• Неодамнешно
автомобил додатоци За Мерцедес-Бенц 300CE C280 C36 AMG E320 S320 Мотор Crankcase Издише Црево 1040943682

автомобил додатоци За Мерцедес-Бенц 300CE C280 C36 AMG E320 S320 Мотор Crankcase Издише Црево 1040943682

DEN 492.00
DEN 518.40
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Овој дел е компатибилен со 39 возило(s) .
Белешки Година Направи Модел Трим Мотор Важен дел детали Mfrlabel : Meyle Engin.. 1999 Година Мерцедес-Бенц S320 LWB Седан Со 4 Врати 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1999 Година Мерцедес-Бенц S320 SWB Седан Со 4 Врати 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1998 Година Мерцедес-Бенц S320 LWB Седан Со 4 Врати 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1998 Година Мерцедес-Бенц S320 SWB Седан Со 4 Врати 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1997 Година, Мерцедес-Бенц C280 База Седан 4-Вратата За 2,8 L 2799 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1997 Година, Мерцедес-Бенц C36 AMG База Седан Со 4 Врати 3.6 L 3606 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1997 Година, Мерцедес-Бенц E320 База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1997 Година, Мерцедес-Бенц S320 LWB Седан Со 4 Врати 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1997 Година, Мерцедес-Бенц S320 SWB Седан Со 4 Врати 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1997 Година, Мерцедес-Бенц SL320 База Конвертибилна 2-Врата 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1996 Година Мерцедес-Бенц C280 База Седан 4-Вратата За 2,8 L 2799 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1996 Година Мерцедес-Бенц C36 AMG База Седан Со 4 Врати 3.6 L 3606 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1996 Година Мерцедес-Бенц E320 База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1996 Година Мерцедес-Бенц S320 LWB Седан Со 4 Врати 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1996 Година Мерцедес-Бенц S320 SWB Седан Со 4 Врати 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1996 Година Мерцедес-Бенц SL320 База Конвертибилна 2-Врата 3.2 L 3199 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.. 1995 Година Мерцедес-Бенц C280 База Седан 4-Вратата За 2,8 L 2799 CC 171 Cu. Во. l6 ГАС DOHC Природно Aspirated Mfrlabel : Meyle Engin.

Карактеристики на понудата

Име На Модел:
1040943682
Модел Година:
1993-1999
Бренд Име:
EUSTEIN
Автомобил Производител:
Мерцедес-Бенц
Објектот Тежина:
0.4kg
Објектот Висина:
20inch
Објектот Ширина:
5cm
Објектот Должина:
25cm
Тип На Објект:
Воздухот Дози

Слични понуди

Турбополнач електромагнетниот IHI RHF55V VIET 8980277725 8980277722 8980277721 VAA40016 турбополнач за Isuzu NQR 75L 4HK1-E2N 150 КС
 • Неодамнешно

Турбополнач електромагнетниот IHI RHF55V VIET 8980277725 8980277722 8980277721 VAA40016 турбополнач за Isuzu NQR 75L 4HK1-E2N 150 КС

DEN 19083.00 22992.00

Референца OE / OEM Број : Турбо VIET / VKA40016 / VDA40016 / VCA40016, VBA40016 / VAA40016 / 8980277725, 8980277722 / 8980277721 / 8980277720, RHF55 V Одговара за Isuzu NQR 75 L 150 HP 4 HK1E2 N 2006Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција...

ТУРБО K03-0106 5303-970-0106 53039880106 53039700106 5303-988-0106 06D145701GX ЗА 2005-2008 ГОДИНА НА UDI B7 A4 2.0 BWE МОТОР
 • Неодамнешно

ТУРБО K03-0106 5303-970-0106 53039880106 53039700106 5303-988-0106 06D145701GX ЗА 2005-2008 ГОДИНА НА UDI B7 A4 2.0 BWE МОТОР

DEN 18240.00

Опис На ПроизводотТУРБО K03 53039700106 53039880106 53039700106 53039880106 06 D145701 G 06 D145701 GX ЗА 20052008 ГОДИНА НА UDI B7 A4 TFSI BWE МОТОР на ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД ДО UDI B7 A4 2.0 TFSI 2005 2008Слични Производи Се ПрепорачуваРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cu mmins / Komu / Мачка / Hitachi / Б enz / Volvo / като / Mit subishi / H yundai / Iveco / Јп rkins / T oyota / Човек / Isuzu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / A udi / Liebherr / Niss и / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...

