• Неодамнешно
MZG 16*16 12*12 SCBCL1212H09 CNC Вртење Арбор Струг Машина Бар Дупка Обработка Стегната Челик Toolholders Надворешни Здодевни Алатка

MZG 16*16 12*12 SCBCL1212H09 CNC Вртење Арбор Струг Машина Бар Дупка Обработка Стегната Челик Toolholders Надворешни Здодевни Алатка

DEN 576.00
DEN 720.00
-20 %
Достапно

Количина на стоки

MZG 16*16 12*12 SCBCL1212 H09 CNC Вртење Арбор Струг Машина Бар Дупка Обработка Стегната Челик Toolholders Надворешни Здодевни Алатка 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар
2.MZG Вртење Алатка Производ Фото
3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации
4.MZG Вртење Алатка Параметар
MZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin. Стабилна сечење е постигнато поради супериорна цврстина и пукнатина корозија. Сечење пати се намалени поради добро чип контрола од ефективна chipbreakers. Постигнување на подобри обработка на ефикасноста во областа на широк спектар на челик/кастинг Делови обработка. ZC2501 ZC2502 : погоден за ниска брзина обработка на челик дел ZC2511 ZC2512 : погоден за висока брзина на обработка на челик дел ZK3511 S : погоден за hihg брзина на обработка на леано железо дел 2.Обложени Карбид(PVD) Добро за ниско ниво на високи брзини и завршувањето на тешките roughing сечење. Стабилна сечење со одлична цврстина. Мазна парична казна површина на PVD обложени карбид обезбедува добра завршна површина и висока. Постигнува висока сигурност во нестабилна обработка областа на нерѓосувачки челик ZP1521 : погоден за висока брзина на обработка на нерѓосувачки челик 3.Cermet Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина Cermet одржува добра површина заврши поради низок афинитет за работното парче материјал. Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина. ZN60 : погоден за челик/фрлија заврши обработка 4.Карбид Тешка и Напорна, добра термичка спроводливост се Погодни за сечење обоени метали и неметали Стабилна сечење на ниско сечење на брзини, вклучувајќи и мелничката операции ZK10 : се погодни за Сечење Алуминиум Ал обоени обработка 5.Бибиси арапски Супериорен во однос на абење отпор при сечење на хард материјали Погодни за висока брзина на сечење на леано железо и sintered челик со Висок коефициент на топлинска спроводливост обезбеди стабилна сечење бибиси арапски-S : погоден за тешко сечење на материјалот за обработка на бибиси арапски-К : погоден за леано железо обработка 6.

Карактеристики на понудата

Месо тело дијаметар:
SCBCL2525M09, SCBCL2020K12, SCBCL2525M12, SCBCL1212H09, SCBCL2020K09, SCBCL1616H09
Број На Модел На:
SCBCL1212H09
Бренд Име:
MZG
Употреба:
Надворешни Вртење Алатка
Тврдост:
HRC45-49
Материјал:
Алатка челик

Слични понуди

Бесплатни shippingZCCCT зацементира карбид сечење алатки CNC вртење внесува VBMT160404-HR YBC252 за струг машина за надворешни струг алатка
  • Неодамнешно

Бесплатни shippingZCCCT зацементира карбид сечење алатки CNC вртење внесува VBMT160404-HR YBC252 за струг машина за надворешни струг алатка

DEN 2401.92

Бесплатни shipping ZCCCT зацементира карбид сечење алатки CNC вртење внесува VBMT160404HR YBC252 за струг машина за надворешни струг алатка

VNMG160404-ТЦ YB7315 за К-тип на материјал волфрам карбид вртење вметнете CNC алатка VNMG160404 VNMG 160404 VNMG331
  • Неодамнешно

VNMG160404-ТЦ YB7315 за К-тип на материјал волфрам карбид вртење вметнете CNC алатка VNMG160404 VNMG 160404 VNMG331

DEN 1612.00 1752.00

VNMG160404ТЦ YB7315 за Ктип на материјал волфрам карбид вртење вметнете CNC алатка VNMG160404 VNMG 160404 VNMG331НОВО ОДДЕЛЕНИЕ ЗА ЛЕАНО ЖЕЛЕЗО,К ТИП на МАТЕРИЈАЛ, ПОДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ Одделение : YB7315 Најдобро е погодна обработка материјал : леано железо соодветен материјал : К тип материјал Примена : за roughing полузавршна обработка и доработка Број на Модел : VNMG160404ТЦ YB7315 VNMG160404 VNMG 160404 VNMG331 Употреба : Претворање на алатка носителот : DVVNN DVJNR DVJNL

11pcs Mayitr Мини Струг Алатка Поставите 5/16 Карбид Падна Метал Cutting Вртење Здодевни Алатки Малку
  • Неодамнешно

11pcs Mayitr Мини Струг Алатка Поставите 5/16 Карбид Падна Метал Cutting Вртење Здодевни Алатки Малку

DEN 1362.24

Спецификација : Бренд новиМатеријал : карбид + челикБоја : синаГолемина : како што е прикажано во сликаФункција : Се справи со голем број на проекти со овој сестран струг алатка во собата.Висока цврстина и добра цврстина.Силна отпорност на абење, долг животен век.Се користи за внатрешна и за надворешна ревизија...

ZCCCT керамички вртење внесува CNC вртење внесува VCGT110304-HF YBC251 за струг машина во пресвртна faceing надворешни струг алатка
  • Неодамнешно

ZCCCT керамички вртење внесува CNC вртење внесува VCGT110304-HF YBC251 за струг машина во пресвртна faceing надворешни струг алатка

DEN 2983.20

ZCCCT керамички вртење внесува CNC вртење внесува VCGT110304HF YBC251 за струг машина во пресвртна faceing надворешни струг алатка

MZG 16mm 20mm 25мм SRDCN1616H08 CNC Карбид Внесува Вртење Арбор Струг Машина Лентата за Надворешни Здодевни Алатка Стегната Челик Toolholder
  • Неодамнешно

MZG 16mm 20mm 25мм SRDCN1616H08 CNC Карбид Внесува Вртење Арбор Струг Машина Лентата за Надворешни Здодевни Алатка Стегната Челик Toolholder

DEN 576.00 720.00

MZG 16mm 20mm 25мм SRDCN1616 H08 CNC Карбид Внесува Вртење Арбор Струг Машина Лентата за Надворешни Здодевни Алатка Стегната Челик Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

Бесплатен превозот ZCCCT волфрам сечење алатки CNC вртење внесува VBMT110302-EF YBG202 за струг машина за надворешни струг алатка
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот ZCCCT волфрам сечење алатки CNC вртење внесува VBMT110302-EF YBG202 за струг машина за надворешни струг алатка

DEN 1924.80

Бесплатен превозот ZCCCT волфрам сечење алатки CNC вртење внесува VBMT110302EF YBG202 за струг машина за надворешни струг алатка

ZCCCT волфрам карбид внесува CPGT060202-SF YNG151 (10 инсерти/кутија) ZCC.КТ Зацементира Карбид Алатка за Сечење Вртење Инсерти
  • Неодамнешно

ZCCCT волфрам карбид внесува CPGT060202-SF YNG151 (10 инсерти/кутија) ZCC.КТ Зацементира Карбид Алатка за Сечење Вртење Инсерти

DEN 2783.52

ZCCCT волфрам карбид внесува CPGT060202SF YNG151 (10 инсерти / кутија) ZCC.КТ Зацементира Карбид Алатка за Сечење Вртење Инсерти