• Неодамнешно
Класичен IQ Дрвена Сложувалка Мозокот Закачка Игра за Возрасни и Деца

Класичен IQ Дрвена Сложувалка Мозокот Закачка Игра за Возрасни и Деца

DEN 191.52
Достапно

Количина на стоки


Класичен IQ Дрвена Сложувалка
Детали За Производот :
Пакување : пластични shrink wrap Објект Големина на : 5.7 * 5.7 * 5.7 cm Материјал : дрво Тежина : околу 46g Препорачана возраст : на возраст од 6 & UP
Плаќање :
Ние прифаќаме сите средства на плаќање Aliexpress одобрени.
Превозот :
1. Објектот ќе биде предаден во рок од 2 до 5 работни дена по вашата исплата завршен.
2, Pls бидете сигурни дека вашата адреса за е сосема точно кога ќе нарачате.
3. Ве молиме имајте на ум дека понекогаш царинската ќе го продолжи испорака, стр закуп се чувствуваат слободни да не контактирате, прво за статусот на пратката пред повратни информации.
4. Се враќа правило : 7 дена размена, купувачот плаќа врати превозот.
Повратни информации :
1. Сите 5 ѕвезди повратни информации е многу важно за нас, па ако сте задоволни со нашите производи и услуги, pls ни даде позитивни повратни информации, ви благодариме.
2. Ако од која било причина не сте задоволни или незадоволни со моите производи, ве молиме контактирајте со нас пред да замине повратни информации, pls ни даде шанса да се реши прашањето во пријателски начин.
Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас прво, ние ќе го направи еден одговор побрзо.

Карактеристики на понудата

Возраст Опсег:
> 8 години,12-15 Години,> 6 години,8-11 Години,5-7 Години,Grownups
Пол:
Унисекс
Број На Модел На:
WT108
Материјал:
Дрво
Стил:
Геометриски Облик
Предупредување:
мали делови, не е за деца под 3 години
Загатка Стил:
дрвена сложувалка

Слични понуди

Загатка Игра за дете Образовни Сложувалка Дрво за дете Шарени Дрвени Танграм Мозокот Закачка Загатка Бебе Образовни Играчка
 • Неодамнешно

Загатка Игра за дете Образовни Сложувалка Дрво за дете Шарени Дрвени Танграм Мозокот Закачка Загатка Бебе Образовни Играчка

DEN 314.88

Загатка Игра за дете Образовни Сложувалка Дрво за дете Шарени Дрвени Танграм Мозокот Закачка Загатка Бебе Образовни ИграчкаИме на производ : игра ТетрисМатеријал : дрвоГолемина : 27 x 18 х 1 cmБоја : шарениУпотреба : едукативни играчкифункција : 1, нетоксични боја, висок квалитет на дрво2, на овој производ има за цел оспособување на децата имагинација, окорака координација и боја & признавање форма3, бебе интеракција родителдете интеракција4, производот е лесен и мали, лесни за носење1 x дрво сложувалка

Натпревар-Тоа Загатки За Деца Рано Образование на Децата Играчка Одбор Игра Загатка Игри со карти за Деца Рано Учење Правописот Број за Време
 • Неодамнешно

Натпревар-Тоа Загатки За Деца Рано Образование на Децата Играчка Одбор Игра Загатка Игри со карти за Деца Рано Учење Правописот Број за Време

DEN 638.00 671.52

Неверојатни Рано Образование се Игра Игри со карти За Деца Рано Учење Игра на Табла на Децата Подароци1) Пакет Големина : 28.5*21*6 CM2) Тежина : 700~800g3) Материјал : Високо квалитетен картон (дебел картон)4) Згусне и Издржливи Картички, Секоја Загатка Големина : за 9cm5) Боја : Детска шарени печати, боја не исчезнат6) Пакети : Кутија пакетОвошје МозаикПравописБроевиПлус И ОдземањеВремеОрган МозаикСекојдневните ПредметиБебе ПланКлиент Информации : Ако имате било какви прашања во врска со превозот време и неисправни квалитет и предмети не се примени , pls дали контактирате со нас на прво пред да замине на негативни повратни информации, ние може да ви даде задоволни одговори на & резолуција...