GTA2052V 752610-5025S 752610-5009S 752610-5010S YC1Q6K682DA 752610 Турбо За Land Rover Defender Транзит VI 2006 - Пума 2.4 L TDCi
 • Неодамнешно

GTA2052V 752610-5025S 752610-5009S 752610-5010S YC1Q6K682DA 752610 Турбо За Land Rover Defender Транзит VI 2006 - Пума 2.4 L TDCi

DEN 21816.00 24239.52

Турбо GT20 GTA2052 V GT2052 V 752610 7526105032 S 7526105025 S 7526105009 S 7526105010 S 7526105015 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100015 7526100025 7526100029 7526100032 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 EL YC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF 1355066 1219310 1020183 1355059 YC1 Q6 K682 AE 3 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE Турбополнач За Ford Transit VI За ЗемјиштеRover Defender Пума Dura Torq 2.4 L TDCi 143 HP Со електронски ActuatorОбјектот е 100% Сосема НовGT20 GT2052 S GTA2052 V турбополнач со електронски actuatorДел NO...

Турбополнач core кертриџ GT2056V 14411EB71C 14411-EB70C 14411-EB70B 767720 турбо chra за Nissan Навара 2.5 ДИ YD25 144HP
 • Неодамнешно

Турбополнач core кертриџ GT2056V 14411EB71C 14411-EB70C 14411-EB70B 767720 турбо chra за Nissan Навара 2.5 ДИ YD25 144HP

DEN 4183.00 5040.00

Дел број : 7677205005 S , 7677205003 S , 7677200005 , 7677200003 , 767720 CHRA 7677205004 S , 7677200004 , 7677200002 , 7677200001 ОЕМ број : 14411 EB71 C , 14411EB70 C , 14411EB70 B , 14411EB70 A , 14411 EB70 C ,14411 EB70 B , турбо core 14411 EB70 A Одговара за : Турбо кертриџ за Nissan Навара 2.5 ДИ 144 HP YD25 2007 Турбо кертриџ за Nissan Pathfinder 2.5 ДИ 171 HP YD25 2007Каде е дел број?Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување...

GTA2052VK 752610 752610-5032S 752610-5010S 6C1Q6K682EK Турбо За Land Rover Defender За Ford Transit 6 V348 Duratorq TDCi 2.4 L
 • Неодамнешно

GTA2052VK 752610 752610-5032S 752610-5010S 6C1Q6K682EK Турбо За Land Rover Defender За Ford Transit 6 V348 Duratorq TDCi 2.4 L

DEN 21738.00 24153.12

Турбо Со електронски Actuator GTA2052 VK 752610 7526105032 S 7526105010 S 6 C1 Q6 K682 EK 7526100009 7526100010 7526100012 7526100015 7526100025 7526100029 7526100032 7526105025 S 7526105009 S 7526105015 S 1355066 1219310 1020183 1355059 3 C1 Q6 K682 FA YC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF YC1 Q6 K682 AE 6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 EL Турбо За Land Rover Defender За Ford Transit 6 2006 V348 Duratorq TDCi 2.4 L трговија на ГолемоТурбо Модел : G TA2052 VK 752610Овој Објект Турбо Со електронски Actuator7526100009 7526100010 7526100012 75261000157526100025 7526100029 7526100032 7526105032 S7526105025 S 7526105009 S 7526105010 S 7526105015 S1355066 1219310 1020183 1355059 3 C1 Q6 K682 FAYC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF YC1 Q6 K682 AE6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE 6 C1 Q6 K682 EF6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 ELЗа Ford Transit VI За ЗемјиштеRover Defender Пума Dura Torq 2.4 L TDCi2006Турбо Модел GTA2052 V GTA2052 VK Дел Број 7526105013 S Претходната Верзија 7526105035 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100013 7526100015 7526100025 7526100026 7526100029 7526100032 7526105009 S 7526105010 S 7526105012 S 7526105015 S 7526105025 S 7526105026 S 7526105029 S 7526105032 S 75261013 OE број 6 C1 Q6 K682 EH 1435057 1521490 1497698 1456075 6 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EN LR021013 1669557 LR018396 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EJ 2006 Година Опис За Land Rover Defender TDCi,За Ford Transit V348 TDCi CHRA N / A Моторот Dura Torq Duratorq TDCi Евро4 Ford Зафатнина 2.4 L 2400 кзм 4 Цилиндри KW 74 / 85 / 90 / 103 / 122 / 140 Апликација 2006 За Land Rover Defender со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit V348 TDCi со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit (Бразил) со Duratorq TDCi Евро4 Форд МоторТурбо Модел GTA2052 V GTA2052 VK Дел Број 7526105013 S Претходната Верзија 7526105035 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100013 7526100015 7526100025 7526100026 7526100029 7526100032 7526105009 S 7526105010 S 7526105012 S 7526105015 S 7526105025 S 7526105026 S 7526105029 S 7526105032 S 75261013 OE број 6 C1 Q6 K682 EH 1435057 1521490 1497698 1456075 6 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EN LR021013 1669557 LR018396 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EJ 2006 Година Опис За Land Rover Defender TDCi,За Ford Transit V348 TDCi CHRA N / A Моторот Dura Torq Duratorq TDCi Евро4 Ford Зафатнина 2.4 L 2400 кзм 4 Цилиндри KW 74 / 85 / 90 / 103 / 122 / 140 Апликација 2006 За Land Rover Defender со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit V348 TDCi со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit (Бразил) со Duratorq TDCi Евро4 Форд МоторПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.

