• Неодамнешно
DIATOOL 2 парчиња Кол 14mm Вакуум Brazed Дијамант Дупчење Core Битови Со М14 Конекција, Сува Дупчење

DIATOOL 2 парчиња Кол 14mm Вакуум Brazed Дијамант Дупчење Core Битови Со М14 Конекција, Сува Дупчење

DEN 676.00
DEN 768.00
-12 %
Достапно

Количина на стоки


Предмет : професионален квалитет Вакуум brazed дијамант core битови со М14 конекција, сува дупчење битови
Количина : 2 парчиња
Specificiation : Кол 14mm М14 конекција, Дијамант висина 10мм
Примена : Суво/влажно дупчење за порцелански плочки, гранит, мермер, керамички
Функција :
1.Брзо и лесно дупчење,
2.Долг животен век
3.Помалку Chipping
4.Минимизирање на сите кршење на
5.Помалку губење на материјал
6.Помалку топлина
7.Подобро заврши квалитет
================КРАЈОТ================
Други достапни дијаметар : Dia6mm, 8mm, 10мм, 12mm, 14mm, 16mm, 20mm, 25мм, 30мм, 35mm, 40mm, 45mm, 50mm, 55мм, 60mm, 65mm, ве Молиме 75mm
Забелешка : Овие производи се означени со нашиот бренд. Ако не сакате нашиот бренд име, ве молиме да ни остават порака, ние би можеле да испратите производи без бренд.
Персонализација на услуга : Ако цел 20pcs ние би можеле да го обележите вашето бренд име на нашите производи
1. Ако сте задоволни со вашиот купување на било кои причини, на пример : производи не се исти како и опис или скршен во транзит, ние повторно ќе се испрати на нов производ за вас, или ние, исто така, ја прифати враќа и размена во рок од 7 дена по сте го добиле вашиот објект, но треба да се плати за враќање превозот цена. Кога ќе се примени вратени пакет, ние ќе рефундирање на пари за вас.
2. Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас за да добиете подобро решение пред да ја напушти неутрални или негативни повратни информации, ние ќе ви обезбеди најдобра услуга. Можете да не контактирате преку оставајќи ни порака на aliexpress,Ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа,а во рок од 36 часа за време на викендите.

Карактеристики на понудата

Материјал:
дијамант
Бренд Име:
DIATOOL
Употреба:
Ѕидот И За Дупчење
is_customized:
Yes
Тип:
Основни Вежба Малку
DIY Материјали:
Облицовка
Број На Модел На:
A8531410

Слични понуди

105mm 4.2 инчен Electroplated вежба битови core брзина висока дијамант ECD105 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло конкретни coring битови
 • Неодамнешно

105mm 4.2 инчен Electroplated вежба битови core брзина висока дијамант ECD105 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло конкретни coring битови

DEN 1110.24

105mm 4.2" инчен Electroplated вежба битови core брзина висока дијамант ECD105 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло конкретни coring битови.погоден за брз дупчење дупки во жад, стакло, мермер , вештачки камен , бетон,цемент одбор , гранит , керамика , порцелан, плочки,итн.

Топла Продажба 0.6-1.5 mm Волфрам Карбид PCB Вежби Мини 10pcs/set Print Коло Карбид Вежба Битови За CNC Нови Пристигнување
 • Неодамнешно

Топла Продажба 0.6-1.5 mm Волфрам Карбид PCB Вежби Мини 10pcs/set Print Коло Карбид Вежба Битови За CNC Нови Пристигнување

DEN 133.00 178.08

GY0000411Спецификација : 100% сосема нов и висок квалитетТип : PCB вежба битовиМатеријал : Волфрам карбидБоја како на сликата покажуваЗа 0,61,5 mm, за SMT CNCСечење на работ дијаметар : 0.6, 0.7, 0.8, 0.9, 1, 1.1, 1.2,1.3, 1.4, 1.5 ммМесо тело со дијаметар : прибл 3.175 mmДолжина : 38mmПогоден за : print коло PCB SMT CNC одбор итн...

20PCS 3.175 mm 10-60 Степен V-Форма Рамен Дното Карбид PCB Гравирање Мелење Секачи Спирала Малку CNC Рутер Алатка
 • Неодамнешно

20PCS 3.175 mm 10-60 Степен V-Форма Рамен Дното Карбид PCB Гравирање Мелење Секачи Спирала Малку CNC Рутер Алатка

DEN 489.00 549.60

Vформа карбид рамен дното гравирање битови замена за вашиот CNC / PCB машини, овие долготрајни делови се направени од високо квалитетни карбид за прецизна, лесна за сечење искуство...

80mm 3.2 инчен Electroplated дијамант coring битови ECD80 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ вода стакло конкретни core битови
 • Неодамнешно

80mm 3.2 инчен Electroplated дијамант coring битови ECD80 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ вода стакло конкретни core битови

DEN 982.08

80mm 3.2" инчен Electroplated дијамант coring битови ECD80 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ вода стакло конкретни основни делови.погоден за брз дупчење дупки во жад, стакло, мермер , вештачки камен , бетон,цемент одбор , гранит , керамика , порцелан, плочки,итн.

