• Неодамнешно
GM1360 Влажност Температура на метар Мерка Спектар -10~50C

GM1360 Влажност Температура на метар Мерка Спектар -10~50C

DEN 953.00
DEN 1121.76
-15 %
Достапно

Количина на стоки


GM1360 Влажност Температура на метар Мерка Спектар -10~50 C
Ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид :
1>Ние секогаш имаме доволно производи во парк. 2>Ние ги испратите сите парцели со регистрирани Воздухопловната освен, ќе се определи друг превозот метод. Сите парцели е следење на број. 3> Оваа единица не вклучуваат батериите. Бидејќи меѓународниот воздушен превозот ни забрани да брод од течни, прав и батерии, па не можеме да ги стави во пакет. Се надевам дека ќе може да се разбере & купи батерии во вашата локална продавница или супермаркет. Ви благодариме за вашата поддршка! Ако не се прифати ова, ве молиме да не го стави на ред . 4>За голема цел, ние ќе ви обезбеди голема попуст. 5-Сите наши производи се под 1 година гаранција Слика Покажуваат : Вовед :
Оваа метар комбинира термометар / hygrometer и обезбедува точни инстант читања на амбиентниот средина. Тоа е рачни и лесно се вклопува во вашиот џеб. Таа има се што ви треба за полнење да се појави на air-conditioning систем и да се определи за греење, ладење и вентилација треба. Тоа е широко се користат во лабораторија, магацин и клима систем, итн.
Функција :
-Модел : GM1360
-Бојата : белата боја на слонова коска
-Професионален рачен влажност & температура метар
-100% сосема нов
-Влажност & мерење Температура
Голем двоен LCD дисплеј
-MAX/МИН читање
-Податоците се одржи
-Мерење температура во степенот В или степен F
-Auto/Manual исклучување
-LCD заднинско осветлување на екранот
-Индикација за слаба батерија
Спецификација :
Модел
GM1360
Температурата опсег
-10~50 C (14~122 F)
Точноста на температура
+/-1 C или 1.8 F
Влажност опсег
5%RH~98%RH
Резолуција
0.1 C, 0.2 С, 0.1%RH
Земање мостри стапка
2.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
RZ
Дисплеј Тип:
Дигитални
DIY Материјали:
Водовод
Број На Модел На:
GM1360
Со Светлото Или Не:
Yes

Слични понуди

Почвата влага сензор;Влажност сензор, utput сигнал 4-20mA/0-1V/RS485;Важечки за сите видови на почвата влага следење
 • Неодамнешно

Почвата влага сензор;Влажност сензор, utput сигнал 4-20mA/0-1V/RS485;Важечки за сите видови на почвата влага следење

DEN 4795.20

Добредојдовте на Глобалната електроника трговија на големоНие обезбедуваме ниска цена & висок квалитет и најдобра услуга.100% задоволството на Клиентите е нашата целВе молиме имајте во предвид дека ние сме во Големо производи.Ако ви треба производи во големи количини,Ве молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!!TR3000 почвата влага трансдуцерот е составен од нерѓосувачки челик сонда и водоотпорен сонда, може да биде долгорочна погребан во почвата и браната, следење и online мерење на површина и длабока почва влага...

Hygrometers Топла MD7820 Дигитални Дрво Влага Метар Тестер Температура Метар влажност
 • Неодамнешно

Hygrometers Топла MD7820 Дигитални Дрво Влага Метар Тестер Температура Метар влажност

DEN 4746.24

Спецификации : Двојна боја џеб големина метар, autocorrect надворешна температура, и може да изберете 4 видови на дрво тест.Влага мерен Опсег : 2%~40%, 2%~50%,2%~60%, 2%~70%Резолуција : 0.5%Температурата мерен Опсег : 10~60°C(14~140°F)Точност : ±2°C(±4°F)Резолуција : 1°C(2°F)Датум задржете функција.Ниска моќност симбол автоматско индикација.Батерија : 4x1.5 V АА батеријаДимензии : 174 L×73 W×38 Hmm (за главната единица)180 Lx43 Wx25 Hmm (за мерење сонда)Цена : Цената не вклучува никаква царина...

професионални Топла Жито Влага Метар содржина тестер 2% - 31% термометар 14-140Fahrenheir 2in1 36 Видови Топла
 • Неодамнешно

професионални Топла Жито Влага Метар содржина тестер 2% - 31% термометар 14-140Fahrenheir 2in1 36 Видови Топла