GTA2052V 752610-0009 752610-0010 YC1Q6K682BF 6C1Q6K682EM 752610 Турбо За Land Rover Defender Транзит VI Пума Duratorq 2.4 L TDCi
 • Неодамнешно

GTA2052V 752610-0009 752610-0010 YC1Q6K682BF 6C1Q6K682EM 752610 Турбо За Land Rover Defender Транзит VI Пума Duratorq 2.4 L TDCi

DEN 16433.00 18258.72

Турбо GT20 GTA2052 V GT2052 V 752610 7526105032 S 7526105025 S 7526105009 S 7526105010 S 7526105015 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100015 7526100025 7526100029 7526100032 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 EL YC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF 1355066 1219310 1020183 1355059 YC1 Q6 K682 AE 3 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE Турбополнач За Ford Transit VI За ЗемјиштеRover Defender Пума Dura Torq 2.4 L TDCi 143 HPОбјектот е 100% Сосема НовGT20 GT2052 S GTA2052 V турбополнач нема електронски actuatorДел NO...

Турбополнач core кертриџ RHF4V VV19 A6460901580 A6460901380 турбо chra за Мерцедес PKW Вито 111 CDI (W639) 116 КС 2006
 • Неодамнешно

Турбополнач core кертриџ RHF4V VV19 A6460901580 A6460901380 турбо chra за Мерцедес PKW Вито 111 CDI (W639) 116 КС 2006

DEN 4183.00 5040.00

Модел : RHF4 VОдговара Турбо : VV19 турбо кертриџ chra V40 A03171Возилото OE Бр : A6460901580 A6460901380 6460901580 6460901380Примена : кертриџ за МерцедесБенц Вито 111 CDI (W639) 20062010Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција...

TA3106 465776-0011 ТУРБО ЗА Volvo Тркала Loader L70B ,НИСАН INDUSTRIEAL МОТОР
 • Неодамнешно

TA3106 465776-0011 ТУРБО ЗА Volvo Тркала Loader L70B ,НИСАН INDUSTRIEAL МОТОР

DEN 11904.00

Опис На ПроизводотTA3106 4657760011 ТУРБО ЗА Volvo Тркала Loader L70 B,НИСАН INDUSTRIEAL МОТОРВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД ДА Nissan Индустриски Мотор на Volvo ТРКАЛА LOADER L70 B 1400 ЛИТАР VOLVO ТРКАЛА LOADER F...

GT30 GT3076-4 T25 T28 A/R .70 анти-пренапони A/R .86 360 степени удар Весник имајќи wastegate вода&масло турбополнач
 • Неодамнешно

GT30 GT3076-4 T25 T28 A/R .70 анти-пренапони A/R .86 360 степени удар Весник имајќи wastegate вода&масло турбополнач

DEN 9946.00 12432.00

Турбо модел GT30 GT3076 GT30764имајќи тип : 360 степени удар Весник имајќи ладење тип : вода и масло за ладење коњски сили : 350450hp Компресор детали a / r 0.70 антибран воздух влезот 4" воздух излезот 2.5" inducer 54.30 mm exducer 76.00 mm Турбина детали a / r .86 турбина домување страната : T25 Издувните Vбенд штекер дијаметар : 3.11 инченИздувните Vбенд влезот дијаметар : 2.50 инчен inducer 53.00 mm exducer 46.20 mm

Supercharger GT1549S 703245-0001 за 2000-2001 РЕНО ЛАГУНА 1.9 LD/СЦЕНСКИ/РЕНО MEGANE
 • Неодамнешно

Supercharger GT1549S 703245-0001 за 2000-2001 РЕНО ЛАГУНА 1.9 LD/СЦЕНСКИ/РЕНО MEGANE

