен, и ние ќе обработиме вашиот oder откако процесот времето е завршена. 3.Наплата предизвикани со цел откажување, наплата договор или Медијација ќе бидат процес веднаш и тоа може да трае 7-10 работни денови за да стигнат до вашата сметка. 1.Кина пост е добро за повеќето корисници како нема прилагодено должност нормално(со 30-60 дена за испорака време); 2.Ние не't сноси сите дополнителни увозни давачки,даноци парцела во земјата на дестинација, и шпедиција ќе cellect од купувачот по испораката. 3. ако имате посебни барање, тогаш ве молиме оставете белешки во ред,ние би можеле да се прогласи пониски тогаш вистинската вредност. 4.Сите парцели испраќаат преку нормална пост(CN Пост)се ограничени на тежината во рок од 2 KG,па ако вашиот парцела е со прекумерна тежина,ние ќе организираме вашиот парцела преку 2 парцели. 4.ако ви треба пристигне Ако сакате да пристигне брзо, ве молиме изберете DHL, UPS-от, FEDEX, 1.Целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба. 2.Стока која се оштетени или исчезнати компоненти не се враќа. 3.Купувачи се одговорни за враќање превозот со соодветна амбалажа. 4.Откако примање содржини,ние ќе рефундирање на дека веднаш. 1.Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
FCFB
Дијаметар:
30.9 - 32.0 mm
Должина (mm):
250 - 400mm
Материјал:
Јаглерод Влакна

Слични понуди

T800 Јаглерод Seatpost 27.2 / 30.8 / 31.6 MTB Задните Seatpost Патот Велосипед Песна Фиксна Брзина Велосипед Делови Двоен Завртка Мет Црна UD
 • Неодамнешно

T800 Јаглерод Seatpost 27.2 / 30.8 / 31.6 MTB Задните Seatpost Патот Велосипед Песна Фиксна Брзина Велосипед Делови Двоен Завртка Мет Црна UD

DEN 1079.00 1199.04

торба ИНФОРМАЦИЈА за ПРОИЗВОДОТ : Бренд : ПЛАТ Материјал : Јаглерод Влакна црна боја Калибар : 27.2 / 30.8 / 31.6 мм Должина : 350 / 400mm Тежина : околу 200g (27.2 * 400mm) Изглед : UD сјајни Употреба : Патот MTB Mtb мерки на претпазливост : Како седиште рамка е 27.2 mm, треба да се купат помалку од 27.2 калибар седиште пост да го инсталирате Ние произведени сите дијаметар седиште цевка ќе биде помал од големината на етикетата Seatpost Дијаметар е 26.8 ~ 27.2 mm Користи во седиштето пост рамка 27.2 mm Seatpost Дијаметар е 30.6 ~ 30.8 mm Користи во Seatpost Рамка 30.8 mm Seatpost Дијаметар е 31.4 ~ 31.6 mm Користи во 31.6 mm седиште пост рамкаНекои клиенти да ја купат седло матични дијаметар не е стандард, што ќе резултира во seatpost не може да се инсталира, ве молиме бидете сигурни да проверите, на seatpost мора да се соодветно заштитени со користење на seatpost.

Spomann UD текстура целосна карбонски влакна MTB велосипед seatpost патот планински велосипедизам bicicleta јаглерод седиште цевка seatposts велосипед делови
 • Неодамнешно

Spomann UD текстура целосна карбонски влакна MTB велосипед seatpost патот планински велосипедизам bicicleta јаглерод седиште цевка seatposts велосипед делови

DEN 1504.00 1689.60

Материјал : Целосна Карбонски Влакна со Дијаметар : 27.2 / 30.8 / 31.6 мм Должина : 350mm Крај : UD сјај / UD мет Тежина : околу 185g(31.6*350mm) Велосипед Тип : Планина / Патот Велосипед Ако ви треба ЛОГОТО, ве молиме имајте во ред!1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

FCFB Велосипед без лого SeatPost Велосипед Јаглерод Seatpost 33.9 BMX Јаглерод Седиште Пост Велосипед Седиште Цевка Делови 580mm Сјајни Matte
 • Неодамнешно

FCFB Велосипед без лого SeatPost Велосипед Јаглерод Seatpost 33.9 BMX Јаглерод Седиште Пост Велосипед Седиште Цевка Делови 580mm Сјајни Matte

DEN 1903.00 2928.00

нема логото 3 K seatpostголемина 33.9 / 34.9*580mmтежина 330g+ / 10g 33.9*580mm1.Можете да направи плаќање преку горенаведените методи за плаќање...

