• Неодамнешно
ЕЕ поддршка 2 52mm Авто Автомобил Стил Црна Маска Сини LED Дигитални Часовници Вода Temp Мерач Степени Целзиусови Термометар XY01

ЕЕ поддршка 2 52mm Авто Автомобил Стил Црна Маска Сини LED Дигитални Часовници Вода Temp Мерач Степени Целзиусови Термометар XY01

DEN 667.00
DEN 717.60
-7 %
Достапно

Количина на стоки

комбо комбо комбо комбо
Опис :
* Големина : 2 инчен колосек или 52 мм дијаметар
* Моќност : Професионални 12 V,IGN MAX 0.3 А
* Одделение : F
* ГЛАСИ : 104-300 F
* Waring светлина : >212 F
* Сензор за Монтажа Тема : NPT 1/ 8 "
* Универзална одговара за : повеќето од автомобили или моторс
Како да инсталација :
1.Мерач Може да Се Монтира Во 2"/52mm Кол дупки Или Во Авто Мерач Обичај Монтирани Панели .Безбедна Мерач Со Монтажа Стеги Обезбедени.
2.Вежба 3/8" Кол .Дупки И Инсталирате Гума Grommets Каде Притисок Или Вакуум Линија Поминува Низ Ментална Состојба, Како Што Се Firewall.
3.Прикачите Најлон Притисок Линија За Монтирање На Задната страна На Измери Користејќи го Адаптерот ,Ferrule ,И Компресија на орев .Маршрута На Линија Преку Grommets На Моторот За Замрзнување .Поврзете Линија На Притисок порта На Моторот Со Користење на 1/8" Адаптер Ferrule И Компресија Орев За Турбо И Prossure се Измери Или 1/8" Адаптерот И Монтажа За Вакуум Колосек.
4.Започнете Со Мотор И Темелно Проверете Ја Инсталацијата За Пневматиците.
Пресврт Во Светлина Штекер Собранието И да се Поврзете Една Жица(Жолта) за Да Цртичка Осветлување Circut Или Други 12 V Извор на Енергија И Други Жица(Црна) За Добра Земјата.
Пакетот Вклучува :
* 1 X Дигитален LED Вода Temp Мерач
* 1 X Вода Temp Сензор
Производот Се Покаже :
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не uarantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.

Карактеристики на понудата

Chrysler R/T-Година:
1997 година
Бренд Име:
ЕЕ поддршка
Земја/Регион на Производство:
Кина
Објектот Ширина:
5.2cm
За Возило Брендови/Модел:
Chrysler
Материјал Тип:
ПВЦ
Осветленост Дел Број:
A
Објектот Висина:
8.0cm
Другиот Дел Број:
B
Производителот Дел Број:
CXC01715
Специјални Функции:
Сина LED Вода Temp Мерач
Објектот Должина:
5.2cm
Chrysler Модел:
Chrysler R/Т
Објектот Тежина:
0.105KG

Слични понуди

52mm Бела школка Сино осветлување автомобил, мотоцикл Ремонтирам метар температура на Водата мерач 40-120 целзиусови степени Автоматски Мерач Со сензор
  • Неодамнешно

52mm Бела школка Сино осветлување автомобил, мотоцикл Ремонтирам метар температура на Водата мерач 40-120 целзиусови степени Автоматски Мерач Со сензор

DEN 445.44

Вклучува : 1 X Вода temp Мерач1 X Вода temp сензорсензор големина : 5.3 * 2 (CM)Сензор за Монтажа Тема : NPT1 / 8 "операција напон е 12 Volt.