DEN 8400.00

Опис На ПроизводотSupercharger GT1549 S 7032450001 за 20002001 РЕНО ЛАГУНА 1.9 LD / СЦЕНСКИ / MEGANE ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД ДА РЕНО ЛАГУНА 1.9 ТД 2000 2001 "РЕНО" MEGANE 1.9 ТД 2000 2001 "РЕНО" CLIO 1.9 ТД 2001 "РЕНО" KANGOO 1.9 ТД 2001 "РЕНО" СЦЕНСКИ 1.9 ТД 2002 2003 "РЕНО" TRAFIC 1.9 ТД 2001 2002 V OLVO S40 1.9 ТД 2001 2004 V OLVO V40 1.9 ТД 2001 2004 М ITSUBISHI CARISMA 1.9 ТД 2001 И 2004 ГОДИНА "ОПЕЛ" MOVANO 1.9 ТД 2000 2003 "ОПЕЛ" VIVARO 1.9 ТД 2001Слични Производи се Препорачува ТУРБО МОДЕЛ ДЕЛ БРОЈ OE БР...

GTA2052V 752610-5025S 752610-5009S 752610-5010S YC1Q6K682DA 752610 Турбо За Land Rover Defender Транзит VI 2006 - Пума 2.4 L TDCi
 • Неодамнешно

GTA2052V 752610-5025S 752610-5009S 752610-5010S YC1Q6K682DA 752610 Турбо За Land Rover Defender Транзит VI 2006 - Пума 2.4 L TDCi

DEN 16433.00 18258.72

Турбо GT20 GTA2052 V GT2052 V 752610 7526105032 S 7526105025 S 7526105009 S 7526105010 S 7526105015 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100015 7526100025 7526100029 7526100032 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 EL YC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF 1355066 1219310 1020183 1355059 YC1 Q6 K682 AE 3 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE Турбополнач За Ford Transit VI За ЗемјиштеRover Defender Пума Dura Torq 2.4 L TDCi 143 HPОбјектот е 100% Сосема НовGT20 GT2052 S GTA2052 V турбополнач нема електронски actuatorДел NO...

ТУРБО GT2052V 705954-0009/14411-VC100 ЗА НУ SSAN ПАТРОЛА/MISTERAL/NI SSAN TERRANO 3.0 СО 229 ZD30ETI МОТОР
 • Неодамнешно

ТУРБО GT2052V 705954-0009/14411-VC100 ЗА НУ SSAN ПАТРОЛА/MISTERAL/NI SSAN TERRANO 3.0 СО 229 ZD30ETI МОТОР

DEN 12960.00

Опис На ПроизводотТУРБО GT2052 V 7059540009 / 14411VC100 ЗА N ISSAN ПАТРОЛА / MISTERAL / TERRANO 3.0 W О 229 ZD30 ETI МОТОР на ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД ДА NI SSAN МИСТРАЛ 3.0 D 2001 NI SSAN ПАТРОЛА 3.0 D 2000 NI SSAN ПАТРОЛА 3.0 ДИ 2000 NI SSAN ПАТРОЛА ГР II V6 3.0 DTI 2000 NI SSAN TERRANO 3.0 ДИ 1999 N ISSAN TERRANO II 4 W D L4 3.0 ДИ 2002 Слични Производи се Препорачува ТУРБО МОДЕЛ Дел Број OE БРОЈ на МОТОР МОДЕЛ АПЛИКАЦИЈА TA4507 4663140004 1420196563 PE6 T КАМИОН TA5103 4662420016 1420196607 PF6 UD КАМИОН TO4 E Т3 / Т4 HT18 1441162 T001 1441162 T00 047090 TD42 T Патрола Safari Цивилни автобус Y61 Y60 4.2 L TB2505 4710247Б 1441124 D00 FD46 КАМИОН TD04 L 4937702600 144117 T600 QD32 Навара Пикап TD27 TD04 L 4937702605 144117 T605 QD32 TI Навара Пикап TD27 HT1219 B / D 144119 S000 ZD30 ETI Навара Камион GT2052 V 7264420001 144112 W 204 ZD30 ETI GT2052 V70595400157246395006 144112 W 203 ZD30 ETI МИСТРАЛ КАМИОН / ПАТРОЛА / TERRANO 3.0 L TE0644 4061300008 1420196003 KLD85 Z КАМИОН GT1849 V 7274775006 S 14411A W 40 A YD1 PRIMERA / ALMERA / XTRAIL 2.0 DРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cum минути / Kom ats u / Мачка / Hitachi / Бенц / Volvo / като / Мицубиши / Hyundai / Iveco / Јп rkins / Да yota / Човек / Isuzu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / Au ди / Liebherr / Niss и / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...