DEN 3258.24

Како мултифункционален апарат, овој производ може да се користи за да се измери содржината на водата и температурата на жито во брз и прецизен начин на времето кога житото се спакувани, транспортираат, купат, чуваат, обработуваат или ангажирани во други операции.Карактеристики*Технологија на микрокомпјутер гарантира прецизност;*Авто температурна компензација намалува влијанието на температурата лебдат на прецизност;*Големи големина LCD екран со заднинско осветлување осветлувањеи недвосмислена читање;*Светлото вклучено и исклучено непречено да се заштеди енергија;*Прашај за помал напон; машина исклучено кога нема работа по 5 минути;*Добар изглед и висок квалитет на електронски делови; школка направени од издржлив ABS пластика.Технички индексиСледи : 5цифрен LCD екранМерен опсег за влага : 2%31%Толеранција : ±( 1%Rh+0.5)Резолуција : 0.5%Мерен опсег на температура : 10 60 Celsius( 14°F140°F)Толеранција : ±2 Celsius( ±4°F)Резолуција : 1 Celsius( 2°F)Работни услови : Температура : 10 60 CelsiusВлажност : 070%RhТежина : Домаќин : 90g(без батерија); handle180gГолемина на рачка : Host165×58×33mm,handle380×42×27mmКодотЖитоКодотЖитоКодотЖито1АПченица4А Кафе7АЛен1 BПченица во прав4 BКафе во прав7БГрашок1 CPaddy4 CКафе зелена7 CГрашок во прав1 DPaddy во прав4 DCcao7 DХардшколка нут2 AОриз5 AЛенено семе8 ARyegrass семе2 BКрупни пченица во прав5 BЛеќа8 BОвоштарник семе на треваBuxtehuder бул...

-20~+80 Дигитални Hygrometer Термометар LCD Дисплеј Светлото Професионални Температура Влажност Метар Мерач Преносни Psychrometer
 • Неодамнешно

-20~+80 Дигитални Hygrometer Термометар LCD Дисплеј Светлото Професионални Температура Влажност Метар Мерач Преносни Psychrometer

DEN 1045.00 1971.36

20~+80 Дигитални Hygrometer Термометар LCD Дисплеј Светлото Професионални Температура Влажност Метар Мерач Преносни Psychrometer​HM04005502Карактеристики : 1,Брзо да одговори на време и висока точност2,Dewpoint температура : 20~+80°C / 4~+176°F3,Влажни сијалица температура : 20~+80°C / 32~+176°F4,Максимално се одржи и data hold функција5,Микро процесори базирани дизајн, двоен дисплеј со температура / влажност6,Автоматско исклучување,мини големинаСпецификации : Дисплеј : Големи 41 / 2 двојна дигитални LCD дисплејТип на сензор : Еден единствен чип релативна влажност и температура мулти snesor модул се состои од a калибриран дигитален излезОдговори време : %RH 10ти (90%на +25°C)На Точноста : 6482°FЗемање мостри стапка : 2.5 примерок по вторатаПоларитетот : Автоматско негативни поларитетот индикацијаНадопсег : "ОЛ"го прави индикацијаОперативни / услови на чување : 32104°С;Мерен опсег : Влажност0100% RH; температура : 20~+80°CРезолуција : 0.01%RH; 0.01°C / 0.01°FВлажност точност : ±3%RH (при 25°C, 2080%RH); ±3.5 RH(други опсег)Температурата на воздухот точност : ±0.5°C / °C0.9 °F(при 25°C);±0.8°C / ±1.5°F(други опсег)Димензии : 175*58*35mmПридвижуван од 9 V Батерија(не се вклучени)Пакетот вклучува : 1*Дигитален Psychrometer;1*УпатствоProudct се прикаже : Плаќање : да ја прифатиме Зачувам...

Жито влага метар QTH-F Мерен Опсег 3~38% за пченица пченка Japonica Индика ориз семе од репка соја, Ориз Соја оброк Просо
 • Неодамнешно

Жито влага метар QTH-F Мерен Опсег 3~38% за пченица пченка Japonica Индика ориз семе од репка соја, Ориз Соја оброк Просо

DEN 5643.84

Жито влага метар QTHF Мерен Опсег 3~38% за пченица пченка Japonica Индика ориз семе од репка соја, Ориз Соја оброк ПросоСпецификација : Инструмент е потребно : 1...

HP-2GD Дрво Влага Метар Дигитални Влажност Метар се Користи за Дрва/ градежен Материјал/ Хартија/ Дрво
 • Неодамнешно

HP-2GD Дрво Влага Метар Дигитални Влажност Метар се Користи за Дрва/ градежен Материјал/ Хартија/ Дрво

DEN 595.20

Производ Информации : Основната Функција : Назад Светлина √ Авто Затвори √Температурата Единица Одберете √Температурата Мерење √Дрво Влага Концентрација Мерење √Други (Зграда) Материјал Концентрација Мерење √Се користи за Влага Концентрација на Дрво / Дрво / Хартија / Градежни Материјали и така натамуСпецификација За Производ : Производ Слика : Пакет се Вклучени : Hold Peak HP2 GD Дигитални Дрво / / градежен Материјал Влага Метар x1 англиски јазик Прирачник x1 x1 ЈажеВнимание : Поради Кина Пост Превозот по Правило, тоа не содржи информации за батеријата и батеријата тип е 1.5 V(LR44) батеријата.Сервис и Превозот : 1...