Vehemo Temp Мерачи на Температура на Вода Метар Вода Temp Мерач DC9-36V LCD Универзална Дигитални Мерачи Автомобил Електронски Voltmeter
  • Неодамнешно

Vehemo Temp Мерачи на Температура на Вода Метар Вода Temp Мерач DC9-36V LCD Универзална Дигитални Мерачи Автомобил Електронски Voltmeter

DEN 615.00 714.72

Со дигитален дисплеј, интуитивен набљудување .Кога алармот се што се прикажува на екранот трепка alarmПараметар се прикаже прецизност и стабилност, ниска потрошувачка на енергија.Лесна инсталација, стабилни перформанси, антивибрации и анти се судрат.Овој модел ќе прецизно следење на temp во рамките на вашиот coolant дека е во опсег од 10℃ 110℃.Овој показател е целосно електронски со дигитален екран во боја отчитување, кој овозможува лесно гледање на сите агли во сите услови на осветлување.Спецификации : Материјал : ПластикаБоја : ЦрнаГолемина : 56 x 97 14mm xНавој дијаметар сензор на температура : 17mmЦифрениот : 3 цифриНапон : DC 9 V 36 VТочност : + / 0.1%Мерење на температура : 10 ~ 110 ℃Степен на работната средина : 40 ~ 75 ℃Температурата на водата аларм : 95110 ℃Хидраулични мерен опсег : 01 носители.0 MpaХидраулични аларм : 0.751 .0 MpaРаботата на животната средина влажност : 45% 75% RHКабел должина : околу 300 смСензор на температура на завртка : M10Примена : Погоден за 12 V,24 V Автомобил на универзал.Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека ќе може да Инсталација,ако ви треба помош можете да се јавите во вашата локална автомобил поправка работилница,ви Благодариме!Пакување листа : 1 X Вода temp Мерач1 XTemperature сензор завртка1 X упатствоПлаќање : Ние прифаќаме сите методите на плаќање што се наведени од страна на AliexpresЦелосна плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по поставување на својата цел,или цел ќе се невалидни или укинат од страна на системот.Осигурајте се дека сте ги заврши сите детални информации, како лице за контакт,адреса,пост код и телефонски број кога пополнување на вашиот купувачот информации.

36mm Универзална Авто Автомобил Вода Temp Заеднички Цевка Цевка Сензор на Температура на Адаптер Сина Вода Temp Мерач Метар Алуминиум Со Стеги
  • Неодамнешно

36mm Универзална Авто Автомобил Вода Temp Заеднички Цевка Цевка Сензор на Температура на Адаптер Сина Вода Temp Мерач Метар Алуминиум Со Стеги

DEN 192.00 239.52

За Клиенти од Ирска, Австралија, Бразил, Белгија, Полска, Данска, Германија, Франција, Холандија, Канада, Република чешка, сад, Мексико, Норвешка, Португалија, Шведска, Турција, Шпанија, Израел, Италија, Велика Британија, Чиле, итн : Наредби ние препорачуваме да користите нашите редовни транспорт "Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус", тоа е "Кина Пост Воздух Mail" без следење numer која може да ви помогне да заштедите на трошоците...

ЕЕ поддршка 2 52mm Црн Автомобил Моторни Дигитални Сини LED Вода Temp Температура LED Мерач Метар + 52MM Мерач Pod XY01
  • Неодамнешно

ЕЕ поддршка 2 52mm Црн Автомобил Моторни Дигитални Сини LED Вода Temp Температура LED Мерач Метар + 52MM Мерач Pod XY01

DEN 795.00 935.52

Опис : * Големина : 2 инчен колосек или 52 мм дијаметар* Моќност : Професионални 12 V,IGN MAX 0.3 А* Одделение : Целзиусови Степени* ГЛАСИ : 40120 °C* Waring светлина : >100 °C* Сензор за Монтажа Тема : NPT 1 / 8 "* Универзална одговара за : повеќето од автомобили или моторсКако да инсталација : 1.Мерач Може да Се Монтира Во 2" / 52mm Кол дупки Или Во Авто Мерач Обичај Монтирани Панели .Безбедна Мерач Со Монтажа Стеги Обезбедени.2.Вежба 3 / 8" Кол .Дупки И Инсталирате Гума Grommets Каде Притисок Или Вакуум Линија Поминува Низ Ментална Состојба, Како Што Се Firewall...