IEVELE целосна карбонски влакна велосипед седиште цевка/MTB јаглерод патот седиште пост/велосипед делови мат црна 27.2/31.6 мм*350MM
 • Неодамнешно

IEVELE целосна карбонски влакна велосипед седиште цевка/MTB јаглерод патот седиште пост/велосипед делови мат црна 27.2/31.6 мм*350MM

DEN 1613.00 1920.00

Здраво Добредојдовте На Нашата Продавница! Материјал : T800 карбонски влакна Должина : 350mm големина : 27.2 / 31.6 мм*350mm агол : одгледувањето 25degree Боја : мат црна и бела(ако треба сјајни црни.ве молиме имајте во предвид) Тежина : 167 g(27.2*350mm)

IEVELE целосна карбонски влакна велосипед седиште цевка/ 27.2/31.6 ММ*350/400MM MTB јаглерод патот седиште пост
 • Неодамнешно

IEVELE целосна карбонски влакна велосипед седиште цевка/ 27.2/31.6 ММ*350/400MM MTB јаглерод патот седиште пост

DEN 1411.00 1680.00

Здраво Добредојдовте На Нашата Продавница! Материјал : T800 карбонски влакна Должина : 350 / 400mm големина : 27.2 / 31.6 мм*350 / 400mm Боја : мат црна и бела(ако треба сјајни црни.ве молиме имајте во предвид) Тежина : 228 g(31.6*400mm)

година НОВИ TOSEEK Црна UD Мат Целосна Карбонски Влакна Велосипед Seatpost MTB Патот Велосипед Седиште Пост Велосипедизам Делови 27.2/30.8/31.6*350/400mm
 • Неодамнешно

година НОВИ TOSEEK Црна UD Мат Целосна Карбонски Влакна Велосипед Seatpost MTB Патот Велосипед Седиште Пост Велосипедизам Делови 27.2/30.8/31.6*350/400mm

DEN 777.00 863.52

ESCRIPTION & МАТЕРИЈАЛИ Јаглерод Влакна композитни изградбата на Армиранокочница лост зони UD јаглерод ткаат Материјал : Јаглерод Влакна со Дијаметар : 27.2 mm 30.8 mm 31.6 мм Должина : 350mm 400mm Тежина : околу 250g (31.6*400mm) Велосипед Тип : Патот Велосипед / Планински Велосипед 1 година гаранција за квалитет Помина EN 14766 Sandards и ЈАПОНИЈА JIS тест Стандарди...

IEVELE целосна јаглерод планина патот велосипед седиште цевка/седиште пост/велосипед делови 3K ткаат јаглерод велосипед седиште цевка
 • Неодамнешно

IEVELE целосна јаглерод планина патот велосипед седиште цевка/седиште пост/велосипед делови 3K ткаат јаглерод велосипед седиште цевка

DEN 1331.00 1584.00

Здраво Добредојдовте На Нашата Продавница! Материјал : T800 карбонски влакна(3 K ткаат) Должина : 350mm / 400mm големина на : 27.2 / 30.8 / 31.6 мм*350 / 400mm агол : одгледувањето 25degree Боја : мат црна и бела(ако треба сјајни црни.ве молиме имајте во предвид) Тежина : 185 g(27.2*350mm)

Најновите ASIACOM Патот&Планински велосипед мет UD целосна јаглерод велосипед seatpost MTB најсветлите 5&25mm форумот 27.2/30.8/31.6*400mm Слободен брод
 • Неодамнешно

Најновите ASIACOM Патот&Планински велосипед мет UD целосна јаглерод велосипед seatpost MTB најсветлите 5&25mm форумот 27.2/30.8/31.6*400mm Слободен брод

DEN 1242.72

ОПИС & МАТЕРИЈАЛИ Материјал : UD целосна карбонски влакна на телото+ горе и долу легура покрие Дијаметар : 27.2 / 30.8 / 31.6 мм (ве молиме изберете ја вашата омилена големина) Должина : 350 или 400mm (default 400mm) Офсет : околу 5mm или 25mm (ве молиме изберете ја вашата омилена големина) Финиш : мет ; сјај (default мет) Тежина : околу 200g (27.2*400 MM) ; Велосипед Тип : Планина / Патот Велосипед / Виткање велосипед Една година гаранција за квалитет Помина EN14766 , EN14781 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS Стандарди...

