• Неодамнешно
0.01 mm, Точност на Мерење Прецизност Алатка Нов Инструмент Круг Dial Индикатор Мерач Вертикална Контакт

0.01 mm, Точност на Мерење Прецизност Алатка Нов Инструмент Круг Dial Индикатор Мерач Вертикална Контакт

DEN 424.00
DEN 445.92
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Карактеристики :
Dial индикатори се прецизно мерење алатки со голем број на апликации во машина продавница.
Контакт точка направени од нерѓосувачки челик.
Тешко хром-обложено матични, прецизност земјата и lapped.
Шок доказ изградба.
Едноставна структура, погодни за употреба и одржување.
Висока чувствителност, стабилни и сигурни во точноста.
Се користи за да се измери вратило runout, вратило удар, опрема backlash, flywheel лице runout, flywheel домување concentricity, и вентил седиште concentricity.
Спецификации :
Материјал : Метал
Мерен опсег : 0-10мм
Мерење на точноста : 0.01 mm
Читање : 0-90-0
Производ големина : Прибл. 10.6 * 5.8 * 4.5 cm / 4.17 * 2.3 * 1.8 во
Производ тежина : 112g / 3.94 оз
Пакет големина : 13.1 * 7.7 * 5.8 cm / 5.2 * 3.0 * 2.2 во
Пакет Листата :
1 * 0.01 mm Дипломирал Dial Мерач
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете малку големина грешка поради прирачник за мерење.

Карактеристики на понудата

DIY Материјали:
Електрични
Вози Стил:
Надворешни Хексадецимален
Завртка Тип:
Машина Завртки
Глава Стил:
Пан
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Пакет:
Под 50Pcs
Број На Модел На:
/
is_customized:
Yes
Димензии:
M2*4

Слични понуди

50pcs/многу M3*35mm+6 бакар столбови 35mm висока М3 Хексагонална коло инсталиран columnr Хардвер сврзувачки елементи Завртки
 • Неодамнешно

50pcs/многу M3*35mm+6 бакар столбови 35mm висока М3 Хексагонална коло инсталиран columnr Хардвер сврзувачки елементи Завртки

DEN 654.00 695.52

Опис : М3*35+6 хексагонална бакар столбовиМатеријал : месинг, површината златнана хексагонална колона дел должина на 35mmдолжина на навој дел од 6mmПакет Се Вклучени : 50 * бакар столбовиПочитувани,доколку имате потреба другите,ве молиме кликнете на неа.М2 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенскиМ3 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенскиM4 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенски

НОВАТА Црна Пред Замена на Екранот Стаклена Леќа за Samsung Galaxy S4 I9500 9505 i337 + Tools и ЛЕПИЛО
 • Неодамнешно

НОВАТА Црна Пред Замена на Екранот Стаклена Леќа за Samsung Galaxy S4 I9500 9505 i337 + Tools и ЛЕПИЛО

DEN 245.00 258.24

НОВАТА Црна Пред Замена на Екранот Стаклена Леќа за Samsung Galaxy S4 I9500 9505 i337 + Tools и ЛЕПИЛОПакетот Вклучува : 1 x ЦРНА МАГЛА Надворешното Стакло Екран Објектив за Samsung Galaxy S4 i9500 i9505 i337 1 x 8 компјутери Toolkit (1 прирачник за продажба) 1 x S4 ЛЕПИЛОАко сакате бела боја, само оставете порака на вашиот налог.

50pcs/многу M3*8мм+6 бакар столбови 8мм висока М3 Hexagonalcolumn Хардвер сврзувачки елементи Завртки
 • Неодамнешно

50pcs/многу M3*8мм+6 бакар столбови 8мм висока М3 Hexagonalcolumn Хардвер сврзувачки елементи Завртки

DEN 208.00 221.76

Опис : М3*8+6 хексагонална бакар столбовиМатеријал : месинг, површината златнана хексагонална колона дел должина од 8ммдолжина на навој дел од 6mmПакет Се Вклучени : 50 * бакар столбовиПочитувани,доколку имате потреба другите,ве молиме кликнете на неа.М2 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенскиМ3 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенскиM4 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенски

50pcs/многу M3*45mm+6 бакар столбови 45mm висока М3 Хексагонална колона Хардвер сврзувачки елементи Завртки
 • Неодамнешно

