• Неодамнешно
Квалитет 7 Слоеви 65cm Макси Долго Tulle Здолниште Домот Pleated Туту Здолништа Женска Гроздобер Лолита Petticoat faldas mujer Saias Jupe

Квалитет 7 Слоеви 65cm Макси Долго Tulle Здолниште Домот Pleated Туту Здолништа Женска Гроздобер Лолита Petticoat faldas mujer Saias Jupe

DEN 605.00
DEN 1439.52
-58 %
Достапно

Количина на стоки


Точка Бр : YFS060165 Боја : 28 Бои е сега на располагање, повеќе бои ќе бидат достапни наскоро.. Нашата Големина Табела : Една Големина : Половината : 60cm ( unstretched ) ~ 105cm ( поместуваат ) / 23.8 инчи ~ 41.3 инчи. Хип : . Pls ве молиме ни e-mail ако не сте сигурни за вашата големина Здолниште Должина : 65cm / беа 25,5 инчи Материјал : 6 Слоеви на швајцарската tulle + 1 слој од памук / сатен поставата = 7 слоеви во вкупниот Пред купување, pls љубезно е да се провери "купувачот мора-се чита" на дното на оваа страница, ви благодарам многу!
Боја : Mauve црвено ( 100% Вистински Фотографии!)
( Совети : Кога ќе го добиете здолниште , може да се обеси за денови или висат железо тоа со ниска температура! )
Купувачот мора да ги прочитате :
Драг пријател, pls известување наредби не можеше да се промени или откаже по платени во текот на 48 часа , бидејќи здолништа се прави.
* Како да се избере вистинската големина ?
-Pls љубезно ве молиме да проверите на нашата големина на табелата во описот.
- Бидејќи објектот се рачно изработени, не може да биде 2-3 cm грешки во мерењата .
* Како да се цел на сопствени направени, промена на бојата, сатен-патент корселе здолниште ?
-може да ни e-mail првиот ( Сервисен Центар е во левата страна на продавницата страница. ), дополнителна такса е во согласност со промените што сакате.
* Е боја исто како и слики? Постои посебен мирис?
-Ние нудиме 100% Вистински Фотографии, бидејќи на различни компјутери ,мобилни телефони , светлина отворен / затворен, таму е повеќе или помалку малку боја разлика , ако навистина се грижат за тоа , pls љубезно да размислат пред да направите нарачка.
- Објектот е нов, може да биде малку мирис кога ќе го отворите, треба да се откажам него за дена , тогаш нема мирис.

Карактеристики на понудата

Големина:
One Size
Пол:
Жените
Бренд Име:
Treutoyeu
Шаблон Тип:
Цврста
Број На Модел На:
060165
Материјал:
Organza,Voile,Mesh,Полиестер,Spandex
Декорација:
Лак
Фустани Должина:
Средината На Теле
Силуета:
Бал
Половината:
Империја
Стил:
Повик
жените здолниште:
tulle здолниште
Слоеви:
7 слоеви (6 слоеви на tulle, 1 слој на ѕидот)
Материјал:
Швајцарскиот Tulle, Сатен / Памук Поставата
боја:
Mauve, Нане, Сина, Шампањ, Бела, Црна, Праска, Розова, Јоргованот, Црвено...
Големина:
Една големина ( Слободен Големина )
Еластична корселе:
појас декорација
Сезоната:
Пролет, Лето, Есен, Зима
Стил:
Европски и Американски Стил

Слични понуди

КЕНДИС ЕЛСА слатка и едноставна бонбони боја тенок водат жена здолниште
 • Неодамнешно

КЕНДИС ЕЛСА слатка и едноставна бонбони боја тенок водат жена здолниште

DEN 864.00

Големина mearsured од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки,но секогаш во рамките на 3cm.Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и плати за нарачката...

