• Неодамнешно
Краток Чипка враќањето дома Фустани Симпатична Партија Пром Фустани Скромен Коктел 8-мо Одделение Дипломирањето Формално Фустани

Краток Чипка враќањето дома Фустани Симпатична Партија Пром Фустани Скромен Коктел 8-мо Одделение Дипломирањето Формално Фустани

DEN 4752.00
DEN 5280.00
-10 %
Достапно

Количина на стоки


Карактеристики на понудата

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, Custom Size
Повод:
Враќањето дома
Тип На Објект:
враќањето дома фустани
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Силуета:
А-Линија
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Декорација:
Sequined,Кристално
Моден Елемент:
Гроздобер
Ткаенина Тип:
tulle
Материјал:
Полиестер
Фустани Должина:
Над Коленото, Мини
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Бренд Име:
shpitsa
is_customized:
Yes
Деколте:
Душо
Број На Модел На:
HC

Слични понуди

симпатична душо вратот краток strapless homecomingdress чај должина евтини слатка 16 посебен повод партија фустани за тинејџерите H4029
  • Неодамнешно

симпатична душо вратот краток strapless homecomingdress чај должина евтини слатка 16 посебен повод партија фустани за тинејџерите H4029

DEN 1243.00 1243.20

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

Црна 2018 враќањето дома Фустани А-линија V деколте, Краткото Мини Tulle Appliques Чипка Backless Домот Коктел Фустани
  • Неодамнешно

Црна 2018 враќањето дома Фустани А-линија V деколте, Краткото Мини Tulle Appliques Чипка Backless Домот Коктел Фустани

DEN 2621.00 2880.00

Зошто Да Го Одберете Нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Vestido де Formatura Curto 8 Одделение Матурските Фустани Евтини враќањето дома Фустан 2017 Нане Зелена Краток Пром Фустан Партија Фустани Злато
  • Неодамнешно

Vestido де Formatura Curto 8 Одделение Матурските Фустани Евтини враќањето дома Фустан 2017 Нане Зелена Краток Пром Фустан Партија Фустани Злато

DEN 4980.00 6384.00

Опис на производот Vestido де Formatura Curto 8 Одделение Матурските Фустани Евтини враќањето дома Фустан 2017 Нане Зелена Краток Пром Фустан Партија Фустани ЗлатоСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Fuchsia 2018 враќањето дома Фустани А-линија Капа Кратки Ракави Мини Chiffon Чипка Beaded Отвори Врати во Домот Коктел Фустани
  • Неодамнешно

Fuchsia 2018 враќањето дома Фустани А-линија Капа Кратки Ракави Мини Chiffon Чипка Beaded Отвори Врати во Домот Коктел Фустани

DEN 2621.00 2880.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Пинк 2018 враќањето дома Фустани А-линија Еден рамо Долги Ракави Кратко Мини Сатен Елегантен Чипка Коктел Фустани
  • Неодамнешно

Пинк 2018 враќањето дома Фустани А-линија Еден рамо Долги Ракави Кратко Мини Сатен Елегантен Чипка Коктел Фустани

DEN 2839.00 3120.00

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Freeshipping НОВИ Душо Чипка враќањето дома Фустан Коленото Должина
  • Неодамнешно

Freeshipping НОВИ Душо Чипка враќањето дома Фустан Коленото Должина

DEN 2650.00 3312.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Роуз Moda V Деколте, Црна Чипка враќањето дома Фустан кој се одвојува Кристал Sash Малку Црн Фустан LBD Сопствени Направени
  • Неодамнешно

Роуз Moda V Деколте, Црна Чипка враќањето дома Фустан кој се одвојува Кристал Sash Малку Црн Фустан LBD Сопствени Направени

DEN 4080.00 4800.00

Како да се направи кориснички цел : Ве молиме изберете било која големина и боја, и оставете го вашиот детални мерења / боја како имајте на ум кога се одржи редот...

светкавиот враќањето дома фустани 2017 фустани за Студентски партија коленото должина Формално Вечерни Фустани за млада девојка vestidos де феста
  • Неодамнешно

светкавиот враќањето дома фустани 2017 фустани за Студентски партија коленото должина Формално Вечерни Фустани за млада девојка vestidos де феста

DEN 6192.00

Драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница Имаме една фабрика Ние прифаќаме сопствени бои, custom sizes, или прилагодено дизајни...

Бела 2018 враќањето дома Фустани А-линија Капа Кратки Ракави Мини Tulle Sequins Искра Домот Коктел Фустани
  • Неодамнешно

Бела 2018 враќањето дома Фустани А-линија Капа Кратки Ракави Мини Tulle Sequins Искра Домот Коктел Фустани

DEN 2228.00 2448.00

Зошто Да Изберете Sihan Фустан Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...