50pcs/многу M3*45mm+6 бакар столбови 45mm висока М3 Хексагонална колона Хардвер сврзувачки елементи Завртки

DEN 853.00 907.20

Опис : М3*45+6 хексагонална бакар столбовиМатеријал : месинг, површината златнана хексагонална колона дел должина на 45mmдолжина на навој дел од 6mmПакет Се Вклучени : 50 * бакар столбовиПочитувани,доколку имате потреба другите,ве молиме кликнете на неа.М2 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенскиМ3 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенскиM4 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенски

Vis 100pcs 3мм Тема М3 Хексадецимален Месинг ќор-сокак Spacer Машки Да се Женски Проред Завртки Столб M3*4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/16+4mm
 • Неодамнешно

Vis 100pcs 3мм Тема М3 Хексадецимален Месинг ќор-сокак Spacer Машки Да се Женски Проред Завртки Столб M3*4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/16+4mm

DEN 287.00 287.04

започнетекрајотМатеријал : МесингПакување : Внатрешна кеса + картонAvaiable големина : M3 (Б=M3 ; C= 4mm ; L= 4mm да 20mm како избор)Повеќе Проред завртки треба : Забелешка : повеќе количина што треба да нарачате, ве молиме контактирајте со нас за подарок (попуст).Односи ДеловиPS : на Секое прашање збунети што? Ве молиме контактирајте со нас за помош, ви благодарам многу.Имајте пријатен шопинг!!! '

М8 x 20 Месинг Хексадецимален гром DIN933 100 парчиња
 • Неодамнешно

М8 x 20 Месинг Хексадецимален гром DIN933 100 парчиња

DEN 3278.40

Карактеристики : големина : М8*20 материјал : Месинг Одделение : 6.8 Pls љубезно answer : ___________________________ note : ова е 100pcs / многу, пакување со тенка мембрана торба или кутија, а потоа да картон...

10 Компјутери 8мм х 22mm x 7mm Метал Печат од Еден Ред Длабоко Ритам Топката Имајќи 608
 • Неодамнешно

10 Компјутери 8мм х 22mm x 7mm Метал Печат од Еден Ред Длабоко Ритам Топката Имајќи 608

DEN 464.00 488.16

Име на производ Длабоко Ритам Топката Имајќи Materal Метал Надворешниот Дијаметар 22mm / 0.9" Внатрешен Дијаметар 8mm / 0.3" Дебелина 7mm / 0.3" Боја Сребрена на Ѕвонење Пакет Содржина 10 x Длабоко Ритам Топката ИмајќиОпис : Еден ред длабоко ритам топката лежишта...

5Pcs 3-инчен Скара СКАРА Нерѓосувачки Челик Игли за Маринада Вкус Инјектор
 • Неодамнешно

5Pcs 3-инчен Скара СКАРА Нерѓосувачки Челик Игли за Маринада Вкус Инјектор

DEN 269.00 283.20

Опис : Тоа е маринада инјектор игла за скара.Совршен за да се tenderize и вкус на месо и турција.Карактеристики : 2 дупкиМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликГолемина : 3 инчиПакет : 5 компјутери Игли

М8 x 55 Месинг Хексадецимален гром DIN933 50 парчиња
 • Неодамнешно

М8 x 55 Месинг Хексадецимален гром DIN933 50 парчиња

DEN 3062.40

Карактеристики : големина : М8*55 материјал : Месинг Одделение : 6.8 Pls љубезно answer : ___________________________ note : ова е 50pcs / многу, пакување со тенка мембрана торба или кутија, а потоа да картон...

50pcs/многу M3*25мм+6 бакар столбови 25mm висока М3 Хексагонална колона Хардвер сврзувачки елементи Завртки
 • Неодамнешно

50pcs/многу M3*25мм+6 бакар столбови 25mm висока М3 Хексагонална колона Хардвер сврзувачки елементи Завртки

DEN 491.00 521.76

Опис : М3*25+6 хексагонална бакар столбовиМатеријал : месинг, површината златнана хексагонална колона дел должина на 25mmдолжина на навој дел од 6mmПакет Се Вклучени : 50 * бакар столбовиПочитувани,доколку имате потреба другите,ве молиме кликнете на неа.М2 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенскиМ3 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенскиM4 МашкиЖенски(mm)ЖенскиЖенски

