• Неодамнешно
ЕЕ поддршка 2 52mm Црна Маска Автомобил Додатоци Универзална Дигитален Часовник Црвени LED Напон Мерач Volt Метар + Pod Носителот XY01

ЕЕ поддршка 2 52mm Црна Маска Автомобил Додатоци Универзална Дигитален Часовник Црвени LED Напон Мерач Volt Метар + Pod Носителот XY01

DEN 812.00
DEN 863.52
-6 %
Достапно

Количина на стоки

комбо комбо комбо
Опис :
Големина : 2 инчен колосек или 52 мм дијаметар
Моќност : Професионални 12 V,IGN MAX 0.3 А
Чита : 15v
Предупредување (Црвено Светло) : Напон помал 11.5 V
Црна Школка
Универзална одговара за : повеќето од автомобили или моторс
Како да инсталација :
1.Мерач Може да Се Монтира Во 2"/52mm Кол дупки Или Во Авто Мерач Обичај Монтирани Панели .Безбедна Мерач Со Монтажа Стеги Обезбедени.
2.Вежба 3/8" Кол .Дупки И Инсталирате Гума Grommets Каде Притисок Или Вакуум Линија Поминува Низ Ментална Состојба, Како Што Се Firewall.
3.Прикачите Најлон Притисок Линија За Монтирање На Задната страна На Измери Користејќи го Адаптерот ,Ferrule ,И Компресија на орев .Маршрута На Линија Преку Grommets На Моторот За Замрзнување .Поврзете Линија На Притисок порта На Моторот Со Користење на 1/8" Адаптер Ferrule И Компресија Орев За Турбо И Prossure се Измери Или 1/8" Адаптерот И Монтажа За Вакуум Колосек.
4.Започнете Со Мотор И Темелно Проверете Ја Инсталацијата За Пневматиците.
Пресврт Во Светлина Штекер Собранието И да се Поврзете Една Жица(Жолта) за Да Цртичка Осветлување Circut Или Други 12 V Извор на Енергија И Други Жица(Црна) За Добра Земјата.
52 MM Мерач Pod :
Универзална Pod направени со црна ABS Пластика
Pod може да се одржи на сите 52mm (2 инчи) мерачи
Под држачот може да се позицијата на вашиот цртичка, било малку рамна површина, да се користат како стартер калап за вашиот fiberglass
работа или монтирање на вашиот покрив за надземни изглед (ширина x 6cm 8cm длабочина)
Пакетот Вклучува :
1 X Дигитален LED Volt Мерач
1 X Мерач Pod Носителот
Производот Се Покаже :
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
ЕЕ поддршка
Земја/Регион на Производство:
Кина
Објектот Ширина:
5.2cm
За Возило Брендови/Модел:
Chrysler
Материјал Тип:
ПВЦ
Aspen Година:
2007,2008,2009
Осветленост Дел Број:
A
Објектот Висина:
8.0cm
Другиот Дел Број:
B
Производителот Дел Број:
CXC01723CGC01
Специјални Функции:
Црвени LED Напон Мерач + Pod Носителот
Објектот Должина:
5.2cm
Chrysler Модел:
Aspen
Објектот Тежина:
0.190KG

Слични понуди

1pc Сосема Нов 52mm Volt Метри 8-16V Напон се Измери Напон Метри Погоден за Авто Брод Земјоделски Машини Мотори
  • Неодамнешно

1pc Сосема Нов 52mm Volt Метри 8-16V Напон се Измери Напон Метри Погоден за Авто Брод Земјоделски Машини Мотори

DEN 1506.00 2007.36

Име на производ : volt метри Инсталација дијаметар : 52mm или 21 / 16"Предната маска материјал : s+antiмагла стаклоВлезниот сигнал : 816vМетод на конекција : ред вметнете типИндикација опсег : 816vСветлото : црвенаПакет метод : неутрален кутијаМесто на потекло : Кинаметод на конекција : црвена жица поврзете позитивен пол,сина жица поврзете негативен пол,црна сигнал жица поврзете сензор,портокал светлото жица поврзете позитивен пол316 L не ' рѓосувачки челик за долгорочна употреба дури и во киселинабаза,влажна срединаIP67 водоотпорен и dustproof одделениеStepper мотори се користи за широк спектар на повлекува мерачи,голема функција со своите помалку потрошувачка на енергија,долг живот,поголема прецизност,итн.Со криви стакло (со антимагла функција)Со ултраширок работен напон дизајн (longterm оперативен напон : 932v,максимум до : 36v)Светлото за стандард е црвено,но различни осветлувањето може да се прилагоди според клиенти барањаПрилагодено боја за нерѓосувачки челик е предвидено одБрз време на испорака,подобро за ослободување на вашата притисок на stockage и ликвидностПостои кадар заедно со подигнат конектор,за најдобри и цврсто поврзан,со цел величини може да работи дури и во силни viberation,производи може да се користи за мотори / генерирање на единици,бродови,градежни машини,земјоделски машини,автомобили измена,итн.

12V да 24V Автомобил LED Дисплеј Термометар волтметар Возило Noctilucous Часовник Замрзнување Сигнализација
  • Неодамнешно

12V да 24V Автомобил LED Дисплеј Термометар волтметар Возило Noctilucous Часовник Замрзнување Сигнализација

DEN 456.00 616.32

Трговија на големо со Висок Квалитет 12 V да 24 V Автомобил LED Дисплеј Термометар волтметар Возило NoctilucoЧасовник Замрзнување СигнализацијаОвој производ има многу функции, како што се термометар, волтметар, замрзнување на алармирање, саат итн...

Нови Водоотпорен Мотоцикл Брод Автомобил Камион DC 12V 24V LED Voltmeter волтметар Универзална Пад на превозот
  • Неодамнешно

Нови Водоотпорен Мотоцикл Брод Автомобил Камион DC 12V 24V LED Voltmeter волтметар Универзална Пад на превозот

DEN 164.00 224.16

Мала големина и одлични перформанси Лесно да се инсталира, лесен за употреба Големина : околу 4 x 3.6 cm Погоден дупка со дијаметар : 3cm Материјал : Пластични и метални Производ во Боја : Црна LED Voltmeter Дисплеј во Боја : Црвена,Зелена,Сина Напон откривање спектар : DC 530 V Користат за следење на складирањебатеријата напон, со обратна врска заштита функција, линија ќе не биде изгорена...