Роуз Розова А-линија Долго Sequined Здолништа Pleated За Жените Патент Стил на Женското Здолниште Возрасни Сопствени Направени Нови Пристигнување Saias 2018
 • Неодамнешно

Роуз Розова А-линија Долго Sequined Здолништа Pleated За Жените Патент Стил на Женското Здолниште Возрасни Сопствени Направени Нови Пристигнување Saias 2018

DEN 1629.00 1872.00

Plz се Обрне Внимание На Оваа : Тоа Е Само За здолниште Не се Вклучуваат На Врвот ! И Ние Може Да Обичај Прави ! Ако Можете, Исто Така, Треба Блузи , Можете Да Контактирате Со Нас !1...

2017 Новиот Божиќ Девојки Здолништа Деца Tulle Туту Меки Здолниште Бебе Tutus Децата Партија Роденден Pettiskirt Лак Jupe Туту Fille
 • Неодамнешно

2017 Новиот Божиќ Девојки Здолништа Деца Tulle Туту Меки Здолниште Бебе Tutus Децата Партија Роденден Pettiskirt Лак Jupe Туту Fille

DEN 563.00 662.40

2017 Новиот Божиќ Девојки Здолништа Деца Tulle Туту Меки Здолниште Бебе TutДецата Партија Роденден Pettiskirt Лак Jupe Туту FilleСтилот на 1 : 1 Сет(3pcs) : 1pcs Здолниште+Појавување headband+ЧорапиСтил 2 : 1 buc : 1pcs ЗдолништеМатеријали : Најлон, Mesh,TulleКарактеристики : Т ulle Ленти Направи Тоа, Нема Надеж, Еластичен ПојасГолемина : Одговара За 80140 CM Висина, Возраст 1 години 8years стариПовод : Цвет Девојка Свадба, Деверуша,Лица, Настани, Фестивали, Birthday (Роденден), Фотографија, Церемонија,Ноќта На Вештерките,Божиќ,Перформанси1...

Прекрасна Бебе Бела Туту Здолништа Млади Девојки Tulle Балет Танц Pettiskirts со Цвет Headband Поставите Деца Роденден Здолниште
 • Неодамнешно

Прекрасна Бебе Бела Туту Здолништа Млади Девојки Tulle Балет Танц Pettiskirts со Цвет Headband Поставите Деца Роденден Здолниште

DEN 287.00 287.04

100% рачно изработени Multcolors Туту Здолништа Девојка Меки Tulle Tutсо Лента Лак1 Боја : како на сл покажа multicolor2 Големина : 70 / 80 / 90 / 110 / 120 / 1303, Материјал : Полиестер мека tulle4...

BACHASH Цветни Печати Коленото-Должина на Здолниште Мода 2017 Зелена Бела Гроздобер бал Pleated Висока Половината Midi Здолништа Женска Каузална
 • Неодамнешно

BACHASH Цветни Печати Коленото-Должина на Здолниште Мода 2017 Зелена Бела Гроздобер бал Pleated Висока Половината Midi Здолништа Женска Каузална

DEN 756.00 1007.52

откако ќе знаете вашето тело мерења,консултирајте се со Големината на Табелата на производот страници за вистински објект мерењаза да се утврди која големина ти треба да ги купите...

2017 Нови Есенски Жените Долго Pleated Tulle Туту Здолништа Жени Висока Половината Мрежа корејската Верзија Здолниште СИВА/WHITE/BLACK 35
 • Неодамнешно

2017 Нови Есенски Жените Долго Pleated Tulle Туту Здолништа Жени Висока Половината Мрежа корејската Верзија Здолниште СИВА/WHITE/BLACK 35

DEN 624.00 960.00

H89големина : S половината : 5888cm должина : 75см висина : 155cmголемина : M половината : 5888cm должина : 80см висина : 160cmголемина : L половината : 5888cm должина : 85cm висина : 165cmголемина : XL половината : 5888cm должина : 90cm височина : 165 cmбоја : сива,бела,црна здолништа Мрежаза : пролет,лето,есен,зимаУслови за користење на услугите Бои и големина неусогласеност сите големина за 13cm грешка Diferences во боја, многу се предизвикани од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот , осветлување , припадност и сл, Сепак , ако се Утврди дека примен е во ред бои, ве молиме контактирајте со нас за да ја видите ако враќање или повраток е можно ...

