• Неодамнешно
hifi amp класичен ДВОЈНА LM3886 стерео засилувач , 68W*2 8ohm 100W*2 4ohm собрани&тестирани

hifi amp класичен ДВОЈНА LM3886 стерео засилувач , 68W*2 8ohm 100W*2 4ohm собрани&тестирани

DEN 2394.24
Достапно

Количина на стоки


Еден пар(2 парчиња) hi-end класичен двојна LM3886 засилувач (собрани и тестирани)
само насобраните одбор. не вклучувајќи го и топлина мијалник.
Ова е составуваат и тестирани одбор, не треба да се соберат од себе (зачувај вашето време и намалување на ризикот). Вие само треба да додадете одговара трансформатор.
На излез од овој засилувач моќ е 100 W*2.(4ohm RMS DC25 V состојба)
Напојување опсег : 2*AC18 V~~25 V(e.g DC23-0-23)
Трансформатор моќ > 150 VA за 2 каналот е препорачувам.

*Ве молиме прочитајте го внимателно пред да го купите *
ПОШТЕНСКИ
Ако вашата земја не бил запишан на поштенски калкулатор Или поштенски беше многу поголем отколку во други земји, ве молиме да ме прашате за тековната поштарина.
ПРЕВОЗОТ
Економијата на превозот :
Запад&северна Европа, Канада, САД, Австралија, Исток и јужна Азија 10-40 работни денови.
Русија, Јужна Америка, Источна Европа, Средна Азија 25-60 работни денови.
Експрес испорака :
Запад& северна Европа, Канада, САД, Австралија, Исток и јужна Азија 4-20work дена.
Русија, Јужна Америка, Источна Европа, Средна Азија 8-35 работни денови.
ОБИЧАЈ
Можеби ќе треба да се платат увозните даноци, царински давачки. Но, генерално, не треба да плаќаат или само плаќаат малку, затоа што јас ќе го испратам пакет како мал подарок или со пониска вредност декларирана.


Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
LM3886
Бренд Име:
Melo Дејвид
Канали:
2 (2.0)
Пакет:
No
Максимална Моќност По Канал:
100W

Слични понуди

TONLEN TPA3116 D2 Моно Дигитален Аудио Засилувач Одбор Класа D 100W Засилувачи DC12-26V DIY XH-M542 HIFI Amp Модул
 • Неодамнешно

TONLEN TPA3116 D2 Моно Дигитален Аудио Засилувач Одбор Класа D 100W Засилувачи DC12-26V DIY XH-M542 HIFI Amp Модул

DEN 403.20

TONLEN TPA3116 D2 Моно Дигитален Аудио Засилувач Одбор 100 W Засилувачи DC1226 V DIY XHM542 HIFI Amp МодулФункција Забелешка : ако сакате 100 W,ве Молиме да користите големи звучници! ви благодариме! Име на производ : Дигитален Аудио Засилувач Одбор Тип на Производ : XHM542 Засилувач чип : TPA3116 D2 * 1 Напојување напонот : DC1228 V (се препорачува DC24 V) на Текст на струјата : 3А или повеќе Излезна моќност : макс 100 W Говорникот излез : 28ohm Текст отпорност : 10 KΩ Сигнал на бучава сооднос : 100db Канал : Моно Големина : 79 * 54mm Пакет вклучуваат : 1pcs.

TPA3116 2x50W+100W 2.1 3 Канал Висока Моќност Класа D Засилувач Одбор DC18V-24V Treble Бас Прилагодување Аудио Засилувач
 • Неодамнешно

TPA3116 2x50W+100W 2.1 3 Канал Висока Моќност Класа D Засилувач Одбор DC18V-24V Treble Бас Прилагодување Аудио Засилувач

DEN 1104.00

Главните специфични : Исправноста одбор со две TPA3116 дигитален засилувач чип како основен,Еден се направи лево и десно канал моќност засилувач,и други мост возачот subwoofer, со мали димензии, висока ефикасност, висока моќност карактеристики...