M4 Машина Завртка Countersunk Head Завртки Со Рамна Глава Филипс Вози Крстот Вдлабнати Јаглероден Челик
 • Неодамнешно

M4 Машина Завртка Countersunk Head Завртки Со Рамна Глава Филипс Вози Крстот Вдлабнати Јаглероден Челик

DEN 513.60

M4 Машина Завртка Countersunk Head Завртки Со Рамна Глава Филипс Вози Крстот Вдлабнати Јаглероден ЧеликДолжина 570 mmАко сакате да се купи други големина која на производи не е во мојата продавница pls контактирајте со нас,ние ќе ви одговори во рок од 6hИспорака : продуктите ќе биде испратена до твојата адреса...

100pcs/многу DIN7985 М1.6*12 Нерѓосувачки Челик А2 Пан Главата Филипс (Крст вдлабнати pan head) Завртка
 • Неодамнешно

100pcs/многу DIN7985 М1.6*12 Нерѓосувачки Челик А2 Пан Главата Филипс (Крст вдлабнати pan head) Завртка

DEN 330.24

Ова е за една кеса на 100 парчиња на DIN7985 Нерѓосувачки челик А2 Пан Главата Филипс Завртка.Големина : М1.60.35 x 12mm(1.6 mm Дијаметар x 0.35 Тема Теренот x 12mm Долго) Метрички стандардна Спецификација на Завртки должината не вклучува главата...

M6 x 45 Месинг Хексадецимален гром DIN933 100 парчиња
 • Неодамнешно

M6 x 45 Месинг Хексадецимален гром DIN933 100 парчиња

DEN 2448.00

Карактеристики : големина : M6*45 материјал : Месинг Одделение : 6.8 Pls љубезно answer : ___________________________ note : ова е 100pcs / многу, пакување со тенка мембрана торба или кутија, а потоа да картон...

M6 x 16 Месинг Хексадецимален гром DIN933 200 парчиња
 • Неодамнешно

M6 x 16 Месинг Хексадецимален гром DIN933 200 парчиња

DEN 2256.00

Карактеристики : големина : M6*16 материјал : Месинг Одделение : 6.8 Pls љубезно answer : ___________________________ note : ова е 200pcs / многу, пакување со тенка мембрана торба или кутија, а потоа да картон...

M6 x 30 Месинг Хексадецимален гром DIN933 200 парчиња
 • Неодамнешно

M6 x 30 Месинг Хексадецимален гром DIN933 200 парчиња

DEN 2798.40

Карактеристики : големина : M6*30 материјал : Месинг Одделение : 6.8 Pls љубезно answer : ___________________________ note : ова е 200pcs / многу, пакување со тенка мембрана торба или кутија, а потоа да картон...

M6 x 12 Месинг Хексадецимален гром DIN933 300 парчиња
 • Неодамнешно

M6 x 12 Месинг Хексадецимален гром DIN933 300 парчиња

DEN 2688.00

Карактеристики : големина : M6*12 материјал : Месинг Одделение : 6.8 Pls љубезно answer : ___________________________ note : ова е 300pcs / многу, пакување со тенка мембрана торба или кутија, а потоа да картон...

М2 М2*4/5/6/8/10 M2x4/5/6/8/10 304 Нерѓосувачки Челик 304ss KB Philips Крстот Countersunk CSK Рамна Глава, Опашка Само Прислушување Завртки
 • Неодамнешно

М2 М2*4/5/6/8/10 M2x4/5/6/8/10 304 Нерѓосувачки Челик 304ss KB Philips Крстот Countersunk CSK Рамна Глава, Опашка Само Прислушување Завртки

DEN 281.76

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари М2 М2*4 / 5 / 6 / 8 / 10 M2x4 / 5 / 6 / 8 / 10 304 Нерѓосувачки Челик 304ss KB Philips Крстот Countersunk CSK Рамна Глава, Опашка Само Прислушување ЗаврткиМерењата Дозволено Грешка,Точната Големина Е Базирана На Вистински Објект mmНавој Дијаметарd 1.6 2 2.5 3 3.5 4 5 6ТеренотСтр 0.35 0.4 0.45 0.5 0.6 0.7 0.8 1Глава Дијаметарdk 2.8 3.6 4.5 5.3 6.2 7.2 8.8 10.7Глава Дебелинак 1.2 1.3 1.7 2 2.3 2.6 3.8 3.3