Кендис guo 3D загатка DIY играчка хартија зграда соберат рака работа играта Имам реза светиот храм Иран купола мини бебе роденденски подарок 1pc
 • Неодамнешно

Кендис guo 3D загатка DIY играчка хартија зграда соберат рака работа играта Имам реза светиот храм Иран купола мини бебе роденденски подарок 1pc

DEN 546.00 575.04

Old Trafford стадион Stamford Bridge стадионот Juventстадион Signal Iduna Park стадион Сантијаго Антарктикот стадион 2014 фудбалски натпревар на стадионот Anfield стадион Estadio Azul стадион Stadio San Siro стадионот Nou Камп stadiunДраги пријатели, добредојдовте на кендис guo 's продавница.Нашата продавница е професионална деца играчка продавница можете да најдете многу различни видови на играчки, исто така нешто што може да ми кажете.Тоа е за вашето бебе е добро да се избере добра продавница.Еве ние се гарантира висок квалитет на производот и брзо го оценувате услуга .Ви благодарам многу!Кендис guo 3 D загатка DIY играчка хартија зграда соберат рака работа играта Имам реза светиот храм Иран купола мини бебе роденденски подарок 1pcПакување големина : 36*22*0.5 cm Постојат два стил пакет,моделот внатрешноста е исто!Испрати случајно! Овој објект без хартија кутија,само opp пластични пакет.Производ тежина : 0.1 КГПроизводи : хартија мозаикЗагатка број : 22 КСМодел големина на : 12*14*19 CMВнимание : обично ќе чини околу 1 месец вашата земја испратено од Кина пост воздух пошта, но во топла продажба сезони (за време на некои посебни денови) тоа може да чини околу 2 месец...

Nanyuan 3D Метал Загатка Клупа кран градењето модели на DIY Ласерски Сече се Соберат Сложувалка Играчки Десктоп декорација ПОДАРОК За Ревизија
 • Неодамнешно

Nanyuan 3D Метал Загатка Клупа кран градењето модели на DIY Ласерски Сече се Соберат Сложувалка Играчки Десктоп декорација ПОДАРОК За Ревизија

DEN 401.00 535.20

Ве молиме Имајте во предвид : Оваа загатка има 4 ѕвезди нивото на тежина,не одговараат за почетник...

N135 Шарени дрвени облици и животински спарени познанието деца загатка за ран детски играчки Стил случаен испорака
 • Неодамнешно

N135 Шарени дрвени облици и животински спарени познанието деца загатка за ран детски играчки Стил случаен испорака

DEN 590.00 720.00

13308Внимание : Не може да биде малку разлика во боја, бидејќи на компјутер прилагодувања за екранот и фотографија на светлината, физичка точка може да се отстапува од фотографии, тоа е сосема нормално,се надевам, ќе може да се разбере...

2017 Нови 3PCS/Set IQ Дрвена Сложувалка Ум Мозокот Teasers Дрво Брус Загатки Игра за Возрасни Деца
 • Неодамнешно

2017 Нови 3PCS/Set IQ Дрвена Сложувалка Ум Мозокот Teasers Дрво Брус Загатки Игра за Возрасни Деца

DEN 719.52

3 PCS / Set Дрвени Загатки за Возрасни и Деца,Детали За ПроизводотПакување : Пластични Shrink Wrap Материјали : Дрво Загатка Стилови : 2017 нови дрвена сложувалка Содржи : 3 PCS дрвени загатки по поставите Препорачана возраст : на возраст од 6 & UP, погодна за двете млади и стари​Големина на секоја дрвена сложувалка како што следува : Модел 1 Size : за 6.2 * 6.2 * 6.2 CMМодел 3 Големина : за 7 * 7 * 7 CMПлаќање : Ние прифаќаме сите средства на плаќање Aliexpress одобрени.Превозот : 1...