Adomoe 2017 Лето Preppy стил Симпатична Kawaii Мачка Шепа Везови Краток Скокач Здолниште Млада Девојка Жените Подвезици Убави Здолништа
 • Неодамнешно

Adomoe 2017 Лето Preppy стил Симпатична Kawaii Мачка Шепа Везови Краток Скокач Здолниште Млада Девојка Жените Подвезици Убави Здолништа

DEN 914.00 1142.40

Стил : Симпатична,Preppy стил,мода Џ.К.Големина : една големинаПоловината 5690cm, Здолниште Должина 4088cm(без ремени / со ремени) Полите 174cmИмајте на ум 1 : (Мерење разлика од 12cm,ве молиме бидете сигурни да проверите вашето тело мерење навистина натпревари на оваа група...

2018 Пролет Мода Бебе Девојки Pleated Сомот Здолниште Долго Tulle Сомот Деца Принцезата Свадба Партија Танц Деца Tulle Туту Здолниште
 • Неодамнешно

2018 Пролет Мода Бебе Девојки Pleated Сомот Здолниште Долго Tulle Сомот Деца Принцезата Свадба Партија Танц Деца Tulle Туту Здолниште

DEN 498.00 614.40

2018 Пролет Мода Бебе Девојки Pleated Сомот Здолниште Долго Tulle Сомот Деца Принцезата Свадба Партија Танц Деца Tulle Туту Здолништематеријал : tulle, сомотбоја : како на слики прикажаниголемина : 90 / 100 / 110 / 120 / 130возраст : 2 T3 T4 T5 678Трговија на големо : секоја боја 5 големини(5pcs) / многуГолемина на Табелата Единица cmНИ големинаТаговиполовината : смДолжина : смПогоден висина23 T9044448090cm34 T100424890100cm45 T1104652100110cm567812013048505660110120cm120130cmбидејќи на различни мерка mothod, нормално е да се 13cm отстапување.

празник продажба девојки меки лента дедо здолниште бебе туту зелена со црвена божиќ petti туту Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

празник продажба девојки меки лента дедо здолниште бебе туту зелена со црвена божиќ petti туту Бесплатен Превозот

DEN 566.00 566.40

празник продажба девојки меки лента дедо здолниште бебе туту зелена со црвена божиќ petti туту Бесплатен Превозот 9colors Должина Wasitband Возраст S : 23cm 40cm 02 T M : 30cm 43cm 35 T L : 35cm 46cm 68 T Пријателски Совети : големината се мери со раце, ве молиме оставете мала грешка на мерењето.Фото боја може да биде малку различен од вистинскиот производ поради боја приказ на различни монитори...

Моден 3 Слоеви Макси Долго Жените Здолниште Мека Tulle Здолништа Деверуша Свадба Здолниште Плус Големина Faldas Saias Femininas Jupe Обичај
 • Неодамнешно

Моден 3 Слоеви Макси Долго Жените Здолниште Мека Tulle Здолништа Деверуша Свадба Здолниште Плус Големина Faldas Saias Femininas Jupe Обичај

DEN 1392.00

1.Оваа здолништа се направени со невидливи патент и сатен половината , ве молиме кажете ни го вашето точно половината големина кога ќе поставена цел.2.Ако имате конкретно барање за должина , ве молиме оставете ни порака под цел.3.Ние ќе го испратам до тебе со Кина Пост Воздух Mail за слободни.4.Ако сакате производот итно, ве молам оставете ме на порака за точниот датум сакате.5.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки, или не можеме да ја објавите во здолниште.Ако Сакате Други Бои , Можете Само Да Ја Проверите На Нашата Боја Шема За Да Ја Изберете Бојата Што Сакате Од Него , И Потоа Ја Напушти Масажа Под Цел , Напишете Ја Боја Numler Што Сакате !1...

