• Неодамнешно
автомобил додатоци МОТОР CRANKCASE ИЗДИШЕ ЦРЕВО 1110181082 ЗА МЕРЦЕДЕС БЕНЦ

автомобил додатоци МОТОР CRANKCASE ИЗДИШЕ ЦРЕВО 1110181082 ЗА МЕРЦЕДЕС БЕНЦ

DEN 447.00
DEN 470.40
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Овој дел е компатибилен со 8 возило(s) .
Белешки Година Направи Модел Трим Мотор 1998 Година Мерцедес-Бенц C230 База Седан Со 4 Врати 2.3 L 2295 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1998 Година Мерцедес-Бенц C230 Класичен Седан Со 4 Врати 1998 Година Мерцедес-Бенц C230 Kompressor Елеганција Седан Со 4 Врати 1998 Година Мерцедес-Бенц C230 Kompressor Спортски Седан Со 4 Врати 1997 Година, Мерцедес-Бенц C230 База Седан Со 4 Врати 2.3 L 2295 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1997 Година, Мерцедес-Бенц C230 Класичен Седан Со 4 Врати 1997 Година, Мерцедес-Бенц C230 Kompressor Елеганција Седан Со 4 Врати 1997 Година, Мерцедес-Бенц C230 Kompressor Спортски Седан Со 4 Врати
ПРЕВОЗОТ 1. Повеќето од Земјите на ПРЕВОЗОТ. 2. Нарачки обработени во рок од 24-48 часа на плаќање проверка. 3. Сликите прикажани се вистински објект и фотографирани од мене. 4. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 5. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
ПЛАЌАЊА
1. Плаќањето мора да се изврши во рок од 4 дена на аукција затворање. (Не-плаќање може да резултира во UPI (Неплатени Објект) се стави на вашата сметка.
3. ВКУПНИОТ ИЗНОС ДОЛЖИ вклучува последната аукција цена плус S&H(Превозот и Ракувањето).
4. S&H ќе биде определена врз основа на БРОД ДА се обрати. ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : S&H НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ ДАВАЧКИ, LOCATL ДАНОЦИ ИЛИ БИЛО КОЈА ДРУГА УВОЗ ТАКСИ.
5. Ве молиме наведете ги вашите посебни барања (боја, пакети, итн.) Повратни информации
Ако имате било какви проблеми или проблеми што со својата цел или производи ,ве молиме порака нас и ни дава шанса да им помогне пред да ја напушти која и повратни информации,ние веруваме дека можеме да произведуваат позитивен исход на секоја ситуација и ќе работат напорно за да заработите вашата пофалба.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
EUSTEIN
Автомобил Производител:
Мерцедес-Бенц
Објектот Тежина:
0.4kg
Име На Модел:
1110181082
Објектот Висина:
20inch
Објектот Ширина:
5cm
Објектот Должина:
25cm
Модел Година:
1997-1998
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Воздухот Дози

Слични понуди

НОВ RHF4 VP47 XNZ1118600000 XNZ1112 600000 Турбо Турбополнач За ISUZU Полицаец Dongfeng Пикап 4JB1-Т 4JB1T 4JB1 дихтунзи
 • Неодамнешно

НОВ RHF4 VP47 XNZ1118600000 XNZ1112 600000 Турбо Турбополнач За ISUZU Полицаец Dongfeng Пикап 4JB1-Т 4JB1T 4JB1 дихтунзи

DEN 9284.00 10315.20

100% НОВ Со дихтунзиRHF4 VP47 XNZ1118600000 Турбина Турбо Турбополнач За ISUZU Полицаец / Dongfeng ги Собереш на Моторот 4 JB1 T 4 JB1 4 JB1ТОбјектот е 100% Сосема НовRHF4 ТурбополначДел број : XNZ1118600000 XNZ1112600000 XNZ1112600000ОЕМ БР...