EBOYU(TM) 3D Кристал Загатка Замокот Облик Модел Детска Играчка DIY Зграда за Деца Божиќ Подарок Играчка
 • Неодамнешно

EBOYU(TM) 3D Кристал Загатка Замокот Облик Модел Детска Играчка DIY Зграда за Деца Божиќ Подарок Играчка

DEN 785.00 892.32

EBOYU(TM) 3 D Кристал Загатка Замокот Облик Модел Детска Играчка DIY Зграда за Деца Божиќ Подарок ИграчкаКарактеристики : 3 D кристал мозаик од Coolplay е елегантен, проѕирен и кристална загатка.Тридимензионални смисла и реализам.Тоа е многу интересна загатка за луѓето да се игра...

Дрво Загатка Геометриски Облик Креативни DIY Загатка Играчка Дрвени Тули Колекции Загатка Кутија Едукативни Играчки Роденден Подароци Дрвени Играчки
 • Неодамнешно

Дрво Загатка Геометриски Облик Креативни DIY Загатка Играчка Дрвени Тули Колекции Загатка Кутија Едукативни Играчки Роденден Подароци Дрвени Играчки

DEN 774.00 1089.60

Дрво Загатка Геометриски Облик Креативни DIY Загатка Играчка Дрвени Тули Колекции Загатка Кутија Едукативни Играчки Роденден Подароци Дрвени Играчки

Шарени Дрвени Танграм Мозокот Закачка Загатка Играчки Тетрис Игра Предучилишна Magination Интелектуална Образовни Дете Играчка Подарок
 • Неодамнешно

Шарени Дрвени Танграм Мозокот Закачка Загатка Играчки Тетрис Игра Предучилишна Magination Интелектуална Образовни Дете Играчка Подарок

DEN 251.00 301.92

Опис:Состојба : НоваДимензии : Должина : 27cm Ширина : и 17,5 см Hight : 1cmМатеријал : ДрвоБоја : MutiБојаПогодни За : Деца над 3 ГодиниОва е Учење writting за мали деца.Овој производ има за цел оспособување на децата имагинација, окорака координација и боја & форма признавање.Учи умешност и координација.Нетоксични бои, висок квалитет на дрво .Пакетот вклучува:1x Дрвена Сложувалка

LCLL-Деца Дрво Загатка Мултифункционален двојно двострано магнетни Цртање одбор мозаик
 • Неодамнешно

LCLL-Деца Дрво Загатка Мултифункционален двојно двострано магнетни Цртање одбор мозаик

DEN 854.88

100% НовиТоа е мултифункционален магнетни мултифункционален цртање блок веднаш до тоа може да биде збунувачки, тоа може да се користи и како цртеж одбор.Црна и бела табла лесно во дрвена кутија, треба да не, кога, во дрвена кутија може да се види, ќе ги добиете сите делови.Тоа е најдобар партнер за вашите деца, тоа може да биде дете да се промовира размислување и имагинацијата на вселената, направи растат децата среќни во играта.Материјал : ДрвоГолемина на кутија : 29.8 cm x 22.2 cm x 3cm (L x W x H)Плоча големина : 27.5 cm x 20.5 cm x 0.7 cm (W x H x H)Пакет содржина : 1 x коло3 x креда1 x плоча wiper1 x Изгледот на Хартија1 x магнетни лост статии1 x Белата Одбор ПенAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

MOTOHOOD Конг Минг Заклучување Дрвени Interlocking 3D Загатки Игра Играчка Интелектуална Образовни Загатка Кинески Заклучување за Возрасни Деца
 • Неодамнешно

MOTOHOOD Конг Минг Заклучување Дрвени Interlocking 3D Загатки Игра Играчка Интелектуална Образовни Загатка Кинески Заклучување за Возрасни Деца