10Pcs Титаниум Мини Хсс Рутер Битови Тример месо тело 1/8 3мм Fr Ротари Алатка
 • Неодамнешно

10Pcs Титаниум Мини Хсс Рутер Битови Тример месо тело 1/8 3мм Fr Ротари Алатка

DEN 285.00 316.80

10pcs 1 / 8" Хсс Cnc Рутер Битови Еден Flute Алатки 1 / 8" месо тело ХСС Рутер Dremel Ротари ХСС Дрво Вежба Битови Поставите 3мм Мини месо тело ХСС Рутер Битови Датотеки се Вклопува Dremel Ротари Алатка за Поставување Мини Рутер Битови во Собата За Dremel Алатки High Speed Челик 1 / 8" месо тело Мини Рутер Битови се Вклопува Dremel Столарија Машини за 1 / 8" Shanks (Одговара на Ротари Алатки) Како Dremel Предност : Пакет Од Десет 1 / 8" Хсс Гравирање Битови Еден Flute Замена За Вашиот Cnc Машини, Овие Долготрајни Делови Се Направени Од Високо Квалитетни Хсс За Прецизни, Лесно Сечење Искуство...

120mm 4.8 инчен Electroplated влажни дијамант core вежба битови ECD120 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло конкретни coring битови
 • Неодамнешно

120mm 4.8 инчен Electroplated влажни дијамант core вежба битови ECD120 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло конкретни coring битови

DEN 1248.00

120mm 4.8" инчен Electroplated влажни дијамант core вежба битови ECD120 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло конкретни coring битови.погоден за брз дупчење дупки во жад, стакло, мермер , вештачки камен , бетон,цемент одбор , гранит , керамика , порцелан, плочки,итн.

10Pcs/многу 0.1 mm-1.0 mm PCB Печати Коло Карбид Микро Вежба Битови Алатка
 • Неодамнешно

10Pcs/многу 0.1 mm-1.0 mm PCB Печати Коло Карбид Микро Вежба Битови Алатка

DEN 111.00 156.00

10 Pcs / многу 0.1 mm1.0 mm PCB Печати Коло Карбид Микро Вежба Битови АлаткаКарактеристики : Оваа микро пресврт вежба битови во собата е направен од Волфрам челик (вежба малку совет) и high speed челик (контрола), која е на висока јачина и висока цврстина перформанси.Прецизен и професионален направени, спецификација на вежба битови се движи од 0.1 mm до 1.0 mm.Примена : за сите видови на индустриски и механички целите употреба.Параметри : Материјал : Волфрам челик + Highspeed челикСпецификација : за 0.11.0 mm (0.1 mm, 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.7 мм, 0.8 mm, 0.9 милиметри, 1.0 mm)Количина : 1 сет (10 ПАРЧИЊА)Забелешки : Објектот боја прикажува може да биде малку поинаков од вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот...

75mm 3 инчен Electroplated дијамант вежба битови ЗАШТЕДИТЕ ВРЕМЕ ECD75 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ вода стакло конкретни coring битови
 • Неодамнешно

75mm 3 инчен Electroplated дијамант вежба битови ЗАШТЕДИТЕ ВРЕМЕ ECD75 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ вода стакло конкретни coring битови

DEN 961.44

75mm 3" инчен Electroplated дијамант вежба битови ЗАШТЕДИТЕ ВРЕМЕ ECD75 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ вода стакло конкретни coring битови.погоден за брз дупчење дупки во жад, стакло, мермер , вештачки камен , бетон,цемент одбор , гранит , керамика , порцелан, плочки,итн.

4 x Дрво го Приклучиш на Дупка Машина Сечење Dowel Создателот Worktop Кујна месо тело Алатки Допрете го столар Дрво Работен Модел Создателот Алатки Столарија
 • Неодамнешно

4 x Дрво го Приклучиш на Дупка Машина Сечење Dowel Создателот Worktop Кујна месо тело Алатки Допрете го столар Дрво Работен Модел Создателот Алатки Столарија

DEN 342.00 360.00

Карактеристики : Сосема Нов Приклучок Машина Сет4 Парче Plug Машина поставете го Прави совршен приклучоци за контрадосадно дупки.На Машина поставите Постигнува одличен финиш кога се користи истото дрво.големина : 5 / 8"(дрво plug 15.8 mm),1 / 2"(дрво plug 12.7 mm),3 / 8"(дрво plug 9.5 mm),1 / 4"(дрво plug 6.3 mm) ,Круг месо телоМатеријал : Јаглероден Челикпакет се вклучени : 4pcs Ноктот Тип на дрво plug машина Вежби

10Pcs 3-13mm Дијамант Обложени Core Видел Дупка Вежба Постави Алатка За Стакло Мермерни Плочки
 • Неодамнешно

10Pcs 3-13mm Дијамант Обложени Core Видел Дупка Вежба Постави Алатка За Стакло Мермерни Плочки