Личност полна Алуминиум preamplifier куќиште/amp во Комбинација кабинет кутија DIY
 • Неодамнешно

Личност полна Алуминиум preamplifier куќиште/amp во Комбинација кабинет кутија DIY

DEN 4469.00 4704.00

Личност полна Алуминиум preamplifier куќиште / amp во Комбинација кабинет кутија DIYЛистата : Комплет X1switch X1Гумени влошки X4Моќ штекер X1Поддршка на заврткатаНе се вклучуваат : не се вклучуваат моќ кабел.РКА терминали,Големина на : Надворешни димензии : ширина 430mm Висина 105mm Длабочина 340mmВнатрешни димензии : Ширина 405mm Висина 92mm Длабочина 327mmПредниот панел дебелина од 10 mm, задниот панел 3 мм, topand дното покритие 4 мм т hickness, Пакет тежина : околу 6.5 кгПревозот време : Стандардно испратите експрес испорака,за 815 дена да пристигне повеќето од европските земји, Русија, Бразил,Африка.Украина и некои други далечински земји ќе треба малку повеќе денови.Ако ви треба итно,исто така, може да ни се јавите за додавање пари со користење побрз курир(EMS,DHL,UPSот или курир ви назначени)Плаќање : Ние САМО го прифати ...

2 ПАРЧИЊА Нови Psvane Цевка WE205D ( WE205D-L ) Цевка 4PINS Цевка Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

2 ПАРЧИЊА Нови Psvane Цевка WE205D ( WE205D-L ) Цевка 4PINS Цевка Бесплатен Превозот

DEN 22465.00 24960.96

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен превозот на производот,ние ќе го избере најмногу повластен испорака начин.Разликата помеѓу WE205 D и WE205 DL е pin, WE205 D треба да одговара на оригиналот НИЕстил цевка приклучок, додека WE205 DL само треба рамен quadrangle цевка штекер.Електрични параметар оценка вредност единицаДиректни Interelectrode КапацитетТекст 4.8 uu FИзлез 5.2 uu FМрежа за да плоча ≤ 3.3 uu FТипични оперативни параметарГрејач напон 4.5 VГрејач тековната 1.6 НаУкр 300 VUg 30 VВс 8 m AЗасилување коефициент 6.7Pout ≥ 800 m WЕлектрични параметар—апсолутната максимална оцена минимум максимум единицаГрејач напон 4 5 VUa 400 VPa 15 WIa 50 m A

Целосна Алуминиум засилувач шасија/Пред-засилувач шасија/AMP случај Куќиште / слушалки amp случај / Кутија DIY(168*54*313mm)
 • Неодамнешно

Целосна Алуминиум засилувач шасија/Пред-засилувач шасија/AMP случај Куќиште / слушалки amp случај / Кутија DIY(168*54*313mm)

DEN 1414.56

Драги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!! 1 : името и количината : Алуминиумска шасија / Пред засилувач шасија 2 : Шасија машина нога дупка не е отворен(Удобноста на сопствениот дизајн) 3 : Состојба : Нови 4 : Додатоци : Гума машина нозе,Моќ Блок, Алуминиум knob...

Дигитален интерфејс модул XU208 XMOS USB интерфејс U8 надградба на верзија /DAC
 • Неодамнешно