DEN 133.00 204.96

боја : 18colorsMOTOHOOD Конг Минг Заклучување Дрвени Interlocking 3 D Загатки Игра Играчка Интелектуална Образовни Загатка Кинески Заклучување за Возрасни Деца

Деца Деца Дрвени Животинско Играчка 6 страна Роденден на Божиќ Подарок Прекрасна Животни Загатки Играчки Бебе Образовни Играчка Цртан филм Загатки
 • Неодамнешно

Деца Деца Дрвени Животинско Играчка 6 страна Роденден на Божиќ Подарок Прекрасна Животни Загатки Играчки Бебе Образовни Играчка Цртан филм Загатки

DEN 192.00 202.08

Состојба : 100% Сосема НовМодел : Пеперутка,Авион, Мачка, Apple, Воз, Петел, Fox, Брод, Коњ, Рак, Добиток,Риби, Глувчето, Грозје, Цреша, АнанасГолемина на : 13.5*11.5*3.5 cmМатеријал : ДрвениДизајн испрати по случаен избор!Употреба : Тоа е образовни играчка која може да го искористите вашето бебе или дете способност за имагинација, се промовира развојот на мозокот, да се зголеми знаењето на бебето или детето на живот, на природата и естетска привлечност и да научат англиски зборови.1...

ДВОРОТ Нов Дизајн Слон Рамнотежа Зрак Игри Деца Играчки Образовни Загатка Играчки Дрво
 • Неодамнешно

ДВОРОТ Нов Дизајн Слон Рамнотежа Зрак Игри Деца Играчки Образовни Загатка Играчки Дрво

DEN 638.40

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Драги пријатели, добредојдовте на Гага продавница! Тука ние се воведе повеќе детали за овој деца дрво играчки за вас! : )1, Ако не доби пакет по еден месец, ве молиме проверете следење на информации првиот и контактирајте со нас за овие прашања, ако пакет е изгубен во испраќањето, ние ќе ја повторно или да се вратат парите назад.2, Ако се здоби со скршен пакет, ве молиме контактирајте со нас и го испрати на слика, ние ќе проблем реконструкција или повторно да ја прати, ве молиме да не се отвори спор пред нас контакт.3, Ако не и се допаѓа она што го наредил, ние прифаќаме да се врати во рок од 7 дена откако сте го примиле пакетот...

На Деца Играчки На 3d Загатка Дрвени Играчки За Деца Himeji Веќе Најдобар Montessori Educationaly Diy Играчка Како Подарок За Деца И Возрасни
 • Неодамнешно

На Деца Играчки На 3d Загатка Дрвени Играчки За Деца Himeji Веќе Најдобар Montessori Educationaly Diy Играчка Како Подарок За Деца И Возрасни

DEN 763.00 1016.64

Големината На ПроизводотДелови : 141 парчињаПакет Големина : 340*210*18mmПроизвод Големина : 232 *185*195mm[xlmodel][фото][0000] Фотографии ЛистаЗа повеќе попустиве молиме, посетете ја : http : / / www.aliexpress.com / store / 1357885

Piececool 3D Метал Загатка Jigsaws на Кралот Мајмун Мини 3D Модел Колекции од Ласерски Сече Метални Листови за Возрасни Играчки Подарок
 • Неодамнешно

Piececool 3D Метал Загатка Jigsaws на Кралот Мајмун Мини 3D Модел Колекции од Ласерски Сече Метални Листови за Возрасни Играчки Подарок

DEN 848.00 1631.04

Спецификации : Материјал : Не ' Рѓосувачки МеталТежина : 250gГолемина : L13cm x W12.5cm x H18.2cmМетални Парчиња : 11x21cmx3 PCSВозраст : 14+Степен на тежина : 5 ѕвездиФункција : Оригиналниот дизајн,Без лепак потребни.Состојба : 100% сосема нов и добар квалитет.Неверојатни детали и прекрасен DIY искуство.Answer : ___________________________ Note : Мали делови треба да се чуваат подалеку од деца под 3 години.Бидете внимателни на остри делови!Пакет Се Вклучени : 1 x Кралот Мајмун Метал Мозаик1 x Упатството за