Автомобил турбо обнова колекции KP35 54359880000 54359700000 турбо полнач chra core за Рено Kangoo јас 1.5 dci 42kw/48kw/59kw
 • Неодамнешно

Автомобил турбо обнова колекции KP35 54359880000 54359700000 турбо полнач chra core за Рено Kangoo јас 1.5 dci 42kw/48kw/59kw

DEN 4013.00 5280.00

Автомобил турбо обнова колекции KP35 54359880000 54359700000 турбо полнач chra core за Рено Kangoo јас 1.5 dci 42kw / 48kw / 59kw1.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаТурбополнач Дел Број : 5435 988 0000 5435 970 0000, 54359880000 54359700000, 54359880000 54359700000, 8200022735 8200351439 8200409030, 54359700000 / 54359880000, 54359700000 / 54359880000, 5435 970 0000 / 5435 988 0000, 8200022735 / 8200351439 / 8200409030, 54359880002 / 54359700002, 54359880002 / 54359700002, 5435 988 0002 / 5435 970 0002, 14411BN701, 14411 BN701, 14411 BN701, 8200119854 / 8200189536 / 8200351471, 8200409037 / 7701473122, 54359880008 / 54359700008, 54359880008 / 54359700008, 5435 988 0008 / 5435 970 0008, 1390084 A00 / 8200268257, 1390084 A00, 13900 84 A00, KKK KP35 CHRA, kp35000 kp35002 kp35008Услови на продажба 1...

Турбополнач кертриџ core CHRA TB25 452162 / 452162-5001S / 452162-0001 / 14411-7F400 за Nissan Terrano II 2.7 ТД (1997-)
 • Неодамнешно

Турбополнач кертриџ core CHRA TB25 452162 / 452162-5001S / 452162-0001 / 14411-7F400 за Nissan Terrano II 2.7 ТД (1997-)

DEN 4013.00 5280.00

Турбополнач кертриџ core CHRA TB25 452162 / 4521625001 S / 4521620001 / 144117 F400 за Nissan Terrano II 2.7 ТД (1997)1.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаТурбополнач Дел Број : 144117 F400 / 4521625001 S / 4521620001, 4521621 4521622 4521623 4521624 4521625, 4521626 4521627 4521628 4521629 45216210Услови на продажба 1...

GTA2052 752610-0029 752610-0032 1355066 1219310 1020183 752610 Турбо За Земјиште-Rover Defender За Ford Transit Пума Duratorq 2.4 L
 • Неодамнешно

GTA2052 752610-0029 752610-0032 1355066 1219310 1020183 752610 Турбо За Земјиште-Rover Defender За Ford Transit Пума Duratorq 2.4 L

DEN 16433.00 18258.72

Турбо GT20 GTA2052 V GT2052 V 752610 7526105032 S 7526105025 S 7526105009 S 7526105010 S 7526105015 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100015 7526100025 7526100029 7526100032 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 EL YC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF 1355066 1219310 1020183 1355059 YC1 Q6 K682 AE 3 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE Турбополнач За Ford Transit VI За ЗемјиштеRover Defender Пума Dura Torq 2.4 L TDCi 143 HPОбјектот е 100% Сосема НовGT20 GT2052 S GTA2052 V турбополнач нема електронски actuatorДел NO...

HT12-11A HT12-11B 047-274 14411-1W400 14411-1W401 Турбо За NISSAN MPV E50 Elgrand Забелешка 97-02 За ISUZU Фарго Filly QD32ETI 3.2 L
 • Неодамнешно

HT12-11A HT12-11B 047-274 14411-1W400 14411-1W401 Турбо За NISSAN MPV E50 Elgrand Забелешка 97-02 За ISUZU Фарго Filly QD32ETI 3.2 L

DEN 13348.00 14831.52

HT1211 A HT1211 B 047274 144111 W400 144111 W401 144111 W402 Турбо Турбина Турбополнач За NISSAN MPV E50 Elgrand Забелешка 19972002 За ISUZU Фарго Filly Моторот : QD32 ETI 3.2 LОбјектот е 100% Сосема Нов HT1211 A турбополнач CHRA Турбо Модел : HT1211 A HT1211 B Дел Број : 047274 144111 W400 144111 W401 144111 W402 ОЕМ Број : 144111 W400 144111 W401 144111 W402 Одговара За : Возило : За NISSAN MPV E50 Elgrand / Имајте на ум,За ISUZU Фарго Filly 3.2 L Моторот : QD32 ETI,3.2 L D година : 19972002 Предмети ПлаќањеМожеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T) итн...