Дигитален интерфејс модул XU208 XMOS USB интерфејс U8 надградба на верзија /DAC

DEN 1596.00 1680.00

Дигитален интерфејс модул XU208 XMOS USB интерфејс U8 надградба на верзија / DACПоддршка земање мостри стапка : PCM : 44.1 KHz,48 KHz,88.2 KHz,96 KHz,176.4 KHz,192 KHz,352.8 KHz,384 KHz (I2 S надвор поддржува сите земање мостри стапка, S / PDIF поддржува до 192 Khz) DSD : 2.8 MHz (DSD64) Do P, мајчин / 5.6 MHz (DSD128) Do P, мајчин / 11.2 MHz (DSD256) Do P, мајчин (I2 S надвор поддржува сите DSD формат, S / PDIF поддржува DSD64 DOP режим) Малку ширина : Максимум 32 малку над I2 S излез; 24 малку над S / PDIFКомпатибилност : Windows 7,Windows 8 ¼Windows 10; 32 / 64 малку, треба дискови Мајчин Mac OS 10.6 и подоцна Мајчин Linux со UAC2 во согласност кернелот Оперативен СИСТЕМ андроид 4.2 и погоре, OTG функција треба да бидат достапни,и Android 5.0 е стандарден,ве молиме да користите соодветни играч ако под Андроид 5.0Електричен Интерфејс Стандард : USB приклучок за внесување е стандарден USBБ тип женски, USB напојување спектар 4.5 V5.1 V I2 S pin ниво е 3.3 VДизајнерски деталиИзвршување на електрична енергија како мајка на акустичната дизајн концепт, да обрнат внимание на напојување со струја коло дизајн, високи перформанси, ниска бучава и брз одговор LDO како главен извор на енергија...

1Piece Нови Psvane Цевка WE274B Цевка 4PINS Цевка Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

1Piece Нови Psvane Цевка WE274B Цевка 4PINS Цевка Бесплатен Превозот

DEN 9539.00 10598.40

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен превозот на производот,ние ќе го избере најмногу повластен испорака начин.НИЕ 274 BВистинската вредност на PSVANE WE274 B е да се каже : Само легендата може да го надмине легенда.По првата светска Западен Електрични 300 B, PSVANE обнови работа до врв.Четири места (Кина, Хонг Конг, Тајван, и Соединетите Држави) имаат работено 18 месеци истовремено да се направи ревизија на звукот и да се одреди природата...

HIFI LM1875T 2.0 канал паралелен засилувач одбор со BTL говорникот заштита коло
 • Неодамнешно

HIFI LM1875T 2.0 канал паралелен засилувач одбор со BTL говорникот заштита коло

DEN 959.04

Детали за производот : Користење на нови оригинални LM1875 T Главната коло electrolytic capacitor користење NOVER бренд, Главниот филтер capacitor капацитет на 10000 UF / 35 V * 2 Користење на рамна мост rectifier 25 A Користење на тековните напредни C1237 BTL говорникот заштита коло , ефективно елиминирање на отворени затвори DC излез и влијание звучна заштита, го направите вашиот јазик побезбеднаСпецификации : Одбор големина : 97 MM * 65 MM Оперативен напон : AC 15 V015 V или AC18 V0AC18 V Моќност : 50 W + 50 W (2 ohm ) Зачестеност Одговор : 20 HZ20 KHZПакет се Вклучени : HIFI LM1875 T 2.0 паралелен засилувач одбор x1Резервни обврски : 1, Нашата посветеност кон продажба на стоки 100% интегритет на квалитет, ако имате било какви прашања за производи, ве молиме контактирајте не директно,нашата суштина 24часовна онлајн сервисот за трпеливо ќе ти одговорам!2, Ако не сте задоволни со нашите производи, вие може да побарате враќање на пари или размена.Ние активно ќе ги координира и процесот на вашето барање...

1Piece Нови Psvane Цевка EL34PH Цевка 8PINS Цевка Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

1Piece Нови Psvane Цевка EL34PH Цевка 8PINS Цевка Бесплатен Превозот

DEN 4271.00 4745.28

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен превозот на производот,ние ќе го избере најмногу повластен испорака начин.На Репродукција на Класичен Моќност Засилувач EL34 PH на врвот вакуум цевки бренд PSVANE совршено репродуцира PH железо пиедестал EL34of 50тите години.Како една од најубавите звук во pentode засилувачи, EL34 беше воведува на пазарот на самиот почеток од MULLARD (PH' под компанија) во 1953 година...

12V Топла Продажба на Мини Hi-Fi Стерео Засилувач Аудио MP3 Auto Автомобили 2 Cananal Стерео DVD Говорникот, Сино, Црвено Жолта
 • Неодамнешно

12V Топла Продажба на Мини Hi-Fi Стерео Засилувач Аудио MP3 Auto Автомобили 2 Cananal Стерео DVD Говорникот, Сино, Црвено Жолта

DEN 379.00 757.44

Ако имате радио, MP3 или други стерео систем во прилог на вашиот автомобил или мотор, се одличен звук во движење со овој hifi засилувач кој е исто така одлична опција за поврзување со вашиот домашен театар или систем за забава.Карактеристики : 1...