36Pcs/Поставите Загатка Деца Едукативни Играчки Унисекс Деца Загатки 3D Загатка Азбука A-Z Букви Бројки Мека Пена Мат Rompecabezas
 • Неодамнешно

36Pcs/Поставите Загатка Деца Едукативни Играчки Унисекс Деца Загатки 3D Загатка Азбука A-Z Букви Бројки Мека Пена Мат Rompecabezas

DEN 41.00 66.72

36 Pcs Шарени Мини Големина Образовни Играчка Азбука Загатка Образовни Играчка Азбука Букви Бројки Пена Мат За Возраста 1~7 M0070 P65 Опис на Производот Спецификација : Мини загатка душеци содржат 10 броеви од 110 и вкупно 26 букви од азбуката од а до шСтилот е едноставен, евтини, но тоа може брзо да го подобрите вашето бебе интерес за учење броеви и на англиски јазик,да навистина научете и да игра, игра средно училиште рано образование цели, целосно разведен од традиционалнатаконцептот на наставните методи, така што детето несвесно, научив многу книги на знаење Материјал : Пена Боја : Мешана Боја, Големина : 4.7 x 4.6 cm / 1.85" x 1.81" Пакет се Вклучени : 1 set / 36 компјутери Загатка Играчка ДетеИспорака : Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Општо земено,ние ќе ја испрати на предмети, како е можно поскоро откако вашата уплата е завршен...

Образовни играчка смешно Танграм Пластични парчиња мозаик Танграм сложувалка игра на табла логика за дете Децата IQ Мозокот Закачка Y07
 • Неодамнешно

Образовни играчка смешно Танграм Пластични парчиња мозаик Танграм сложувалка игра на табла логика за дете Децата IQ Мозокот Закачка Y07

DEN 959.52

Едукативни играчки Танграм Пластични мозаик парчиња Танграм игра на таблаПакет големина : 20*13.5*4.5 cmМатеријал : Животната средина plactic материјалПроизвод : Креативни Неверојатна графикаВклучува : Една база, 60pcs Предизвик картичка(картички се во фиока), еден складирање торба за лесно носењеSuiable возраст препорачуваме : Над 8 години(5 години децата може да се обиде да игра)Обидете се да користите 14 блокови и правопис на графички, ајде и да се обиде тоа.Pls белешка со цел за испорака на објектот побезбедни во ниска цена, ние ги отстрани оригиналното пакување кутија и пакет во "воздух заштита торба"...

Нова Година на Подарок Пирамида 3D Загатка Модел DIY Учебник Алатка Образование Учење Игра За Деца Децата Лесно се Соберат Креативни Играчки
 • Неодамнешно

Нова Година на Подарок Пирамида 3D Загатка Модел DIY Учебник Алатка Образование Учење Игра За Деца Децата Лесно се Соберат Креативни Играчки

DEN 1032.00 1199.52

Сите превозот методи се избрани од страна на продавачот, кој зависи од земјата и локалниот обичај ситуација Ние се инсистира на најбрз и пониска цена на испорака!Производ листата : 1Модел1Боја кутија

ЕВА DIY Налепници Бебето Животно 3D ЕВА Пена Налепница Загатка за Деца и Децата Рано Учење Образование Играчки
 • Неодамнешно

ЕВА DIY Налепници Бебето Животно 3D ЕВА Пена Налепница Загатка за Деца и Децата Рано Учење Образование Играчки

DEN 36.00 39.36

Карактеристики : Вежба бебето ракаоко координацијаПодобрување на вашето бебе е во рацете на способностПодобрување на бебето боја за признавање способностСпецификации : Име на производ : ЕВА DIY налепнициМатеријал : DIYГолемина : околу 26 x 21cm / 10.24 x 8.27"Боја : шарениСтил : случајниКоличина : 1pc1 x ЕВА Налепница1...