Автомобил турбо обнова колекции KP35 54359880000 54359700000 турбо полнач chra core за Рено Kangoo јас 1.5 dci 42kw/48kw/59kw
 • Неодамнешно

Автомобил турбо обнова колекции KP35 54359880000 54359700000 турбо полнач chra core за Рено Kangoo јас 1.5 dci 42kw/48kw/59kw

DEN 4013.00 5280.00

Автомобил турбо обнова колекции KP35 54359880000 54359700000 турбо полнач chra core за Рено Kangoo јас 1.5 dci 42kw / 48kw / 59kw1.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаТурбополнач Дел Број : 5435 988 0000 5435 970 0000, 54359880000 54359700000, 54359880000 54359700000, 8200022735 8200351439 8200409030, 54359700000 / 54359880000, 54359700000 / 54359880000, 5435 970 0000 / 5435 988 0000, 8200022735 / 8200351439 / 8200409030, 54359880002 / 54359700002, 54359880002 / 54359700002, 5435 988 0002 / 5435 970 0002, 14411BN701, 14411 BN701, 14411 BN701, 8200119854 / 8200189536 / 8200351471, 8200409037 / 7701473122, 54359880008 / 54359700008, 54359880008 / 54359700008, 5435 988 0008 / 5435 970 0008, 1390084 A00 / 8200268257, 1390084 A00, 13900 84 A00, KKK KP35 CHRA, kp35000 kp35002 kp35008Услови на продажба 1...

Нови BV43 турбина core assy CHRA за Шкода Yeti 2.0 TDI CBAB CBDA CBDB 140HP - Кертриџ турбо полнач 53039880205 / 03L253056A
 • Неодамнешно

Нови BV43 турбина core assy CHRA за Шкода Yeti 2.0 TDI CBAB CBDA CBDB 140HP - Кертриџ турбо полнач 53039880205 / 03L253056A

DEN 4013.00 5280.00

Нови BV43 турбина core assy CHRA за "Шкода" Yeti 2.0 TDI CBAB CBDA CBDB 140 HP Кертриџ турбо полнач 53039880205 / 03 L253056 A ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред купувањеТурбополнач Дел Број : 53039880139 / 53039700139 / 53039880139 / 53039700139 / 5303 988 0139 / 5303 970 0139 / 53039700139 53039880139 / 53039700139 / 53039880132 / 53039700132 / 53039880132 / 53039700132 / 53039880132 53039700132 / BV430139 BV430132 / BV43b0139 / BV43b0132 / 53039880205 / 53039700205 / BV43 B0205ОЕМ Број : 03 L253056 A / 03 L253056 AX / 03 L253056 AV / 03 L253019 J / 03 L253019 T / 03 L253016 F1.За Ауди А3 2.0 TDI (8 P / АП) 103 kw 2.За "Шкода" Yeti 2.0 TDI 103 kw 3.За "Фолксваген" Eos 2.0 TDI 103 kw 4.За Фолксваген Голф V / VI 2.0 TDI 103 kw 5.За "Фолксваген" Passat B6 2.0 TDI 103 kw 6.За "Фолксваген" Scirocco 2.0 TDI 103 kw 7.За "Фолксваген" Tiguan 2.0 TDI 103 kw Услови на продажба 1...

GTA2052V 752610-5025S 752610-5009S 752610-5010S YC1Q6K682DA 752610 Турбо За Land Rover Defender Транзит VI 2006 - Пума 2.4 L TDCi
 • Неодамнешно

GTA2052V 752610-5025S 752610-5009S 752610-5010S YC1Q6K682DA 752610 Турбо За Land Rover Defender Транзит VI 2006 - Пума 2.4 L TDCi

DEN 21816.00 24239.52

Турбо GT20 GTA2052 V GT2052 V 752610 7526105032 S 7526105025 S 7526105009 S 7526105010 S 7526105015 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100015 7526100025 7526100029 7526100032 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 EL YC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF 1355066 1219310 1020183 1355059 YC1 Q6 K682 AE 3 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE Турбополнач За Ford Transit VI За ЗемјиштеRover Defender Пума Dura Torq 2.4 L TDCi 143 HP Со електронски ActuatorОбјектот е 100% Сосема НовGT20 GT2052 S GTA2052 V турбополнач со електронски actuatorДел NO...

Турбополнач кертриџ core CHRA TB25 452162 / 452162-5001S / 452162-0001 / 14411-7F400 за Nissan Terrano II 2.7 ТД (1997-)
 • Неодамнешно

Турбополнач кертриџ core CHRA TB25 452162 / 452162-5001S / 452162-0001 / 14411-7F400 за Nissan Terrano II 2.7 ТД (1997-)

DEN 4013.00 5280.00

Турбополнач кертриџ core CHRA TB25 452162 / 4521625001 S / 4521620001 / 144117 F400 за Nissan Terrano II 2.7 ТД (1997)1.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаТурбополнач Дел Број : 144117 F400 / 4521625001 S / 4521620001, 4521621 4521622 4521623 4521624 4521625, 4521626 4521627 4521628 4521629 45216210Услови на продажба 1...