TeraDak DC-50W 12V/4А-извор на енергија ПСУ Линеарното Напојување
 • Неодамнешно

TeraDak DC-50W 12V/4А-извор на енергија ПСУ Линеарното Напојување

DEN 6317.00 6720.00

Tera Dak DC50 W 12 V / 4Аизвор на енергија ПСУ Линеарното НапојувањеСпецификација За ПроизводИзлез : 12 V DC @ ~ 4А Влезна моќност : 115 V / 230 V ACКарактеристикиГлавното напојување домување стандардните : на црна табла, црна школкаГолемина : 165mm (ширина) x261mm (долго) x61mm (висок)Тежина : 4 Kg (вклучувајќи транспорт и пакување)Кабел : пренос на линија со домаќинот DC надворешниот дијаметар 5.5 MM, внатрешен дијаметар од 2,5 MM приклучокГаранција : 1 година носат во гаранција, купувачот треба да се одговорни за поправка на превозот обвиненијаВклучени : Моќ кабел x1, DC кабел x1Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.Ве молиме договор ни со Trademanger или Email доколку имате какви било прашања или предлози.Ние ќе ви одговори во рок од 24 часа...

TeraDak DC24V 6A Audiophile Hifi DC-200W Линеарното Напојување
 • Неодамнешно

TeraDak DC24V 6A Audiophile Hifi DC-200W Линеарното Напојување

DEN 13536.00 14400.00

Бренд нови Tera Dak DC200 W Линеарното НапојувањеDC12 V 13 AСпецификација За ПроизводИзлез : DC12 V ~ 13 AВлезна моќност : 115 V / 230 V ACКарактеристикинискибучава линеарна регулирани напојувањеВисок квалитет на трансформатор.ЕМИ филтри за намалување на AC бучаваВисок квалитет на моќ регулатива со Panasonic кондензаториГаранција : 1 година носат во гаранција, купувачот треба да се одговорни за поправка на превозот обвиненијаВклучени : Моќ кабел x1, DC Кабел x1 (Надвор : 5.5 мм внатрешноста : 2,5 мм) или (Надвор : 5.5 мм внатрешноста : 2.1 mm)1...

Dual Месинг Говорникот Обврзувачки Пост Терминал Засилувач Женски Банана Приклучок Злато Позлатен за HIFI АУДИО DIY
 • Неодамнешно

Dual Месинг Говорникот Обврзувачки Пост Терминал Засилувач Женски Банана Приклучок Злато Позлатен за HIFI АУДИО DIY

DEN 696.00

Сосема Нов Спикер Двојна Обврзувачки ПостМатеријал на Диригент : МесингМатеријал на Изолатор : ABS ПластикаВисина : 40.50 mmШирина : 33.50 mmПанел Отсечени Дијаметар : 6mmПогоден за макс 3.50 mm Дебелина на ПанелРастојанието Помеѓу Панел Дупка : 19mm (центар до центар)За 4mm Банана ПриклучокКоличина : 10 PCS / многуИспорака Детали За : 1...

E3 Засилувач BD139 BD140 NE5532 HiFi Слушалки AMP Одбор
 • Неодамнешно

E3 Засилувач BD139 BD140 NE5532 HiFi Слушалки AMP Одбор

DEN 891.84

Опис : Користете вистинско оригинални Toshiba BD139 BD140 и NE5532Electrolytic capacitor сигнал главната коло користење на рубин бренд капацитет 3300 UF * 4Користење на 7812 7912 напонски регулатор колоСпецификации : Одбор големина : 126 MM * 97 MMОперативен напон : AC 12 V012 V или AC15 V0AC15 VПрименливи Слушалки Отпорност : 32 ohm 600 ohmЗачестеност Одговор : 20 HZ20 KHZПакет Се Вклучени : E3 Засилувач BD139 BD140 NE5532 Hi Fi Слушалки AMP Одбор x1Производот Сликата : Резервни обврски : 1, Нашата посветеност кон продажба на стоки 100% интегритет на квалитет, ако имате било какви прашања за производи, ве молиме контактирајте не директно,нашата суштина 24часовна онлајн сервисот за трпеливо ќе ти одговорам!2, Ако не сте задоволни со нашите производи, вие може да побарате враќање на пари или размена.Ние активно ќе ги координира и процесот на вашето барање...