ASIACOM целосна Карбонски Влакна планински Велосипед на патот велосипед Седиште Пост Велосипед Делови 3K Мат/сјајни круг глава
 • Неодамнешно

ASIACOM целосна Карбонски Влакна планински Велосипед на патот велосипед Седиште Пост Велосипед Делови 3K Мат/сјајни круг глава

DEN 1411.00 1680.00

бренд : ASIACOMКалибар : 27.2 / 30.8 / 31.6 ммДолжина : 350mm / 400mmТежина : about200g(31.6*400mm)Материјал : T800 висока јачина на Карбонски Влакнаизглед : 3 K мат / сјајниагол : 5 / 25degreeвелосипед тип : планински велосипед / патот велосипедПочитувани Купувачи!Кога ќе нарачате, ве молиме да ми кажете на големината.Ако не ми кажете , јас не знам како да превозот...

IEVELE целосна карбонски влакна велосипед седиште цевка/ одгледувањето 25degree MTB јаглерод патот седиште пост
 • Неодамнешно

IEVELE целосна карбонски влакна велосипед седиште цевка/ одгледувањето 25degree MTB јаглерод патот седиште пост

DEN 1613.00 1920.00

Здраво Добредојдовте На Нашата Продавница! Материјал : T800 карбонски влакна Должина : 350 / 400mm големина на : 27.2 / 30.8 / 31.6 мм*350 / 400mm агол : одгледувањето 25degree Боја : мат црна и бела(ако треба сјајни црни.ве молиме имајте во предвид) Тежина : 201 g(27.2*400mm)

планински велосипед UD целосна карбонски влакна велосипед Seatposts патот MTB делови 27.2 / 30.8 / 31.6 * 350/400 20mm форумот Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

планински велосипед UD целосна карбонски влакна велосипед Seatposts патот MTB делови 27.2 / 30.8 / 31.6 * 350/400 20mm форумот Бесплатен превозот

DEN 1080.00 1199.52

ПЛАТ UD Нови Планински Велосипед Јаглерод seatpost Карбонски Влакна Патот Велосипед Seatposts 27.2 30.8 31.6 * 350 мм торба опис на Производот ОПИС И МАТЕРИЈАЛИ • Карбонски влакна композитни материјали • Армиранокочница лост зони • UD јаглерод ткаат UD • Боја на топ листите Материјал : Целосна Карбонски Влакна (страна покрие фалсификувани легура) Дијаметар : Φ27...

ПЛАТ Целосна Карбонски Влакна Патот Велосипед Делови Јаглерод MTB Seatpost 3 К сјајни Brillant Јаглерод Seatpost P399
 • Неодамнешно

ПЛАТ Целосна Карбонски Влакна Патот Велосипед Делови Јаглерод MTB Seatpost 3 К сјајни Brillant Јаглерод Seatpost P399

DEN 820.00 911.52

Бренд : ПЛАТ Тежина : 200g (400g) Должина : 350 / 400 / 450 мм Дијаметар : 31.6 / 27.2 / 30.8 мм Материјал : Целосна Карбонски Влакна Изглед : 3 К Брилијантен Големина : 350 * 27.2 mm 350 * 30.8 mm 350 * 31.6 mm400 * 27.2 mm 400 * 30.8 mm 400 * 31.6 mm

Промоции бесплатен превозот до 2015 FCFB ПРЕПРАТЕНА 12K целосна карбонски влакна MTB велосипед седло / назад seatpost патот велосипед седиште за велосипед седиште цевка Дело?
 • Неодамнешно

Промоции бесплатен превозот до 2015 FCFB ПРЕПРАТЕНА 12K целосна карбонски влакна MTB велосипед седло / назад seatpost патот велосипед седиште за велосипед седиште цевка Дело?

DEN 1222.00 1388.64

FCFB ПРЕПРАТЕНА 12k целосна карбонски влакна велосипед седло bicycyle Seattube 27.2 / 30.8 / 31.6 * 350mmпоставете црна 20mm27.2 / 30.8 / 31.6 мм350mmтежина : околу 210gцелосна карбонски влакна3k Помина EN 14766,EN14781 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS Стандарди.