Турбо core assy CHRA - TD05H-14G-10 турбополнач кертриџ за Citroen Скокач Пежо Боксер 3.0 HDI 158 КС F30DT 49189-02951
 • Неодамнешно

Турбо core assy CHRA - TD05H-14G-10 турбополнач кертриџ за Citroen Скокач Пежо Боксер 3.0 HDI 158 КС F30DT 49189-02951

DEN 3648.00 4800.00

Турбо core assy CHRA TD05 H14 G10 турбополнач кертриџ за Citroen Скокач Пежо Боксер 3.0 HDI 158 КС F30 DT 4918902951​Стр leaser потврди дел број на вашиот стар турбополнач плочапред цел.Дел Број : 4918902913 / 4918902914 / 4918902950 / 4918902951 ОЕМ Број : 504137713 / 504340177 / 0375 P9 0375 L8, 504110697 504304178Услови на продажба 1...

НОВИ TB25 452162 452162-5001S 14411-7F400 Турбо Tubine Турбополнач За Nissan Terrano II 1993-2007 TD27TI TD27TDI 2.7 L ТД 125HP
 • Неодамнешно

НОВИ TB25 452162 452162-5001S 14411-7F400 Турбо Tubine Турбополнач За Nissan Terrano II 1993-2007 TD27TI TD27TDI 2.7 L ТД 125HP

DEN 12528.00 13919.52

НОВИ TB25 4521620001 144117 F400 452162 Турбо Турбина Турбополнач За Nissan Terrano II 199307 TD27 TI TD27 TDI 2.7 L ТД 125 HP Со Сите ДихтунзиОбјектот е 100% Сосема НовTB25 турбополначСемејството Турбо модел : TB25Дел NO...

GTA2052VK 752610 752610-0032 752610-0029 6C1Q6K682EL 1020183 Actuator Турбо За Land Rover Defender Транзит 6 Duratorq TDCI 2.4 L
 • Неодамнешно

GTA2052VK 752610 752610-0032 752610-0029 6C1Q6K682EL 1020183 Actuator Турбо За Land Rover Defender Транзит 6 Duratorq TDCI 2.4 L

DEN 21738.00 24153.12

Турбо Со електронски Actuator GTA2052 VK 752610 7526105032 S 7526105010 S 6 C1 Q6 K682 EK 7526100009 7526100010 7526100012 7526100015 7526100025 7526100029 7526100032 7526105025 S 7526105009 S 7526105015 S 1355066 1219310 1020183 1355059 3 C1 Q6 K682 FA YC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF YC1 Q6 K682 AE 6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 EL Турбо За Land Rover Defender За Ford Transit 6 2006 V348 Duratorq TDCi 2.4 L трговија на ГолемоТурбо Модел : G TA2052 VK 752610Овој Објект Турбо Со електронски Actuator7526100009 7526100010 7526100012 75261000157526100025 7526100029 7526100032 7526105032 S7526105025 S 7526105009 S 7526105010 S 7526105015 S1355066 1219310 1020183 1355059 3 C1 Q6 K682 FAYC1 Q6 K682 DA YC1 Q6 K682 BF YC1 Q6 K682 AE6 C1 Q6 K682 EM 6 C1 Q6 K682 EE 6 C1 Q6 K682 EF6 C1 Q6 K682 EK 6 C1 Q6 K682 ELЗа Ford Transit VI За ЗемјиштеRover Defender Пума Dura Torq 2.4 L TDCi2006Турбо Модел GTA2052 V GTA2052 VK Дел Број 7526105013 S Претходната Верзија 7526105035 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100013 7526100015 7526100025 7526100026 7526100029 7526100032 7526105009 S 7526105010 S 7526105012 S 7526105015 S 7526105025 S 7526105026 S 7526105029 S 7526105032 S 75261013 OE број 6 C1 Q6 K682 EH 1435057 1521490 1497698 1456075 6 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EN LR021013 1669557 LR018396 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EJ 2006 Година Опис За Land Rover Defender TDCi,За Ford Transit V348 TDCi CHRA N / A Моторот Dura Torq Duratorq TDCi Евро4 Ford Зафатнина 2.4 L 2400 кзм 4 Цилиндри KW 74 / 85 / 90 / 103 / 122 / 140 Апликација 2006 За Land Rover Defender со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit V348 TDCi со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit (Бразил) со Duratorq TDCi Евро4 Форд МоторТурбо Модел GTA2052 V GTA2052 VK Дел Број 7526105013 S Претходната Верзија 7526105035 S 7526100009 7526100010 7526100012 7526100013 7526100015 7526100025 7526100026 7526100029 7526100032 7526105009 S 7526105010 S 7526105012 S 7526105015 S 7526105025 S 7526105026 S 7526105029 S 7526105032 S 75261013 OE број 6 C1 Q6 K682 EH 1435057 1521490 1497698 1456075 6 C1 Q6 K682 FA 6 C1 Q6 K682 EN LR021013 1669557 LR018396 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EJ 2006 Година Опис За Land Rover Defender TDCi,За Ford Transit V348 TDCi CHRA N / A Моторот Dura Torq Duratorq TDCi Евро4 Ford Зафатнина 2.4 L 2400 кзм 4 Цилиндри KW 74 / 85 / 90 / 103 / 122 / 140 Апликација 2006 За Land Rover Defender со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit V348 TDCi со Duratorq TDCi Евро4 Форд Мотор 2006 За Ford Transit (Бразил) со Duratorq TDCi Евро4 Форд МоторПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.