Флексибилни се Тркалаат Мат за Складирање 500/1000 Парчиња Мозаик Ќебе Случаен Боја Простор за заштеда на Загатки Соберат Чувствува Додатоци
 • Неодамнешно

Флексибилни се Тркалаат Мат за Складирање 500/1000 Парчиња Мозаик Ќебе Случаен Боја Простор за заштеда на Загатки Соберат Чувствува Додатоци

DEN 827.00 1377.60

Флексибилни се Тркалаат Мат за Складирање 500 / 1000 Парчиња Мозаик Ќебе Солидна Боја Простор за заштеда на Загатки Соберат Чувствува Додатоци Случаен БојаКарактеристики : Одлично за кога во движење започнете со градење на вашиот сложувалка на специјално дизајнирани збунувачки чувствува.Кога сте подготвени за складирање или транспорт вашата сложувалка, соберете картон цилиндар и се тркалаат чувствува мат околу цилиндар и се зацврсти на ова со ремени предвидено.Чувствував мат е направен од висок квалитет на материјалите, што е водоотпорен функција и се разбира лесно да се тркалаат до толку големо триење.Може да се стави на ремени како близина заедно или далеку, освен, и како блиску или далеку од краевите на цевката, како што и да изберат, врз основа на големината на вашиот загатка.Можете да го контролирате цврстина на цевка врз основа на тоа колку воздухот ќе ги додадете и не би свиткана вашата парчиња кога ќе го користете мека и гумени цевки.Животната срединапријателски филц, мека и удобна, не се лизга за ставање вашите секоја загатка.Описи : Погоден за загатки до стандардна големина на 1000 парче сложувалка.Мозаик парчиња работи одлично на филц, лесно да навивам за вашата половина заврши или готови загатки...

DIY ИГРАЧКА 3D Кристал Мозаик (роуз) Едукативни играчки,трговија на Големо и на Мало
 • Неодамнешно

DIY ИГРАЧКА 3D Кристал Мозаик (роуз) Едукативни играчки,трговија на Големо и на Мало

DEN 555.84

1,име : кристал мозаик2,Материјал : пластика3,Боја : како на клиент бара4,пакување : како клиент бара5,ОЕМ е прифатливо, клиент на логото и барање се добредојдениголемина : околу 7.5 X7.5 CMпакување големина : 18 X13.5 X4 CMПрекрасна различни форми, крпеница, раѓањето на една убава тридимензионални украси DIY, О, па мора да го сакам!Откако заврши борбата, што може да биде многу благодарна...

3D модели DIY играчка хартија модел сложувалка игра црниот бисер кралицата T4005h
 • Неодамнешно

3D модели DIY играчка хартија модел сложувалка игра црниот бисер кралицата T4005h

DEN 1361.00 1432.80

Детали За ПроизводотМатеријал : EPS хартијаМодел# : T4005h Модел големина : 48cm*15cm*43cm Пакет големина : 33cm*22.5 cm*4.5 cm Модел : perl кралицата Количина : 155 компјутериТежина : 800gТежина : *****

DIY ИГРАЧКА за деца 3D Кристал Мозаик (пирамида) Едукативни играчки, акција
 • Неодамнешно

DIY ИГРАЧКА за деца 3D Кристал Мозаик (пирамида) Едукативни играчки, акција

DEN 720.00

1,име : кристал мозаик2,Материјал : пластика3,Боја : како на клиент бара4,пакување : како клиент бара5,ОЕМ е прифатливо, клиент на логото и барање се добредојдениголемина : околу 7.5 X7.5 CMпакување големина : 18 X13.5 X4 CMПрекрасна различни форми, крпеница, раѓањето на една убава тридимензионални украси DIY, О, па мора да го сакам!Откако заврши борбата, што може да биде многу благодарна...