120 БОИ Прилагодите Женска Мода Трендовски Солидна Боја Chiffon Трифли Здолниште Дами Плус Големина 3XS-10XL Макси Долги Здолништа
 • Неодамнешно

120 БОИ Прилагодите Женска Мода Трендовски Солидна Боја Chiffon Трифли Здолниште Дами Плус Големина 3XS-10XL Макси Долги Здолништа

DEN 1727.52

120 БОИ Прилагодите Женска Мода Трендовски Солидна Боја Chiffon Трифли Здолниште Дами Плус Големина 3 XS10 XL Макси Долги ЗдолништаГолемина На ТабелатаДолжина 48 / 100cmБоја Шема

Chiffon Глуждот lenght Долго здолниште за жените Лето стил Pleated Бохемски Бонбони боја Високо еластична половината облека за дами 0.5
 • Неодамнешно

Chiffon Глуждот lenght Долго здолниште за жените Лето стил Pleated Бохемски Бонбони боја Високо еластична половината облека за дами 0.5

DEN 411.84

Дебелина : општи Стил : модна Комбинација : едно парче Облека Тип : плажа здолниште Материјал : chiffon Големина : слободен големинаСтандардната Големина На Облека Големина Фустани Должина(CM) Половината Должина(CM) Бесплатно Големина 91 60`100 Забелешка : Прирачник за грешка при мерење опсег 13 CMСАД$ 15.78 / парчеСАД$ 11.79 / парчеСАД$ 12.95 / парчеСАД$ 14.65 / парчеСАД$ 11.75 / парчеСАД$ 12.60 / парчеСАД$ 16.40 / парчеСАД$ 33.68 / парчеДобредојдовте : ако ви се интересни во нашиот популарен производ, ве молиме да дојде до продавница : Нашите услуги Ажурирање на нашите нови производи, секојдневно Над 5годишна Професионална производ искуство Конкурентна цена и висок квалитетАко имате посебни инструкции за вашата нарачка, како што се откажат превозот инструкции и подарок цел, ве молиме контактирајте со нас и ние сме среќни да ви помогнат!ПопустOEM Цел е добредојден, Голем попуст за големи промет на големо со цел!!Ако ви се трошат над одредена количина од нашата продавница, можете автоматски да добие огромен попуст : Над НАС$ 200.00 Добиете 6% Попуст !Над НАС$ 250.00 се Добие 8% Попуст !Над НАС$ 300.00 Добиете 10% Попуст !Ве молиме да ги прочитате УСЛОВИТЕ под внимателно пред да го стави на ред...

Жешка, Секси Жени СТП Faux Кожа Микро МИНИ Здолниште Тесни Молив Здолниште Влажни Изгледа Клуб ДС Танц Носат Здолниште Фантазија Еротски Носат F10
 • Неодамнешно

Жешка, Секси Жени СТП Faux Кожа Микро МИНИ Здолниште Тесни Молив Здолниште Влажни Изгледа Клуб ДС Танц Носат Здолниште Фантазија Еротски Носат F10

DEN 428.00 450.24

Жешка, Секси Жени СТП Faux Кожа Микро МИНИ Здолниште Тесни Молив Здолниште Влажни Изгледа Клуб ДС Танц Носат Здолниште Фантазија Еротска долна облека F10За Половината 62cm80см.Должина 23 Cm ...

Здолниште Жените 2018 Есен Зима Нова Мода Кашмир Меша Контраст Боја Комбинација Златна Линија Шарени Поврзана Pleated Здолништа
 • Неодамнешно

Здолниште Жените 2018 Есен Зима Нова Мода Кашмир Меша Контраст Боја Комбинација Златна Линија Шарени Поврзана Pleated Здолништа

DEN 962.00 1188.00

Азија Големина Рамо(cm) Биста(cm) Половината(cm) Должина(cm) Колковите(cm) XS S M L XL XXL ЕДНА ГОЛЕМИНА 6290cm 73cm Топло Совети1.Купувачи од руската Федерација,ве молиме оставете ни го вашето три зборови полно име како frist името+средно име+презиме2.Големината може да биде малку помала од НАС големина,па ве молиме да се погледне на големината на табелата пред да го купат.Или контактирајте со нас ако не сте сигурни што треба големина што ви треба.3.Големина mearsured од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки,ве молиме овозможи 2cm разлика.4.Постојат некои бојата разликата помеѓу camero снимање и вистински производи,ве молиме дасе обрне внимание.