HT12-11A HT12-11B 047-274 14411-1W400 14411-1W401 Турбо За NISSAN MPV E50 Elgrand Забелешка 97-02 За ISUZU Фарго Filly QD32ETI 3.2 L
 • Неодамнешно

HT12-11A HT12-11B 047-274 14411-1W400 14411-1W401 Турбо За NISSAN MPV E50 Elgrand Забелешка 97-02 За ISUZU Фарго Filly QD32ETI 3.2 L

DEN 13348.00 14831.52

HT1211 A HT1211 B 047274 144111 W400 144111 W401 144111 W402 Турбо Турбина Турбополнач За NISSAN MPV E50 Elgrand Забелешка 19972002 За ISUZU Фарго Filly Моторот : QD32 ETI 3.2 LОбјектот е 100% Сосема Нов HT1211 A турбополнач CHRA Турбо Модел : HT1211 A HT1211 B Дел Број : 047274 144111 W400 144111 W401 144111 W402 ОЕМ Број : 144111 W400 144111 W401 144111 W402 Одговара За : Возило : За NISSAN MPV E50 Elgrand / Имајте на ум,За ISUZU Фарго Filly 3.2 L Моторот : QD32 ETI,3.2 L D година : 19972002 Предмети ПлаќањеМожеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T) итн...

Големо на Нова RHF5 VJ24 WL01 VC430011 VB430011 VA430011 Турбо Турбина Турбополнач За MAZDA Bongo 1995-02 Мотор J15A 2.5 L 76HP
 • Неодамнешно

Големо на Нова RHF5 VJ24 WL01 VC430011 VB430011 VA430011 Турбо Турбина Турбополнач За MAZDA Bongo 1995-02 Мотор J15A 2.5 L 76HP

DEN 9184.00 10204.32

RHF5 VJ24 WL01 VC430011 VB430011 VA430011 Турбо Turine Турбополнач За MAZDA Bongo 19952002 Мотор J15 A 2.5 L 76 HP трговија на ГолемоТурбо Модел : RHF5RHF5 WL01 (Тоа може да го замени VJ24)VC430011 VJ24 VB430011 VA430011За MAZDA Bongo 19952002 Моторот : J15 A 2.5 L 76 HPПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

K27.2 5327-970-7120 ТУРБО ЗА Мерцедес Б-enz Atego/ Unimog КАМИОН 2001-2009 со OM906LA-E3 Мотор
 • Неодамнешно

K27.2 5327-970-7120 ТУРБО ЗА Мерцедес Б-enz Atego/ Unimog КАМИОН 2001-2009 со OM906LA-E3 Мотор

DEN 10944.00

Опис На ПроизводотK27.2 53279707120 ТУРБО ЗА Мерцедес Б enz Atego / Unimog КАМИОН 20012009 со OM906 LAE3 Мотор на ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД НА Мерцедес Б enz Atego / Unimog КАМИОН 6.37 L 2001 година 2009Слични Производи Се ПрепорачуваРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cum минути / Koma цу / Мачка / Hitachi / Бенц / Volvo / като / Mi tsubishi / Хјун dai / Iveco / По kins / Играчка ota / Човек / Isuzu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / Au ди / Liebherr / Niss и / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...

54399880022/54399700022/038253014G ТУРБО BV39 ЗА ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ/PASSAT 1.9 Т,О ДИ А3/СЕДИШТЕ/S KODA 1.9 TDI СО BJB/BKC/BXE/BLS МОТОР
 • Неодамнешно

54399880022/54399700022/038253014G ТУРБО BV39 ЗА ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ/PASSAT 1.9 Т,О ДИ А3/СЕДИШТЕ/S KODA 1.9 TDI СО BJB/BKC/BXE/BLS МОТОР