Топла Продажба Висока Прецизност Дигитални AS981 Hygrometer Влага Метар За Дрво Картон Граѓа Бетонски Згради Влажност Метар
 • Неодамнешно

Топла Продажба Висока Прецизност Дигитални AS981 Hygrometer Влага Метар За Дрво Картон Граѓа Бетонски Згради Влажност Метар

DEN 1985.00 2256.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Топла Продажба Висока Прецизност Дигитални AS981 Hygrometer Влага Метар За Дрво Картон Граѓа Бетонски Згради Влажност МетарКарактеристики : Во споредба со традиционалниот метод, микробранова печка мерење на влага има брза и точна предности.Се однесува на хемиската индустрија, градежни материјали, дрво, хартија, храна, итн...

Компјутер Влага Метар LDS-1G Жито Влага Метар Висока Прецизност со Капацитет
 • Неодамнешно

Компјутер Влага Метар LDS-1G Жито Влага Метар Висока Прецизност со Капацитет

DEN 6512.16

Компјутер Влага Метар LDS1 G Жито Влага Метар Висока Прецизност со КапацитетСпецификација : Тест предмет : храна и други nonmetal жито примерок, како што ориз, пченица, пченка, паграв и семе од репка.Тест опсег : 3 35%Повторете грешка : еднаква или помала од 0.2%Тест грешка : еднаков или помал од 0.5% (главно влага опсег)Тест време : еднаков или помал од 10тиПримерок : тежина 150 грам (со исклучок на специјални примерок)Напојување : четири #5 сува батеријата или 9 напон DC.Автоматизација исклучете : инструмент ќе се исклучи автоматски ако не е работата во рок од 3 минути.Средина температура : 0 40 степен centigradeРелативна влажност : еднаква или помала од 80%Температурна компензација : автоматизацијаНето тежина : 700 грамГолемина : 180×97×186mmДодатоци : сад и додатен, четка за чистење, прирачник, сертификат нагаранција картичкаКарактеристики : Автоматизација на тежинаАвтоматизација на влага тестАвтоматизација температурна компензацијаРевизија на влага пред тестАвтоматизација исклучувањеНајновите надомест на чекањеПоставување стандард од страна на клиентитеНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

Затворен Отворено Безжична Времето Термометар Станица Секојдневно Часовник Snooze Прогноза Календар L15
 • Неодамнешно

Затворен Отворено Безжична Времето Термометар Станица Секојдневно Часовник Snooze Прогноза Календар L15

DEN 168.00 180.96

Карактеристики : 12Ч / 24 ЧАСА време форматКалендар (20002099)Временска прогноза функцијаЧасовникот за аларм & snoozeМесечината ЕкранотМаксимална, минимална температура евиденцијаСпецификации : Школка Материјал : ABSБатерија : LR1130(вклучени)Примена : спална соба, седи собаВнатрешна Температура Опсег : 9℃50℃Надворешна Температура Опсег : 40℃70℃Влажност Опсег : 20% до 95%Температурата Точност : ±1.5℃Количина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираатПоради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакет Содржина : 1 x Термоhygrometer Станица

Hygrometers Топла Handhold Влага метар Pin и Индуктивен тип за Дрва Бамбус Картон конкретни влажност
 • Неодамнешно

Hygrometers Топла Handhold Влага метар Pin и Индуктивен тип за Дрва Бамбус Картон конкретни влажност

DEN 5130.24

Игла Тип и Индуктивен Влага Метар MS360Handhold Влага метар MS360(2 во 1) се користи за мерење на содржината на влага од дрво ,дрвена граѓа,хартија,Бамбус,Картон ,бетон, текстил и други материјали...

Hygrometers Мултифункционален индуктивен не метални дрвени влакна тутун хартија почвата влага метар влажност
 • Неодамнешно

Hygrometers Мултифункционален индуктивен не метални дрвени влакна тутун хартија почвата влага метар влажност

DEN 4026.24

1 КарактеристикиДве прикажување режим, LCD дигитален екранот и LED светла.Ова им помага на корисникот s за да се направи правилна пресуда над она штопроблеми може да влагата се донесе.Широка примена на влакнабаза d материјали , како што се зградите ,градежни материјали, не метал , хартија , готови производи,традиционалната Кинеска медицина, тутун, памук, текстил и почвата .2...

Вистински Бренд AMITTARI Почвата Влага Метар Тестер Статистички функција дигитален дисплеј и боја кодирани LED USB BLUETOOTH
 • Неодамнешно

Вистински Бренд AMITTARI Почвата Влага Метар Тестер Статистички функција дигитален дисплеј и боја кодирани LED USB BLUETOOTH

DEN 10560.00

Почвата влага е важна компонента на почвата, која игра важна улога во развојот на култури AMITTARI Почвата Влага Метар усвојува pin тип на мерења...