ArtSu Жените Boho Макси Здолниште Ретро Етничка Цветни Печати Лонг Бич Здолништа Партија Здолниште 2018 Лето Женски Возбудува Чипка Faldas
 • Неодамнешно

ArtSu Жените Boho Макси Здолниште Ретро Етничка Цветни Печати Лонг Бич Здолништа Партија Здолниште 2018 Лето Женски Возбудува Чипка Faldas

DEN 745.00 1354.56

ГОЛЕМИНА(cm)ПоловинатаДолжинаБесплатни Големина9095Answer : ___________________________ NOTE : 1 Сите големина е Азија големина, не НИ / Европска големина ,ќе има 12 големина помала .Ве молиме да строго ги следат големината на табелата за да изберете големина...

Руменило Розова Свадба Бал Туту Здолниште Со Висок Појас Кат Lenght Екстра Подуени Свадба Здолниште 2018 Бујна Долго Здолниште Матурска Партија Gown
 • Неодамнешно

Руменило Розова Свадба Бал Туту Здолниште Со Висок Појас Кат Lenght Екстра Подуени Свадба Здолниште 2018 Бујна Долго Здолниште Матурска Партија Gown

DEN 2204.00 2395.20

1.Оваа здолништа се направени со невидливи патент и сатен половината , ве молиме кажете ни го вашето точно половината големина кога ќе поставена цел.2.Ако имате конкретно барање за должина , ве молиме оставете ни порака под цел.3.Ние ќе го испратам до тебе со Кина Пост Воздух Mail за слободни.4.Ако сакате производот итно, ве молам оставете ме на порака за точниот датум сакате.5.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки, или не можеме да ја објавите во здолниште.Ако Сакате Други Бои , Можете Само Да Ја Проверите На Нашата Боја Шема За Да Ја Изберете Бојата Што Сакате Од Него , И Потоа Ја Напушти Масажа Под Цел , Напишете Ја Боја Numler Што Сакате !1...

YGYEEG Плус Големина Висока Половината Тексас Здолништа Женска 2018 Секојдневен Мини Фармерки Здолниште Пакет Хип Ретро Везови Кратко-Линија Culottes
 • Неодамнешно

YGYEEG Плус Големина Висока Половината Тексас Здолништа Женска 2018 Секојдневен Мини Фармерки Здолниште Пакет Хип Ретро Везови Кратко-Линија Culottes

DEN 743.52

Забелешка : 1)Од големината се мери со рака,Па тоа ќе имаат 12cm разлика,ве Молиме да бидат забележани пред цел 2)Различни компјутер прикажува боите различно,Вистинската боја може малку да се разликуваат од сликите...

SFFZ Сосема Нов Плетени Есен Здолниште Жените Солидна Кајсија Tassel А-Линија Здолниште Окупација долг Џемпер Здолништа Дама Секојдневен Здолниште
 • Неодамнешно

SFFZ Сосема Нов Плетени Есен Здолниште Жените Солидна Кајсија Tassel А-Линија Здолниште Окупација долг Џемпер Здолништа Дама Секојдневен Здолниште

DEN 1439.00 2398.08

SFFZ Сосема Нов Плетени Есен Здолниште Жените Солидна Кајсија Tassel АЛинија Здолниште Окупација долг Џемпер Здолништа Дама Секојдневен Здолниште*Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Како можам да се плати за мојата купување? A : ние прифаќа следниве начини на плаќање : со кредитна картичка; moneybooker;Т / T;western union...

Нова Секси Жени Здолниште Мода Есен Зима Здолништа Плус Големина Pleated Здолниште Црна Skater Здолниште За Жени
 • Неодамнешно

Нова Секси Жени Здолниште Мода Есен Зима Здолништа Плус Големина Pleated Здолниште Црна Skater Здолниште За Жени

DEN 287.52

Нова Секси Жени Здолниште Мода Есен Зима Здолништа Плус Големина Pleated Здолниште Црна Skater Здолниште За Женидолжина : 38cm половината : 5668cm