DEN 16800.00

Опис На Производот54399880022 / 54399700022 / 038253014 G ТУРБО BV39 ЗА "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ / PASSAT 1.9 Т,О ДИ А3 / СЕДИШТЕ / S KODA 1.9 TDI СО BJB / BKC / BXE / BLS МОТОР на ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД НА AUDI A3 L4 1.9 TDI 2003 AUDI A3 SPORTBACK L4 1.9 TDI 2004 СЕДИШТЕ ЛЕОН L4 1.9 TDI 2005 S KODA OCTAVIA L4 1.9 TDI 2004 S KODA OCTAVIA COMBI L4 1.9 TDI 2004 "ФОЛКСВАГЕН" CADDY III КУТИЈА L4 1.9 TDI 2004 "ФОЛКСВАГЕН" CADDY III ИМОТ L4 1.9 TDI 2004 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ V L4 1.9 TDI 2003 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ V L4 1.9 TDI 2004 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ V 4 MOTION L4 1.9 TDI 2004 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ V ПЛУС L4 1.9 TDI 2005 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ V ПЛУС L4 1.9 TDI 2005 "ФОЛКСВАГЕН" JETTA V III L4 1.9 TDI 2005 "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT L4 1.9 TDI 2005 "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT VARIANT L4 1.9 TDI 2005 "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN 1.9 D 90 КС 2003 "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN L4 1.9 TDI 2003 "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN L4 1.9 TDI 2003 "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN L4 1.9 TDI 2004 Слични Производи Се ПрепорачуваРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cu mmins / Kom atsu / C на / Hitachi / Бенц / Volvo / като / Mitsu bishi / Hyu ndai / Iveco / Јп rkins / T oyota / Човек / Isu zu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / A udi / Liebherr / Ni ssan / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...

GTA2052 752610-0029 752610-0032 1355066 1219310 1020183 752610 Турбо За Земјиште-Rover Defender За Ford Transit Пума Duratorq 2.4 L
 • Неодамнешно

GTA2052 752610-0029 752610-0032 1355066 1219310 1020183 752610 Турбо За Земјиште-Rover Defender За Ford Transit Пума Duratorq 2.4 L

DEN 16433.00 18258.72

Турбо GT20 GTA2052 V GT2052 V 752610 7526105032 S 7526105025 S 7526105009 S 7526105010 S 7526105015 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100015 7526100025 7526100029 7526100032 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 EL YC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF 1355066 1219310 1020183 1355059 YC1 Q6 K682 AE 3 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE Турбополнач За Ford Transit VI За ЗемјиштеRover Defender Пума Dura Torq 2.4 L TDCi 143 HPОбјектот е 100% Сосема НовGT20 GT2052 S GTA2052 V турбополнач нема електронски actuatorДел NO...

ТУРБО GT1749 716938-0001 ЗА 2002 H YUNDAI STAREX 2.5 TDI ЗА 4D56T МОТОР
 • Неодамнешно

ТУРБО GT1749 716938-0001 ЗА 2002 H YUNDAI STAREX 2.5 TDI ЗА 4D56T МОТОР

DEN 9120.00

Опис На ПроизводотТУРБО GT1749 7169380001 ЗА 2002 H YUNDAI STAREX 2.5 TDI ЗА 4 D56 T МОТОР НА ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД ДА H YUNDAI STAREX 2.5 TDI 2002Слични Производи Се ПрепорачуваРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cum ins / Ko matsu / Мачка / Hitachi / Б enz / Volvo / като / Mits ubishi / Hyu ndai / Iveco / Перк ins / Да yota / Човек / Isuzu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / A udi / Liebherr / Ниш сан / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...

GT30 GT3076-4 T25 T28 A/R .70 анти-пренапони A/R .86 360 степени удар Весник имајќи wastegate вода&масло турбополнач
 • Неодамнешно

GT30 GT3076-4 T25 T28 A/R .70 анти-пренапони A/R .86 360 степени удар Весник имајќи wastegate вода&масло турбополнач

DEN 9946.00 12432.00

Турбо модел GT30 GT3076 GT30764имајќи тип : 360 степени удар Весник имајќи ладење тип : вода и масло за ладење коњски сили : 350450hp Компресор детали a / r 0.70 антибран воздух влезот 4" воздух излезот 2.5" inducer 54.30 mm exducer 76.00 mm Турбина детали a / r .86 турбина домување страната : T25 Издувните Vбенд штекер дијаметар : 3.11 инченИздувните Vбенд влезот дијаметар : 2.50 инчен inducer 53.00 mm exducer 46.20 mm

GTA2052VK 752610 752610-0032 752610-0029 6C1Q6K682EL 1020183 Actuator Турбо За Land Rover Defender Транзит 6 Duratorq TDCI 2.4 L
 • Неодамнешно