DEN 117.00 141.12

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Алуминиум Боја : како што е прикажано на сл Функција : Погоден за употреба во дупка во стакло, мермер, керамика или гранит Овој дијамант обложени core вежба отстранува полн круг од стакло, плочки, мермер, гранит, керамички или други материјали и само потребите за вода за подмачкување Може да се користи со стандардните електрични вежба (Не се Вклучени) Секогаш користете лубриканти (вода), спротивно на суштината на дијамант вежба ќе изгори Започнете ја вашата дупка дијагонално, направи круг на индексирање и потоа држете притиснато директно вежбаВкупно 10 различни големини 3мм / 4mm / 5mm / 6mm / 7mm / 8мм / 9mm / 10мм / 11mm / 13mm Количина : 10pcs answer : ___________________________ Note : : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

145mm 5.8 инчен Electroplated компресија Дијамант основни делови ECD145 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло jade coring битови
 • Неодамнешно

145mm 5.8 инчен Electroplated компресија Дијамант основни делови ECD145 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло jade coring битови

DEN 1703.52

145mm 5.8" инчен Electroplated компресија Дијамант основни делови ECD145 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло jade coring битови.погоден за брз дупчење дупки во жад, стакло, мермер , вештачки камен , бетон,цемент одбор , гранит , керамика , порцелан, плочки,итн.

Топла Продажба 4pcs Дрво Plug Машина Алатка за Сечење Дограма Plug Сечење Вежба Малку Сет од Ноктот Плута Вежба 5/8 1/2 1/4 3/8
 • Неодамнешно

Топла Продажба 4pcs Дрво Plug Машина Алатка за Сечење Дограма Plug Сечење Вежба Малку Сет од Ноктот Плута Вежба 5/8 1/2 1/4 3/8

DEN 193.00 235.68

Параметри : Материјал : 45 # јаглероден челик.Се справи карактеристики : круг се справи.Спецификации(прибл.) : Метрички карактеристики : 6mm, 10мм, 13mm, 16mmБританскиот систем спецификации : 1 / 4, 3 / 8, 1 / 2, 5 / 8 (инчи)1 / 4 : погоден за дрво дијаметар : 6mm / 0.24 во должина 22mm / 0.87 во3 / 8 : погоден за дрво дијаметар : 10мм / 0.39 во должина 23mm / 0.91 во1 / 2 : погоден за дрво дијаметар : 13mm / 0.51 во должина 25mm / 0.98 во5 / 8 : погоден за дрво дијаметар : 16mm / 0.63 во должина 26mm / 1.02Answer : ___________________________ Note : corkscrew вежба има иста спецификација во англиски и метрички систем, но со различни логоа.Употреба : Погоден за клупата вежба и рака вежба...

95mm 3.8 инчен Electroplated core дијамант цени започнете влажни делови ECD95 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло конкретни coring битови
 • Неодамнешно

95mm 3.8 инчен Electroplated core дијамант цени започнете влажни делови ECD95 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло конкретни coring битови

DEN 1043.52

95mm 3.8" инчен Electroplated core дијамант цени започнете влажни делови ECD95 БЕСПЛАТЕН превозот | ВЛАЖНИ стакло конкретни coring битови.погоден за брз дупчење дупки во жад, стакло, мермер , вештачки камен , бетон,цемент одбор , гранит , керамика , порцелан, плочки,итн.

KSOL 21mm Дијаметар Дупка Видов Вежба Малку Машина за Стакло Керамичка Плочка
 • Неодамнешно

KSOL 21mm Дијаметар Дупка Видов Вежба Малку Машина за Стакло Керамичка Плочка

DEN 80.64

Име На Производ : Дупка Видел;Материјал : МеталСечење Дијаметар : 21mm / 0.83";месо тело Големина : 8 x 23mm / 0.3" x 0.9" (D * L)Вкупна Должина : 53mm / 2.1";Боја : Сребро на ЅвонењеТежина : 21gПакет Содржина : 1 x Дупка Видов Карактеристики дијамантски слој на оваа дупка видов даваат супериорни перформанси и подолг живот.Одлична за правење чисти и точни дупка на стакло, керамика и плочки.Работи подобро со електрична вежба(тука не е вклучен).Боја : Сребрена

13 компјутери/lote ацо де алта velocidade хсс вежба малку сет 1/4 хексадецимален месо тело титан revestido 1.5-6.5 mm
 • Неодамнешно

13 компјутери/lote ацо де алта velocidade хсс вежба малку сет 1/4 хексадецимален месо тело титан revestido 1.5-6.5 mm

DEN 218.00 263.04

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјали : Челик Спецификација : 1.5 мм, 2.0 mm, 2,5 mm, 3.0 mm, 3.2 мм, 3.5 мм, 4.0 mm, 4.5 мм, 4.8 мм, 5.0 мм, 5.5 мм, 6.0 mm, 6.5 mm Должина : 6~11.7 cm / 2.36"~4.61"(Прибл.) Количина : 1 сет(13pcs) Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...