пар класичен засилувач , Quad 405 клон (метал транзистори )состави&тестирани
 • Неодамнешно

пар класичен засилувач , Quad 405 клон (метал транзистори )состави&тестирани

DEN 2874.24

ОписЌе се понуди на еден пар (2 парчиња) пар моќност засилувач , база на Quad 405 (метал транзистори )состави&тестирани одбор(собраа),Во 99% база на Quad 405 коло.ова е составуваат и тестирани borad,не треба да собрание (зачувај вашето време и намалување на ризикот)вие само треба да додадете одговара моќ,оваа amp излезна 100 W*2.(8ohm RMS DC50 V состојба)напојување опсег : 2* DC 42 V~~50 V(e.g DC42042)трансформатор моќ > 300 VA за 2 каналот е препорачувамве молиме прочитајте ги внимателно пред да го купите!!!поштенскислободен брод на светот ,ако вашиот contry не листа на поштенски calculater или поштенски премногу expensiver од друга земја , ве молиме да ме прашате за поштенски correctyПревозот време1 , економија на превозот : запад & северна Европа, Канада, САД,Австралија, исток и јужна Азија, 10~40 работен ден .Русија ,јужна америка ,источна Европа, Средна Азија 25~60 работен ден.2, експрес испорака : запад & северна Европа, Канада, САД, исток и јужна Азија, Австралија 4~20 работен денРусија,Јужна Америка ,источна Европа, 8~35 работен ден~обичајако вашата земја треба да плаќаат данок htat ќе мора да плати за тоа,но јас само ќе се прогласи за вредност помала од actualy вредност за да се намали вашиот данок на увозАКЦИИбидејќи ние, исто така, се продава во кина,стоки циркулира често ,некои времиња некои стоки нема акции, така.ве молиме распрашајте се дали акции пред да ја купите

Teradak Logitech Squeezebox допир Линеарното Напојување
 • Неодамнешно

Teradak Logitech Squeezebox допир Линеарното Напојување

DEN 5866.00 6240.00

Teradak Logitech Squeezebox допир Линеарното НапојувањеDC5 V 3АСпецификација За ПроизводИзлез : 5 V DC @ ~ 3АВлезна моќност : 115 V / 230 V ACИзлез : VDCКога излез е 5 V, сегашниот е 3АКога излез е 9 V, сегашниот е 2.5Кога излез 12 V, сегашниот е 1АМоќ испорака инструкции : Главното напојување панел default : сребро сребрена школкаМоќ изглед спецификации : 108mm (ширина) x153mm (долго) x60mm (висок)Излезен напон : DC 5 V @ 3АДодатоци : линеарното напојување, 1 корен пренос на линија со домаќинот DC USBБ женски Б машки главата, моќ линија.1...

Бесплатен Превозот 2*Audiophiler MKP 25uf 250VDC аудио одделение AXIAL capacitor за цевка гитара засилувачи
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 2*Audiophiler MKP 25uf 250VDC аудио одделение AXIAL capacitor за цевка гитара засилувачи

DEN 892.80

Audiophiler MKP Axial capacitor аудио одделение, ±3%250 V,25ufКоличина : 2 парчињаДолжина : 56mmДијаметар : беа 25,5 mmЗа замена, или за нов проект на цевка засилувач, гитара засилувач радио и другитеДруги вредност се достапни, добредојдовте да контактирате со насКомбинираат превозот на располагањеДобредојдовте на проверите нашите други деловиПлаќање на цел почнува обработка еднаш исплата е расчисти...