Турбо Кертриџ CHRA 53049880008 53049700008 53049880017 53049700017 974F6K682AB 974F6K682AA 974F6K682AE 954F6K682AD 974F6K682AF
 • Неодамнешно

Турбо Кертриџ CHRA 53049880008 53049700008 53049880017 53049700017 974F6K682AB 974F6K682AA 974F6K682AE 954F6K682AD 974F6K682AF

DEN 4199.00 4665.12

Турбо кертриџ chra Турбополнач јадрото На K04 53049880001 53049700001 53049880006 53049700006 53049880008 53049700008 53049880017 53049700017 914 F6 K682 AG 914 F6 K682 AF 914 F6 K682 AB 1113104 1057139 6611235 914 F6 K682AG 914 F6K682БОЛЕСТ 914 F6 K682AB 1050656 954 F6 K682 AA 954 F6 K682 AB 954 F6 K682 AD 954 F6K682АА 954 F6 K682AB 954 F6 K682АД 1114282 1057140 1063309 974 F6 K682 AB 974 F6 K682 AA 974 F6 K682 AE 974 F6 K68 974 F6 K682 AF 974 F6 K682БОЛЕСТ 984 F6 K682 AG 984 F6 K682 AF 984 F6 K682AG 984 F6 K682БОЛЕСТ 974 F6 K682AB 974 F6 K682АА 974 F6 K682AE За Ford Transit IV ФТ 190 4 EB 4 EA 4 EC 1991 2.5 L ТД 75 HP 85 HP 100 HP 117 HP трговија на ГолемоТурбо Модел : K04 K04001 k04001 k04006 k04008 k04017, KKK K0453049880001 53049700001 5304 988 0001 5304 970 0001 53049880001 5304970000153049880006 53049700006 53049880006 53049700006 5304 988 0006 5304 970 000653049880008 53049700008 53049880008 53049700008 5304 988 0008 5304 970 000853049880017 53049700017 5304 988 0017 5304 970 0017 53049880017 53049700017914 F6 K682 AG 914 F6 K682 AF 914 F6 K682 AB 1113104 1057139 6611235914 F6 K682AG 914 F6K682БОЛЕСТ 914 F6 K682AB 1050656 954 F6 K682 AA 954 F6 K682 AB 954 F6 K682 AD 954 F6K682АА 954 F6 K682AB 954 F6 K682АД 1114282 1057140 1063309 974 F6 K682 AB 974 F6 K682 AA 974 F6 K682 AE 974 F6 K68 974 F6 K682 AF 974 F6 K682БОЛЕСТ 984 F6 K682 AG 984 F6 K682 AF 984 F6 K682AG 984 F6 K682БОЛЕСТ 974 F6 K682AB 974 F6 K682АА 974 F6 K682AEЗа Ford Transit IV 1991 ФТ 190 FT190 4 EB 4 EA 4 EC 4 GA 4 GB 4 GC 4 HC 4 GD 74 Kw 2496 кзм 75 HP 85 HP 100 HP 117 HP 2.5 L ТДПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

54399880022/54399700022/038253014G ТУРБО BV39 ЗА ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ/PASSAT 1.9 Т,О ДИ А3/СЕДИШТЕ/S KODA 1.9 TDI СО BJB/BKC/BXE/BLS МОТОР
 • Неодамнешно