Нови Јаглерод MTB Seatposts Патот Seatposts ,Јаглерод Велосипед Seatposts,Патот Планински Велосипед Јаглерод Седишта 27.2/31.6*350/400/450 мм Должина
 • Неодамнешно

Нови Јаглерод MTB Seatposts Патот Seatposts ,Јаглерод Велосипед Seatposts,Патот Планински Велосипед Јаглерод Седишта 27.2/31.6*350/400/450 мм Должина

DEN 711.00 911.52

Нови Јаглерод MTB Seatposts Патот Seatposts ,Јаглерод Велосипед Seatposts,Патот Планински Велосипед Јаглерод Седишта 27.2 / 31.6*350 / 400 / 450 мм Должина

Новиот црвен Планински велосипед мет 3K целосна јаглерод seatposts Патот јаглерод велосипед seatpost користат за Виткање велосипед долг 34.9*580mm Слободен брод
 • Неодамнешно

Новиот црвен Планински велосипед мет 3K целосна јаглерод seatposts Патот јаглерод велосипед seatpost користат за Виткање велосипед долг 34.9*580mm Слободен брод

DEN 1670.40

Новиот црвен Планински велосипед мет 3 K целосна јаглерод seatposts Патот јаглерод велосипед seatpost користат за Виткање велосипед долг 34.9*580mm Слободни брод ОПИС & МАТЕРИЈАЛИ Материјал : јаглерод Влакна + Алуминиумски покрие Болт : двете завртки стил Дијаметар : 34.9 мм Должина : 580mm Офсет : прибл 0mm Боја : како на сликите (Ние, исто така, може да се направи со логото, добредојдовте соработници од целиот свет да трговија на големо и нарачана...

Мат Целосна UD Карбонски Влакна Велосипед Seatpost Супер Светло Велосипедизам Седиште Цевка Патот Планински Велосипед Седиште Пост Со Титаниум Завртки
 • Неодамнешно

Мат Целосна UD Карбонски Влакна Велосипед Seatpost Супер Светло Велосипедизам Седиште Цевка Патот Планински Велосипед Седиште Пост Со Титаниум Завртки

DEN 1485.00 1856.64

ОПИС & МАТЕРИЈАЛИ Јаглерод Влакна композитни изградбата на Армиранокочница лост зони UD јаглерод ткаат Материјал : HM Карбонски Влакна (Toray T800) Дијаметар : 31.6 / 30.8 / 27.2 мм Должина : 350 / 400 mm Тежина : 150±5g Завртка : Титаниум Неуспех : 0 mm Крај : UD Тип : Патот Велосипед / Планински Велосипед Агол : Овој производ е дел од две Титаниум завртки, можете да ја прилагодите седиште агол, така што возењето поудобно се Применуваат за било седиште перница лак (6 * 6mm, 7 * 7mm, 7 * 9mm, 8 * 12mm) 1 година гаранција за квалитет Помина EN 14766 Sandards и ЈАПОНИЈА JIS тест Стандарди...

Нови ASIACOM Патот&Планински велосипед мат 12K целосна јаглерод влакна велосипед seatposts MTB 27.2/30.8/31.6*350mm 20mm форумот Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Нови ASIACOM Патот&Планински велосипед мат 12K целосна јаглерод влакна велосипед seatposts MTB 27.2/30.8/31.6*350mm 20mm форумот Бесплатен превозот

DEN 1111.68

ОПИС & МАТЕРИЈАЛИ Материјал : 12 K целосна c arbon Влакна + Алуминиумски покрие Болт : двете завртки стил Дијаметар : 27.2 / 30.8 / 31.6 мм (ве Молиме да ми кажете вашата потреба големина кога ќе ја поставите вашата цел во ред "забелешка", инаку,Ние ќе случаен испорака) Должина : 350mm Офсет : прибл 20mm Боја : како што се слики Крај : сјај ; мет (default мет) Тежина : околу 220g (27.2*350 MM) Велосипед Тип : Планина / Патот Велосипед Една година гаранција за квалитет Помина EN14766 , EN14781 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS Стандарди...

WACAKO целосна карбонски влакна планински велосипед на патот велосипед седиште цевка/седиште пост /3K ткаат јаглерод седиште пост
 • Неодамнешно

WACAKO целосна карбонски влакна планински велосипед на патот велосипед седиште цевка/седиште пост /3K ткаат јаглерод седиште пост

DEN 1411.00 1680.00

Здраво Добредојдовте На Нашата Продавница! Материјал : T800 карбонски влакна(3 K ткаат) Должина : 350 / 400mm големина на : 27.2 / 30.8 / 31.6 мм*350 / 400mm агол : одгледувањето 25degree Боја : мат црна и бела(ако треба сјајни црни.ве молиме имајте во предвид) Тежина : 185 g(27.2*350mm)