GTA2052VK 752610 752610-0032 752610-0029 6C1Q6K682EL 1020183 Actuator Турбо За Land Rover Defender Транзит 6 Duratorq TDCI 2.4 L

DEN 21738.00 24153.12

Турбо Со електронски Actuator GTA2052 VK 752610 7526105032 S 7526105010 S 6 C1 Q6 K682 EK 7526100009 7526100010 7526100012 7526100015 7526100025 7526100029 7526100032 7526105025 S 7526105009 S 7526105015 S 1355066 1219310 1020183 1355059 3 C1 Q6 K682 FA YC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF YC1 Q6 K682 AE 6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 EL Турбо За Land Rover Defender За Ford Transit 6 2006 V348 Duratorq TDCi 2.4 L трговија на ГолемоТурбо Модел : G TA2052 VK 752610Овој Објект Турбо Со електронски Actuator7526100009 7526100010 7526100012 75261000157526100025 7526100029 7526100032 7526105032 S7526105025 S 7526105009 S 7526105010 S 7526105015 S1355066 1219310 1020183 1355059 3 C1 Q6 K682 FAYC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF YC1 Q6 K682 AE6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE 6 C1 Q6 K682 EF6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 ELЗа Ford Transit VI За ЗемјиштеRover Defender Пума Dura Torq 2.4 L TDCi2006Турбо Модел GTA2052 V GTA2052 VK Дел Број 7526105013 S Претходната Верзија 7526105035 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100013 7526100015 7526100025 7526100026 7526100029 7526100032 7526105009 S 7526105010 S 7526105012 S 7526105015 S 7526105025 S 7526105026 S 7526105029 S 7526105032 S 75261013 OE број 6 C1 Q6 K682 EH 1435057 1521490 1497698 1456075 6 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EN LR021013 1669557 LR018396 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EJ 2006 Година Опис За Land Rover Defender TDCi,За Ford Transit V348 TDCi CHRA N / A Моторот Dura Torq Duratorq TDCi Евро4 Ford Зафатнина 2.4 L 2400 кзм 4 Цилиндри KW 74 / 85 / 90 / 103 / 122 / 140 Апликација 2006 За Land Rover Defender со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit V348 TDCi со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit (Бразил) со Duratorq TDCi Евро4 Форд МоторТурбо Модел GTA2052 V GTA2052 VK Дел Број 7526105013 S Претходната Верзија 7526105035 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100013 7526100015 7526100025 7526100026 7526100029 7526100032 7526105009 S 7526105010 S 7526105012 S 7526105015 S 7526105025 S 7526105026 S 7526105029 S 7526105032 S 75261013 OE број 6 C1 Q6 K682 EH 1435057 1521490 1497698 1456075 6 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EN LR021013 1669557 LR018396 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EJ 2006 Година Опис За Land Rover Defender TDCi,За Ford Transit V348 TDCi CHRA N / A Моторот Dura Torq Duratorq TDCi Евро4 Ford Зафатнина 2.4 L 2400 кзм 4 Цилиндри KW 74 / 85 / 90 / 103 / 122 / 140 Апликација 2006 За Land Rover Defender со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit V348 TDCi со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit (Бразил) со Duratorq TDCi Евро4 Форд МоторПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.

ТУРБО K03-0106 5303-970-0106 53039880106 53039700106 5303-988-0106 06D145701GX ЗА 2005-2008 ГОДИНА НА UDI B7 A4 2.0 BWE МОТОР
 • Неодамнешно

ТУРБО K03-0106 5303-970-0106 53039880106 53039700106 5303-988-0106 06D145701GX ЗА 2005-2008 ГОДИНА НА UDI B7 A4 2.0 BWE МОТОР

DEN 18240.00

Опис На ПроизводотТУРБО K03 53039700106 53039880106 53039700106 53039880106 06 D145701 G 06 D145701 GX ЗА 20052008 ГОДИНА НА UDI B7 A4 TFSI BWE МОТОР на ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД ДО UDI B7 A4 2.0 TFSI 2005 2008Слични Производи Се ПрепорачуваРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cu mmins / Komu / Мачка / Hitachi / Б enz / Volvo / като / Mit subishi / H yundai / Iveco / Јп rkins / T oyota / Човек / Isuzu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / A udi / Liebherr / Niss и / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...