54399880022/54399700022/038253014G ТУРБО BV39 ЗА ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ/PASSAT 1.9 Т,О ДИ А3/СЕДИШТЕ/S KODA 1.9 TDI СО BJB/BKC/BXE/BLS МОТОР

DEN 16800.00

Опис На Производот54399880022 / 54399700022 / 038253014 G ТУРБО BV39 ЗА "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ / PASSAT 1.9 Т,О ДИ А3 / СЕДИШТЕ / S KODA 1.9 TDI СО BJB / BKC / BXE / BLS МОТОР на ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД НА AUDI A3 L4 1.9 TDI 2003 AUDI A3 SPORTBACK L4 1.9 TDI 2004 СЕДИШТЕ ЛЕОН L4 1.9 TDI 2005 S KODA OCTAVIA L4 1.9 TDI 2004 S KODA OCTAVIA COMBI L4 1.9 TDI 2004 "ФОЛКСВАГЕН" CADDY III КУТИЈА L4 1.9 TDI 2004 "ФОЛКСВАГЕН" CADDY III ИМОТ L4 1.9 TDI 2004 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ V L4 1.9 TDI 2003 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ V L4 1.9 TDI 2004 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ V 4 MOTION L4 1.9 TDI 2004 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ V ПЛУС L4 1.9 TDI 2005 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ V ПЛУС L4 1.9 TDI 2005 "ФОЛКСВАГЕН" JETTA V III L4 1.9 TDI 2005 "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT L4 1.9 TDI 2005 "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT VARIANT L4 1.9 TDI 2005 "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN 1.9 D 90 КС 2003 "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN L4 1.9 TDI 2003 "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN L4 1.9 TDI 2003 "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN L4 1.9 TDI 2004 Слични Производи Се ПрепорачуваРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cu mmins / Kom atsu / C на / Hitachi / Бенц / Volvo / като / Mitsu bishi / Hyu ndai / Iveco / Јп rkins / T oyota / Човек / Isu zu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / A udi / Liebherr / Ni ssan / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...

Турбо Кертриџ CHRA RHV4 VJ38 VFD20011 WE01 Турбополнач За ФОРД Ренџер 06 - WLAA WEAT MAZDA 6 BT50 BT-50 НИЕ-Т WL-C J97MU 2.5 L
 • Неодамнешно

Турбо Кертриџ CHRA RHV4 VJ38 VFD20011 WE01 Турбополнач За ФОРД Ренџер 06 - WLAA WEAT MAZDA 6 BT50 BT-50 НИЕ-Т WL-C J97MU 2.5 L

DEN 5822.00 6469.44

НОВИ Турбополнач Турбо Кертриџ CHRA RHV4 VJ38 VFD20011 VHD20011 WE01 За ФОРД Ренџер 2006 WLAA WEAT За MAZDA 6 2007 BT50 BT50 НИЕТ WLC J97 MU 2.5 L 115 KWОбјектот е 100% Сосема НовVJ38 RHFV4 ТурбополначТурбо Код : VJ38Дел Број : VJ38 03051 M WE01 WE01 F 0703 VBD20021ОЕМ Број : VFD20011 VFD20021 VGD20011 VGD20021 VAD20011 VAD20021 VBD20011VHD20011 VID20021 VCD20011 VCD20021 VDD20021 VED20011 VED20021Мотор : WLAA WEAT BT50 BT50 НИЕТ WLC J97 MU 2.5 LГодина : 2006 годинаМоќност : 115 KW Турбо Модел RHV4 VSPEC...

Турбополнач Core 713673 Турбо Кертриџ 454232-0002 Chra за Шкода Octavia јас 1.9 TDI AUY ЗНМ Мотор 85Kw Turbolader 038253019NV
 • Неодамнешно

Турбополнач Core 713673 Турбо Кертриџ 454232-0002 Chra за Шкода Octavia јас 1.9 TDI AUY ЗНМ Мотор 85Kw Turbolader 038253019NV

DEN 4080.00

Турбополнач Core 713673 Турбо Кертриџ 4542320002 Chra за "Шкода" Octavia јас 1.9 TDI AUY ЗНМ Мотор 85 Kw Turbolader 038253019 NV7136735006 S 7136735005 S 7136730004 7136730001 7136730002 71367300034542325011 S 4542320002 4542320006038253019 D 038253019 DX 038253019 DV 038253019 N 038253019 NX 038253019 NVАко сте задоволни со купување и нашата вкупна услуга, твојот коментар е многу важно во нашите бизнис успех.Ве молиме да ја искористам за момент да ни остави позитивен фидбек со вкупна Детални Продажба Оценка од 5.​